Victor Hugo

francouzská, 1802 - 1885 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Robotníci mora III: Déruchetta

Robotníci mora III: Déruchetta - Victor Hugo

„Túto knihu venujem bralu pohostinnosti a slobody, tomu kútu starobylej normandskej zeme, na ktorom žije ušľachtilý národík mora, drsnému i pôvabnému ostrovu Guernesey, k... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 84 knih

Komentáře (8)

Přidat komentář
intelektuálka
01.01.2019

A tohle bude další skvělý autor, k němuž se ráda vrátím.

A bude to Chrám Matky Boží v Paříži - i po letech tu krásnou stavbu vidím před sebou ... jen si obnovím v hlavě příběh Quasimoda a Esmeraldy ...

Kuža007
29.04.2018

Victor Hugo je hned po Puškinovi můj nejoblíbenější autor romantismu. Jeho knihy jsou sice plné smutku a starostí, ale o tom romantismus je. Victor Hugo byl, však i úžasnější dramatik.

reader.007
25.09.2015

Viktor Hugo je autor, kterého nikdo nemůže ani omylem popsat jako přehnaně optimistického. Jeho příběhy a úděly které svým hrdinům určil jsou hodně neradostné, mnohdy přímo ukrutné a člověk nejlépe udělá, když si je přečte v hodně mladém věku, protože se s tím lépe vyrovnává. Na druhou stranu jsou tu ale myšlenky, které oceníte až když už nějaký ten křížek táhnete.
Připadá mi zajímavé, že právě Hugo - romanopisec kterého po jméně zná snad každý - je poměrně málo "oblíben". Přitom jeho knihy, i když pravda trochu ukecané, obsahují spoustu přímo encyklopedicky podrobných popisů různých reálií které dnes sice mohou být už překonány novými výzkumy a fakty, ale i tak po těch desítkách let zůstávají stejně čtivé a strhující. A to nemluvím o různých úvahách a závěrech, ty jsou místy tak nadčasové, že mám vždycky nutkání si pohledem na datum úmrtí ověřit, že je starý pán už opravdu 130 let pod kytkama.

čef
26.08.2013

Doporučuji k přečtení román André Maurois Olympio aneb život Victora Huga - je tam vše a dalších komentářů netřeba.

HTO
31.01.2013

Paul Johnson ve své knize Tvůrci uvádí příhodu o jednom chlapci a Hugovi, kterou sám vyslechl od jejího protagonisty. Když mu byly čtyři roky (1884, Hugovi bylo 82), pobýval onen chlapec na zámku, kde byl hostem i básník. Protože se vzbudil brzy, šel se projít po chodbě, a náhle se před ním zjevil stařec s bílým vousem, divokýma očima, v noční košili. Chlapec si myslel, že by to mohl být Bůh, ale ve skutečnosti to byl Hugo, který se vydal buď pozorovat hezkou služku, či přímo do její ložnice. Hugo uchopil chlapce za ruku, položil mu ruku na svou erekci a řekl: „Drž, můj malý. Zdá se, že je to velmi vzácné v mém věku. Tak budeš mít jednou v budoucnu právo říct svým vnoučatům, že jsi držel ve své malé ručce vercajk Victora Huga, básníka!“

dalimoni
22.12.2011

I když to bylo na gymplu v 90. letech jako povinná (doporučená) četba, tak musím říct, že nelituju toho, že jsem těch pár knih od tohoto autora přečetl. Někdy zdlouhavý popisy, ale to je na něm právě asi to nejlepší.

knedlik
13.02.2011

Victor Hugo je naprosto fantastický autor. Způsob, jakým popisuje, i jak dokáže vzít člověka za srdce silným lidským příběhem, je zkrátka uchvacující. Opravdový génius.