Selena2000 Selena2000 komentáře u knih

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

No, tak začněme asi takhle; po 110 stránkách jsem knihu odložila. Nebavila mě, jenom chození džunglí a dál? Takže jsem dočetla celou sérii Divergence a pak jsem neměla co číst. Doma jsem měla jenom tohle a druhý díl. Dennodenně jsem kolem týhle knížky chodila a dívala jsem se na druhej díl a říkám si, tolik stránek? Tak to asi ne.
Nicméně z nudy jsem vzala knížku Tygrovo prokletí znovu do ruky a začala číst. A přestala jsem asi ve dvě v noci. Takže během následujících tří dnů mám dočteno a začínám s druhým dílem.

Teď přímo ke knížce - ze začátku je to nuda. Ale potom se všechno rozjede, lavina akce, objevů a citů. Kelsey mi byla sympatická, ale zejména v poslední třetině knihy naprosto nesnesitelná. Vy co jste četli, víte co myslím. Do našeho Indického prince jsem se zamilovala :)
I když mi není úplně jasné, proč ze všech nebezpečných pastí vyvázli (až na střet s Kappou) bez výraznějšího zranění. Hroty s jedem nebo ty trnité stromy, jak mohli sakra vyváznout bez zranění :D
Jako poslední bych vám poradila, že když vás děj ze začátku nudí nebo vám úplně nesedne, nepřestaňte číst a všem vám ho doporučuju. Stojí to za to :)

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Četla jsem ji tak dva, tři roky zpátky, ale moc se mi líbila. Asi bude re-reading :3

28.07.2014

Divergence Divergence Veronica Roth

Takovýhle začátek knižní série mě dostal natolik, že když jsem knihu dočetla jako e-knihu, druhý den jsem si objednala všechny 3 knihy přes internet :D
Divergence začíná vysvětlováním a popisováním systému frakcí a následně jejich popisováním podle Trisina pohledu, takže prvních asi 30 stránek jsem jaksi bez zájmu přečetla a potom se to začalo pomaličku rozjíždět. Trisina volba mě překvapila, ale Calebova ještě víc.
Děj knížky i jeho popis je psaný stylem, který se mi zamlouval a Čtyřka byl prostě a jednoduše úžasný (i když občas dost tvrďácký a chladný ohledně Tris na veřejnosti). Myslím s, že se ke knize možná ještě vrátím, ale všem ostatním vřele DOPORUČUJI. Tahle knížka prostě není ztráta času :)

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Ze začátku to bylo hodně zmatený, ale potom jsem tomu začala rozumět. Tris i Tobias mě svejma hádkama hodně štvali ani bych se nedivila, kdyby se pozabíjeli. Ale dějově jsem se nenudila.

SPOILER - Tris mě fakt štvala s tím, že se furt chtěla obětovat a vůbec jsem se nedivila, že Tobias šel za Jeanine hned za ní. Caleb - ten mi tam předtim ani tak nevadil, ale tímhle mě teda taky naštval :D - KONEC SPOILERU

Abych zase tak nekřivdila u této knihy jsem našla jednu mile vítanou vlastnost - když čtete, přestanete, jdete něco udělat, tak se pak hned zase začtete. To se mi moc nestává :D I když to podávám tak, že mě všichni štvali, ten konec to napravil a já se jím nechala naprosto pohltit. Takže určitě doporučuju :)

A ještě nakonec; NEDOPORUČUJU nedočítat SÉRII... Třetí díl je přelomový a úplně změní celkový dojem --- jen mé doporučení :)

Aliance Aliance Veronica Roth

Aliance, knížka u který jsem měla hodně smíšený pocity.
Na jednu stranu bylo super, že to bylo psaný ze dvou pohledů - Tris a Tobias. Ale já se v tom ztrácela. Když už, tak podle mě měla být jedna kapitola ta a druhá tak a ne dvě tak a jedna tak. Já tímhle stylem četla jenom Loď mezi hvězdami, ale tam mi to vyhovovalo víc. K tomuhle se vztahuje ještě jedna věc, co mě naštvala - ten konec byl hrozně protahovaný. Zejména posledních 20 nebo 25 stran, prostě, jak už to pak bylo psaný jenom z Tobiasova pohledu.
Ale jinak se mi kniha nelíbila o nic méně než předchozí díly. Akce, láska i nová odhalení nechyběly a toho posledního tam bylo víc než dost. Nechci tu moc spoilerovat, takže takhle už zakončím - série se mi líbila. Dějově by byly všechny knížky na 5*, ale u Aliance za ten styl psaní dávám - i když je mi to neskutečně líto - jenom 4*.

