Zvířátka z Malinové paseky

Zvířátka z Malinové paseky

Příběh malých zvířátek, která jedou na školku v přírodě do Prahy a poznávají její krásy. Jdou do Národního muzea, divadla, jeli po eskalátorech.
S ilustracemi Aloise Mikulky

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34980/zviratka-z-malinove-paseky-34980.jpg 4.715
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Albatros

Litocha

Kdybych ji četla jako dítě, možná bych ji hodnotila jinak, ale jako dospělou mě neuchvátila. Oceňuji dost přesně odpozorované chování, vyjadřování a nápady malých dětí (soucítila jsem s paní učitelkou), ale jako celek je na mě knížka málo dobrodružná nebo poetická a Mikulkovy ilustrace jsem nikdy moc nemusela, i když k téhle knížce se docela hodí.

PetraaMatouš

Četla jsem ji malýmu asi na 2 -3letech. Je tenká, má větší písmenka, jednoduchý děj a pěknou ilustraci. Ideální na čtení před spaním.

Jeckyyy
27.10.2017

Moje nejmilovanější knížka z dětství ♥

tatjana1737
07.10.2017

Tuto knížku jsme s bratrem v dětství měli hrozně rádi. A o to víc mne překvapilo, když se moje maminka dala slyšet, že ji nenáviděla. A ještě víc mne udivilo, když ji náhle začala vnucovat mému synovi (a svůj původní výrok odůvodňovala tím, že knihu nesnášela proto, že jsme ji pořád chtěli číst). Ovšem inspirovala mne tím, takže jsem Zvířátka vytáhla z knihovničky a přečetla mu je (jednou u ní usnul, a takové knížky má rád každý rodič). Teď ji čteme asi po 14 dnech znovu a synkovi se moc líbí, díváme se spolu na obrázky a povídáme si o nich, a tak jako mne a bratra, i jeho okouzlil zejména lump křeček Bunďa. Náš tříleťák úžasně vypráví o tom, jak byla zvířátka v divadle nebo v zoo a tyhle zážitky si pěkně spojuje s těmi svými, školkovými.

Knížka jako taková má jednoduchý děj - zvířátka z lesa jedou na školku do města, tam podniknou výpravu do muzea metrem, plují na parníku, zajdou si do zoo nebo píšou dopisy rodičům a čtou poštu došlou z domova. Samo o sobě to není tak závratné, ale úžasné je Kahounovo vyprávění, které naprosto dokonale vystihuje takové ty všední dětské zážitky, které na první pohled nevytrhnou, ale vryjou se nám do paměti. O jeho dokonale napsaných dialozích a dětské logice, nebo o vyčerpání paní učitelky z jejích svěřenců, nemluvě. A Mikulkovy ilustrace jsou jednoduché, barevné, vtipné a živé.

Jako dítěti se mi nejvíce líbila scéna s klokánkem, teď si z pohledu rodiče užívám např. i úvodní rozhovor myšky s myšáčkem, když ho vede na autobus a nabádá ho, aby se s nikým nepral.

sgjoli
24.07.2016

Tenhle příběh jsem jako malá naprosto zbožňovala! Pamatuju si, že jsem vždycky chtěla se zvířátkama hrozně kamarádit a na tom výletě, kam jeli, být s nima a všechno s nima prožívat! :-D A ty obrázky! Ty jsou naprosto kouzelné.

ovpana
06.12.2015

Hezká kniha pro všechny malé čtenáře

Seraphin
16.03.2013

Knihu jsem jako malá strašně ráda četla... jo, kde jsou ty časy...

Petunnka
05.04.2012

Dám jí přečíst dceři. Vzpomínám, že se mi líbila a dobře se četla.

Jiří Kahoun

Jiří Kahoun