Nejkrásnější řecké báje a pověsti

Řecké báje a pověsti jsou základem evropské kultury a vzdělanosti. Představují svět, který chápal sám sebe prostřednictvím bohů a jejich činů.V dávných dobách se staly nedílnou součástí každodenního života lidí bez rozdílu jejich společenského postavení. Každý si v nich našel příběh, který zobrazil i jeho osudy. Vstupte do světa olympských bohů, jimž vládne záletný Zeus a jeho žárlivá manželka Héra, sledujte životní pouť nejslavnějšího řecké hrdiny Hérakla, spolu s Théseem se vydejte do Mínotaurova labyrintu a s Perseem pro hlavu Medúsy. Vypravte se s Argonauty pro zlaté rouno a s Agamemnónem a Achilleem dobývat Tróju. Provázejte Odyssea při jeho dvacet let trvajícím bloudění i nešťastného Oidipa snažícího se zabránit splnění věštby… Neexistuje jediný a jednotný výklad řeckých bájí. Podobně jako autoři řečtí, i ti dnešní vyzdvihují tu nebo onu stránku těchto myšlenkově bohatých příběhů a vnášejí do nich svou invenci. Ať už v té či oné verzi by však řecké báje jako jeden ze základních pilířů evropské civilizace měly být současnému čtenáři známé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99418/nejkrasnejsi-recke-baje-a-povesti-3CP-99418.jpg 4.518
Mytologie, Pověsti
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Nejkrásnější řecké báje a pověsti

Messilina
10.10.2017

Můj oblíbený žánr. Pověst vypovídá o národě mnohem více, než si někdy uvědomujeme. Řecká báje, to je věrné přátelství Oresta a Pylada, Odysseovo putování, válka o Helenu, olympští bohové aj. To zde, v této knize, rozhodně najdete.

Mi-šu-le
20.02.2015

Mně se kniha líbí. Hezky se čte.

kayu
15.05.2014

Moc se mi líbí, že jsou ty nejdůležitější příběhy v jedné knize. Ilustrace tomu dodávají ještě lepší atmosféru.

Kreatorka
06.06.2013

Krásné báje a pověsti jak Řecka tak Říma a všechny sepsáne v jedné knize :--)) Doporučuji si přečíst všem :-)

Seraphin
01.05.2013

Myslím, že zkrácená verze stačí. Od Eduarda Petišky jsem řecké báje a pověsti nečetla a stejně vím o čem jsou. Pokud si je chcete opravdu zapamatovat, kupte si knihu, která je doplněná krásnými klasicistními portréty vyobrazující řecké hrdiny a bohy.