Seraphin Seraphin komentáře u knih

Ekonomika a podnikání Ekonomika a podnikání Jana Porvichová

No myslela jsem si, že to bude kniha velikosti Tahák na dlani apod., ale to by musela být dlaň nějakýho halamy. Přišlo mi to strašně nudný.

08.05.2013 1 z 5

Základy managementu Základy managementu Jana Bellová

Tohle je nejlepší učebnice managementu, místo nudného výkladu, nabízí učebnice stručný a jasný výklad, plný příkladů z praxe s poznámkami a testem na konci každé kapitoli s řešením na konci knihy.

08.05.2013 3 z 5

Hrníčkové pečení aneb Sladké recepty bez vážení Hrníčkové pečení aneb Sladké recepty bez vážení Pavlína Berzsiová

Tahle kniha vás donutí slintat. Zatím jsem z nezkoušela nic uklohnit, ale ty obrázky jsou moc působivý, no uvidíme časem.

08.05.2013 4 z 5

Originální ruční práce Originální ruční práce Linda Perina

Kniha obsahuje zajímavé nápady na vylepšení bytu a poskytuje dostatek informací a zajímavostí k tématu.

08.05.2013 4 z 5

Co doma vaříme a pečeme nejraději Co doma vaříme a pečeme nejraději Alena Doležalová

Dobrá kuchařka se pozná podle dobře popsaného postupu, jídla jsou možná dobrá, ale ten kdo není kuchař dobré jídlo podle této kuchařky nidky neuvaří.

08.05.2013 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tohle je ten nejmíň zajímavý díl z řady Harryho Pottera. Byl to i nejslabší film.

07.05.2013 odpad!

Černý hřebec Černý hřebec Anna Sewell

Kniha je stejně krásná a dojemná jako film. S pěknými ilustracemi, vysvětlivkami... Na knížce mě rozčilovaly ty zbytečný poznámky k obrázkám z textu, jako kdyby to čtenáři nepoznali, strašně se tam pletly s textem, a někdy ta jména ze začátku byla docela nepřehledná.

07.05.2013 4 z 5

Egypťané Egypťané Neil Grant

Kniha je především určená malým dětem, kde ukazuje život Egypťanů.

06.05.2013 4 z 5

Ekonomie nejen k maturitě 1 Ekonomie nejen k maturitě 1 Jaroslav Zlámal

Díky názorným příkladům a výkladu učitelky se s učebnicí dobře pracovalo, k závěru každé kapitoly jsou důležitá hesla a kontrolní otázky. Velmi si vážím názorných příkladů z běžného života.

Němčina - Maturitní témata Němčina - Maturitní témata Helena Navrátilová

Kniha je celá v němčině. Obsahuje 25 témat, otázky k tématu, úkoly, náměty ke konverzaci, poslechy, a na závěr řešení úkolů.

06.05.2013 3 z 5

Maturitní otázky z němčiny Maturitní otázky z němčiny kolektiv autorů

Učebnice vhodná k maturitě, můžete si vytáhnout stručný obsah témat, které jsou psány neosobně.

06.05.2013 3 z 5

Občanský a společenskovědní základ Občanský a společenskovědní základ Jaroslav Zlámal

Je to ta nejzajímavější učebnice Práva. Akrát by mi víc vyhovovalo, kdyby po každé kapitole nechali volnou stránku na své vlastní poznámky, nebo kdyby je tam napsali ve větší souvislosti než jen hesla.

06.05.2013 3 z 5

Šepot koní - Nejkrásnější příběhy o koních Šepot koní - Nejkrásnější příběhy o koních Jana Frey

Krásná kniha pro milovníky koní

04.05.2013 3 z 5

Staré příběhy duchů a strašidel / Alte Geschichten von Geistern und Gespenstern Staré příběhy duchů a strašidel / Alte Geschichten von Geistern und Gespenstern Jana Navrátilová

Větší část pověstí je z Brna a okolí, ale je to jediná zajímavá českoněmecká kniha.

03.05.2013 2 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Přiznám se, že tuto knihu jsem zvolila jen proto, že jsem četla povídky na PC a abych ji mohla hodnotit musela bych hodnotit každou povídku zvlášť. Např. Textový procesor bohů a Úžina mě vůbec neoslovily, ale ostatní povídky jsou skvělé. Neuvěřitelná Zkratka paní Todové nebo Prám, a nebo mysteriozní Nona, to jsou skvělé povídky.

01.05.2013 5 z 5

Nejkrásnější řecké báje a pověsti Nejkrásnější řecké báje a pověsti Jaromír Slušný

Myslím, že zkrácená verze stačí. Od Eduarda Petišky jsem řecké báje a pověsti nečetla a stejně vím o čem jsou. Pokud si je chcete opravdu zapamatovat, kupte si knihu, která je doplněná krásnými klasicistními portréty vyobrazující řecké hrdiny a bohy.

01.05.2013 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Je to spíš pohádka pro děti než fantasy literatura. Pokud malé děti začínají s fantasy nejdřív bych jim doporučili Letopisy Narnie, Harryho Pottra a nakonec Pána prstenů. Ale stejně musím obdivovat jak se Lewis ponořil do toho popisu Narnie a celkově do příběhu, to bylo úžasné.

01.05.2013 4 z 5

Toulky českým tajemnem Toulky českým tajemnem Aleš Česal

Docela jsem litovala, že jsem si knihu koupila. Přišlo mi to jako suchý výklad, víc by se mi to líbilo, kdyby se kniha skládala z příběhů. Hodně mi tam chyběl nějaký děj. Ale taky jsem si našla pár zajímavých míst v knize na které nedám dopustit a které mi trochu pomohly.

01.05.2013 2 z 5

Julie a bílý poník Julie a bílý poník Christiane Gohl

Děj je velice poutavý, ale nějak mi nesedl ten styl.

01.05.2013 3 z 5

Za strašidly na hrady a zámky Za strašidly na hrady a zámky Petr David

Pěkné kresby, poutavé pověsti, jen podrobnosti o historii a otevírací doba a trasy... jsou trochu zbytečné a zabírají místo.

01.05.2013 4 z 5