Chumelení

Půvabné předvánoční a vánoční příběhy z dílny autora oblíbených Příběhů včelích medvídků o medvídcích, myšáčcích, králíčcích, ježečcích, ale i bubácích a andělíčcích jsou zasazeny do zasněžené české krajiny, ze které dýchá sváteční pohoda a za okny chaloupek mrzne, až praští. Zvířecí děti se ale těší na Vánoce docela stejně jako ty lidské - kočička netrpělivě vyhlíží listonoše s vánočním přáním, malý křeček se tolik těší na dárky, až z toho poprvé promluví, myšáček dostane polštářek plný vánočních snů a jezeveček špicuje uši, jestli uslyší cinkání zvonečku. Knížka je rozčleněna do čtyř oddílů - Vánoce jsou na cestě, Vánoce klepou na dveře, Vánoce jsou tady a Vánoce jsou za dveřmi. Ilustracemi ji doprovodil sám autor a v předvánočním čase potěší děti, které už dokáží samy číst, i rodiče a prarodiče, kteří z ní budou těm menším předčítat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87555/chumeleni-zimni-pohadky-o-zviratkach-87555.jpg 422
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Chumelení

Ishir

krátké příběhy o Vánocích

yellowbanna

Krátké zvířecí pohádky se zimní a vánoční tématikou. Některé mírně vtipné, některé pocitově nedokončené. Celkově dost průměr. Mě to nebavilo, děti docela ano. Proto hvězda navíc.

jarabr
11.12.2018odpad!

Jedním slovem - hrozný. Takovou splácaninu jsem dlouho v ruce neměl. Kratičké příběhy co snad ani nejsou příběhy, protože než se něco stane tak je konec. Snad i dítě z páté třídy by dokázalo sepsat zajímavější příběhy s vánoční tématikou a bohatší slovní zásobou. Přečetl jsem cca třetinu, zbytek už jsem jen tak prolistoval, protože jsem na to neměl sílu. V tiráži napsáno, že pro čtenáře od 7 let. No, tam kde v sedmi věří na Ježíška (jako u nás), to musí být terno. Ještě, že jsme to nezkusili číst před spaním. To by bylo sakra improvizování a kamufláž, aby to neprasklo...

Baushka
27.11.2017

Pohádky jsou hodně krátké, takže žádný extra příběh nelze očekávat. Velmi mi vadilo, že v příbězích dárky dávají například babička, nebo teta se strýčkem, nikoli Ježíšek!!! Hodně pohádek jsem při předčítání musela za běhu upravovat, aby malý mohl dál věřit.

Elulilinka1
27.04.2017

Tuto velice povedenou knihu od J. Kahouna jsem dostala na Vánoce a musím říct, že to byl můj nejlepší dárek toho roku. Hned na 1. Svátek vánoční jsem ji přečetla a velice pohodově mě naladila.

Alfička03
12.01.2017

Tuhle knížku jsem jako 7letá hrozně zbožňovala. Dostala jsem ji k narozeninám a jakmile jsem dočetla nějakou knížku hned jsem se do ní pustila. Připadala mi jako super čtení pro děti a četla jsem jí s nadšením. Fakt se mi líbila a tak bych jinchtěla doporučit pro ty kteří milují zimu a Vánoce.

Andvejka
27.12.2016

Knížka plná milých příběhů, která krátila "mým" dětem ve školce předvánoční čas. Líbila se nejen dětem, ale i mě.

Lucissia
30.11.2016

Milá knížka, která se mi moc dobře předčítala a syna z velké části hodně bavila. O to příjemnější atmosféra u čtení dnes byla, že venku za okny chumelí a chumelí. :-)

Povídání o pejskovi a kočičce
Povídání o pejskovi a kočičce