Selfinka Selfinka komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dobré, dobré..Ač jsem po celou dobu čtení měla pocit, že tenhle díl nedosahuje kvalit prvního dílu, ten konec byl velmi šokující, takový zvrat jsem nečekala..Uvidíme, čím nás překvapí další pokračování.

04.03.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

WOW! Podle recenzí jsem měla jistá očekávání, že to bude dobré, ale že to bude až takhle dobré mě tedy ani nenapadlo.
Příběh, postavy, prostředí.. Všechno je tak dokonale promyšlené a provázané. I když v některých momentech se dá odhalit, jak se to bude vyvíjet dál.. Prostě kompaktní a skvělé. Hned jdu na další díl.
Samotné téma má hooodně hluboký přesah a nutí k zamyšlení.

01.03.2020 5 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Tak tenhle díl mě bavil asi ze všech nejvíc. Hodně se toho událo a moc jsem si to užila (asi jsem si konečně zvykla na styl autorova psaní).
Ač se může zdát jedna dějová linka uzavřená, doufám, že se dočkáme nějakého dalšího pokračování. Zajímá mě osud a plány některých dalších postav ;).
A hlavně jsem ráda, že jsem to po přečtení prvního dílu téhle série nevzdala (a že to bylo peklo, dostat se před první díl). Myslím, že při návštěvě Londýna budu muset omrknout pár konkrétních míst ;).

28.02.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Jé, někdo napsal knihu o mně! Snad každá stránka je jako moje zrcadlo, prostě to sedí jak pr..na hrnec!! Skvělá knížka, která pobaví.

22.10.2019 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Boží! Marissa zase dokázala, že to umí.. A že její svět toho má ještě hodně co nabídnout.

04.04.2019 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na to komiksové zpracování. Přeci jen, Měsíční kroniky nasadily laťku vysoko..Ale příběh nezklamal. Opět je to výborně napsané, promyšlené, pořád se něco děje..Netrpělivě očekávám další díl! Díky, že k téhle bezvadné sérii vychází další pokračování!!

09.03.2019 5 z 5

Čtení pouze pro ku*va husté královny! ;)

14.12.2018 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tahle knížka je prostě woooow, nemám slov..Tak jednoduchý příběh, ale tak moc k zamyšlení..A ta obálka, která úplně vystihuje podstatu knihy.. :-)

12.11.2018 4 z 5

Jmenuju se Martin Jmenuju se Martin Martin Carev

WOW! Musím říct, že tahle knížka mě dostala. Čekala jsem, že bude super, ale že bude až takhle super, to ne. Moc se mi líbí koncepce, jakou to Martin pojal. Ty malé tabulky s tipy, popis vlastních zážitků, spousta nádherných fotek!!

08.11.2018 5 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Celá série se četla skvěle, je to napínavé a plné akce. Ten závěr mi přišel trošku zbytečně zmatený, ale i tak je to pěkná série, která si přečtení zaslouží. Pěkně spojuje na jedné straně cestování časem, historii, elfy a draky, a na druhé straně "obyčejný" život v realitě. Hodnocení bych dala tak 4,5 - 4,75* (na celých 5 to není a 4 jsou málo ;))

15.10.2018 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Skvělé prostředí, super námět,..jediné co mi vadilo je, že příběh je v některých částech moc předvídatelný. Rozhodně ale potřebuju další díl! Doufám, že se brzo dočkám! :)

14.10.2018 4 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Celý díl se mi zdál takový trochu rozvláčný..nicméně, poslední pár stránek tomu dalo řádné grády..a po dočtení poslední věty mě napadlo jenom: "Cože?"..nevěřila jsem tomu, co jsem právě přečetla..SUPER! Na třetí díl jdu hned, protože prostě potřebuju vědět, jak to skončí!

09.10.2018 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Na celých 5* to není, ale 4,75 bych tomu dala..je to překvapivě čtivé, vtipné a zajímavé..Pěkný nápad na propojení říše elfů, cestování časem a dalších..uvidíme, co přinesou další díly! :)

07.10.2018 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Byla jsem trochu zklamaná, předchozí díly jsou daleko lepší :( Pořád je to ale vtipné a milé! :)

24.09.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Některé knihy vám prostě vezmou dech..Tato je jedna z těch, u kterých se mi to stalo. Silný, poutavý příběh.

24.09.2018 5 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Další skvělý díl! Od prvního dílu mi přijde, že je to lepší a lepší. Už jsem si zvykla na autorův styl a tím se mi ty knížky a příběhy líbí víc a víc. No, při pátrání po MUBT jsme se kousek posunuli, nicméně, pořád nám uniká mezi prsty ;)

27.08.2018 5 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Ohoho Peter se zase předvedl :) Skvělý díl, i když, opět mi trvalo než jsem se začetla. Pak už to byla jedna velká jízda ;)

16.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi silný příběh...

01.07.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Poslední díl byl z celé série zatím nejslabší, ale všechno tak nějak uzavřel a vysvětlil..Nicméně celá série je jedna velká jízda, která vás nutí číst a číst a číst. :)

02.01.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Wow! Musím říct, že tahle série má grády..Člověk opravdu neví, co čekat, do tý doby než si to přečte..Některé okamžiky se sice předvídat daly..ale jinak je to jedna velká jízda...No a zase ten závěr..autorka si opravdu umí schovat největší bombu na poslední stránku a nechat tak čtenáře trpět nedočkavostí!! :)

02.01.2018 5 z 5