Seraphin Seraphin komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Film je úžasný a kniha také. Strašně sentimentální dílo, kde se neřeší nic jiného než svatby. Nějak mi připadá, že dřív to měli s láskou daleko lehčí. Která žena by nechtěla žít v době, kdy jsou muži krásní, elegantní a vzdělaní a nedělá jim problém se vyjádřit? Nemyslím si, že potřebovali k seznámení inzeráty, jako dnes.

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Řekla bych, že zcela odpovídá filmovému zpracování.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Já nevím, mě prostě Jiráskův styl nesedí, možná kdyby to bylo přepracovaný do modernějšího jazyka... Ale je to česká klasika a každý Čech by to měl znát. Pamatuji si, že když mi mamka četla o Šemíkovi, tak jsem strašně rozbrečela, a aby mě uklidnila musela vymyslet lepší konec ;o)

Černý hřebec Černý hřebec Walter Farley

Miluju koně, zamilovala jsem si film (myslím, že byl i seriál) a knihu také. Kdo by nechtěl ztroskotat na pustém ostrově s krásným divokým koněm? No už se těším až budu pracovat na PC na této knize, zatím ji nemám upravenou a ni přečtené pokračování, tak se nechám překvapit jak moc je to podobné filmu a Syn černého hřebce mi vůbec nic neříká, ale taky ji mám na PC, tak snad až budu mít čas. Jsem zvědavá jak to dopadne s Alekem a Bleckem.

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Maličkým

Žánr: Pro děti a mládež - Pohádky
Varování: do 18-ti let NEVHODNÉ

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Tato kniha mi docela vynahradila drahý časopis Enigma ;o) a to jsem si nejdřív myslela, že je to jen o UFO

Posledního kousne pes Posledního kousne pes Hana Doskočilová

Přísloví, kterými by se měl každý řídit a každý je znát. Jistě to není jen pro malé děti, i když je to vytištěné velkými písmeny.

Encyklopedie ručních prací Encyklopedie ručních prací Madeline Weston

Pro amatéry jistě dobrá příručka, ale čekala jsem nějaké nevšední nápady na nové dekorativní výrobky.

Cestou necestou Cestou necestou Eva Kubešová

Ani internet nemůže disponovat krásnými perokresbami, jen je škoda, že se v tak přeberném množství literatury, na téma cestování, trochu ztrácí. A opravdu nám toho nemůže moc nabídnout.

Záhada žlutého jednorožce Záhada žlutého jednorožce William Mayne

Děj je zasazen do anglického venkova, kde parta dětí odhaluje záhadu starého rodu, která měla ve znaku jednorožce. Nejmladší hrdinka příběhu nám dokazuje, že by se lidé neměli vzdávat fantazie.

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Klasické ruské pohádky a básničky pro děti.

01.05.2013 4 z 5

Armáda neviditelných Armáda neviditelných Jason Dark (p)

Strašně nudný, vždyť se tu neobjevuje skoro nic nadpřirozeného, jen vězni kteří jsou neviditelní.

01.05.2013 1 z 5

Baron Prášil Baron Prášil Gottfried August Bürger

Přišlo mi to strašně zdlouhavé a neuvěřitelné :o)

01.05.2013 2 z 5

Marseilleský tarot Marseilleský tarot Vlasta Dušková

Nádherné karty, které jsem si zamilovala na první pohled, i když kniha byla jalová.

01.05.2013 4 z 5

Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark Hamlet, dánský princ / Hamlet, the Prince of Denmark William Shakespeare

Při čtení Hamleta jsem se bála, že to bude strašně nudný, ale Simpsonovi (Rosencarl a Guildenlenny + Ralfík jako Laertes) a šílený Mel Gibson můj pohled na Hamleta zcela změnily ;o) Nakonec jsem se celou hrou prokousala až k samotnému masakru.

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Kamil Bednář

Krásný důkaz vřelé lásky... dá to fušku neztratit se mezi těmi francouzskými jmény.

01.05.2013 5 z 5

Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Eva Martínková

Chcete se bát, kulturně vzdělávat a u toho dlabat vlastnoručně dělanou baštu? Stačí vám jedna kniha...

30.04.2013 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Poprvé jsem knihu četla, když mi bylo 12 a totálně mě dostala. Musím si ji přečíst ještě jednou.

30.04.2013 5 z 5

Tarot - Cesta hrdiny jako mytologický klíč Tarot - Cesta hrdiny jako mytologický klíč Hajo Banzhaf

Když jsem si kupovala tuhle knihu, domnívala jsem se, že zde naleznu příběhy, které jsem četla na jedněch webových stránkách. Bohužel se tak nestalo, ale nelituji, že jsem si knihu koupila. Tato kniha vám otevře mysl a donutí vás se zamyslet. Rozhodně zde nenaleznete, přímočaré odpovědi co která karta znamená a jakým způsobem vykládat karty. Věnuje se jen výkladu velké arkány (blázen, císař, soudce...).

30.04.2013 5 z 5

Hodina čarodějnic III. Hodina čarodějnic III. Anne Rice (p)

Trilogie Hodiny čarodějnic mě docela bavila a jistě by mě bavil i film, kdyby ho někdo natočil. Bohužel v posledním díle nám hned na začátku knihy dojde jak to asi skončí.