Mýty a legendy z celého světa

Mýty a legendy z celého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114514/bmid_myty-a-legendy-z-celeho-sveta-ydu-114514.jpg 5 10 3

S knihou Mýty a legendy z celého světa se vypravíte na neobyčejnou cestu časem do srdce lidských dějin.Objevte ty nejkrásnější příběhy, které kdy byly napsány! Naši redaktoři je pro vás velmi pečlivě vybrali a sestavili z nich jedinečnou sbírku. Na této fantastické cestě minulostí se setkáte s odvážnými rytíři jako Lancelotem či Siegfriedem. Poznáte horoucí lásku Ariadny, Eurydiky, Ginevry či Šahrazády, vypravěčky Příběhů tisíce a jedné noci. Půjdete z dobrodružství do dobrodružství, ať už s Odysseem či Jonášem na moři nebo s Herkulem na zemi. Možná vyřešíte hádanku, kterou dala sfinga Oidipovi před branami Théb. Nezapomenutelné texty, dědictví lidstva – do ruky se vám dostává poklad nedocenitelné hodnoty! Projdete naší částí světa a objevíte mýty řecké, egyptské a keltské, ve vzdálených krajích naleznete exotické příběhy čínské, arabské, indické, aboridžinské či africké… Vypravíte se i po stopách bájných světů, jako jsou například Atlantida či prastaré město Ys.... celý text

Povídky , Mytologie , Literatura naučná

Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

Fabuleux mythes et légandes du monde entier , 2009

archivářka115
20.04.2021 4 z 5

Moc se mi líbila. Jsou tam známé pověsti, ale o mnoha pověstech jsem četla poprvé.

Finvarra
21.04.2013 3 z 5

Na to, aby si člověk udělal přehled o nejslavnějších příbězích je skvělá, nicméně, kdyby byla vyprávění detailní, byla by kniha příliš obsáhlá a tak, zdá se mi, jsou příběhy poněkud nešikovým způsobem osekané. Jiank je kniha moc pěkná.

Seraphin
16.03.2013 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem si musela nadělit k narozkám :o) Jestli taky váháte nad koupí, tak neváhejte mohu ji všem vřele doporučit rozhodně to není knížka jen pro děti. S nádhernými ilustracemi a slovníkem pojmů.