Ubožáci I. (zkrácená verze)

Ubožáci I. (zkrácená verze) https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51662/bmid_ubozaci-1-dil-51662.jpg 5 64 7

K romantickému příběhu o bývalém galejníkovi, který zbohatne a pomáhá svým přátelům, se vracejí nové a nové generace čtenářů, kteří spolu s Hugovými hrdiny prožívají jeden z nejkrásnějších příběhů o utrpení a lásce, jaký kdy byl napsán. Sledujme tedy po letech znovu dobrodružství Jeana Valjeana a jeho věčného stínu Javerta, osudem pronásledované Fantiny a její malé Cossety, ušlechtilého Maria a vykutáleného Thénardiera. Ke kouzlu románu přispívá i to, že děj se odehrává v romantické scenérii staré Paříže třicátých let devatenáctého století, v zákoutí úzkých uliček, za tajuplnými zdmi kláštěrů a hřbitovů a dokonce i v podzemních stokách Paříže. Kniha se stala předlohou k úspěšnému muzikálu... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Les Misérables , 1862

Lenla
04.07.2022 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek, jaké jsem kdy četla, oba díly jsem přečetla za víkend. Sice zde byly nudnější zdlouhavé pasáže, které jsem přeskakovala - většinou popisy bojů, budov a nevýznamných postav, ale jinak mě kniha uchvátila. Snad první příběh, kde nebyli hlavní hrdinové buď výhradně kladní, nebo záporní a proto to bylo takové opravdové.

SputnikV
13.02.2022

tento překlad jsem četl opakovaně, podle mne je nejlepší a souhlasím i s názorem překladatelů, že termín ubožáci lépe vystihuje to, čím ti lidé byli, bídníci je určitý posun, jako by to byla jejich volba.

draka
21.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četl v šesté třídě. Každé ráno jsem si přivstal jenom proto, abych si ji mohl číst. Strašně mě zaujala. Pak jsem vzbudil sestru, vypravil a doprovodil ji do školy. O velkých přestávkách jsem příběhy Jeana Valjeana líčil naslouchajícím spolužákům tak, jak jsem nejlépe uměl. Odpoledne už nebyl na čtení čas, protože jsem celé dni trávil venku s kamarády, většinou na hřišti a večer jsem musel jít brzičko spát. Kniha na mně dodnes zanechala s veliký dojem. Neunikly mi ani filmová zpracování románu

Filios dVekerec
22.09.2014 3 z 5

Je mi líto, ale musel jsem dát pouze tři hvězdičky. Druhý a třetí díl již číst nebudu. Vzhledem k tomu, že je to častá filmová předloha, jsem očekával víc. V. Hugo mne zklamal. Byla to lehká odpočinková četba bez nutnosti vážných pozastavení čtenáře nad smyslem příběhu. Podobně smysluplná a hluboká pozastavení a zamyšlení, ke kterým mne zavedl Dostojevský se u Huga nedostavila ani náznakem. No, náznakem možná ano...

Samitho
17.12.2013 5 z 5

První díl i druhý díl byl opravdu famozní. Kniha o necitelnosti lidí a neschopnosti lidí odpustit. Kniha mě opravdu zaujala a vtáhla mě do děje takže i kapitoly, které nebyly úplně čtivé se daly v pohodě přelouskat. Opravdu vynikající kniha která vtáhne do děje a zároven má i nenásilný fylozofický rozměr
100%

Natique
08.12.2013 3 z 5

Kniha se mi četla těžko. Nějak jsem se nedokázala vžít do děje. Bylo těžké při četbě udržet pozornost.

Seraphin
04.08.2013 3 z 5

Je to krásný příběh, ale moc rozsáhlý a někdy zbytečný.

Victor Hugo
francouzská, 1802 - 1885