Za strašidly na hrady a zámky

Padesát tipů na rodinné výlety po hradech a zámcích celé republiky. Dozvíte se nejen základní historii místa, ale i nejzajímavější pověsti, které se k němu vážou. Vydejte se do Horšovského Týna za bílou paní, na Kašperk za kostlivci, do Velkých Losin za vílou Meluzínou nebo do Lednice za černým rytířem. Anebo byste raději do Štramberka za skřítky? U každého výletu je kreslená mapka s vyznačenou trasou a výškový profil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28258/za-strasidly-na-hrady-a-zamky-28258.jpg 4.424

Za strašidly

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Za strašidly na hrady a zámky

kej7my
10.05.2017

skvělé tipy na výlety s drobnými zajímavostmi a krásnými fotkami.

xxtom
10.08.2016

Tipy na výlety po českých hradech a zámcích obohacené o pověsti o místních strašidlech.

Nibiru
19.08.2014

Knížku hodnotím velmi kladně, je na křídovém papíře, pěkně ilustrovaná a vůbec pěkně výpravná, líbí se mi celkové pojetí knihy i textový obsah s informacemi, upřesňujícími samotnou stavbu či její blízké okolí, pro případného zájemce o návštěvu.
Navíc je zajímavé, ke kolika historickým stavbám u nás se váže nějaká pověst či legenda.

Seraphin
01.05.2013

Pěkné kresby, poutavé pověsti, jen podrobnosti o historii a otevírací doba a trasy... jsou trochu zbytečné a zabírají místo.

Janamarie
24.01.2012

Pozoruhodná kniha je plná barevných ilustrací, fotografií, mapek, pověstí, dějinných událostí a praktických rad kolem našich hradů a zámků. Zároveň je zde mnoho tipů na rodinné výlety…

Autoři knihy

Petr David