28.07.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jsem jedna z těch, které kniha uchvátila. Snad ani nemusím říkat, jak citlivé je to téma a další takovéto věci. Po přečtení prvních deseti stránek se mi do čtení vůbec, opravdu vůbec nechtělo. Ale každý autor píše jiným stylem, ale ten Johnův... Přišel mi to podobný styl psaní, kterým je napsaná Chvíle před koncem. Po dalších asi 20 stránkách už jsem nemohla přestat číst. Hazel je taková pesimistická optimistka, fakt nevím, jak to jinak říct. Možná to ani není pesimismus, ale realismus. Bere věci tak jak jsou. Augustus mi zase hrozně připomíná Damona, sarkastický až je to přitažlivé. :D Rozhodně si knihu přečtěte, já si zase přečtu další od Johna Greena. Krásné věty až polocitáty k zamyšlení. Ale ne takovému na půl minuty. Ale takové na příští 2 roky. Mám ráda happyendy, ale v tomhle má autor pravdu - svět není továrna na splněné sny, a život je nevyzpytatelný, že jako první může zemřít ten, který je nejvíc zdravý. Opravdu se hodně zamyslíte, i sami nad sebou :)
Okay? Okay.

25.04.2014 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tahle knížka je naprosto bombová! Téma je skvělý a neobvyklý a zajímavý. Konečně to jednou by nějakej nápad! (a ne pořád upíři, jako nic proti nim, ale...) Sam je prostě typická americká "bitch", která si o sobě myslí, že se kvůli její partě zboří svět. Ale není zase úplně hloupá a její pocity, nebo to, jak popisuje celý týden, je prostě neotřelý a mně osobně, se velmi zamlouval. A jako další, Sam se mění. Na začátku je to mrcha a na konci, ta nejsuprovější holka na světě. Doporučuju přečíst.. Co věta, to nějak citát. Každá věta mě donutila přemýšlet a uvažovat a neustále jsem si musela říkat: "Co bych asi dělala já?"... Není to pro lidi, co hledají oddychovku, protože tahle knížka nakopne váš mozek a vy ani na vteřinu nepřestanete uvažovat, přemýšlet a říkat si kdyby...

23.04.2014 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasný, úžasný, úžasný! Prostě skvělá kniha. Mezi Gwendolyn a Gideonem to bylo taky skvělý. Blbý je jenom to, že je to poslední díl :(

18.02.2014 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Moc hezká knížka. Možná i lepší než první díl :) Musí bejt pro Jacindu hrozný, pouštět si k tělu Cassiana, když miluje Willa. Přála jsem jí Willa, pak si říkám chudák Will, vrátí se od něho ke kmenu. Uzavře nedobrovolný svazek s Cassian, a chce Willa. Teď jí přeju Cassianovi, ale zase chce Willa. Myslela jsem, že lovec a drakie by spolu mohli být a fandila jsem jim, ale chudák Cassian. Jsem zvědavá, jak celá trilogie skončí.

04.01.2014 4 z 5

Růže pro čokoládovou holku Růže pro čokoládovou holku Jarmila Dědková

Skvělá knížka, uvědomíte si hodně, ale nemáte se jak obhájit. Ke knížce bych dodala, že Johanka je vzorový příklad toho, že nejsou všichni stejní :) http://data2.whicdn.com/images/86907895/large.jpg http://img1.obrazkyanimace.com/oa/ruzne/ruzne_017.jpg

15.12.2013 4 z 5

Ztracené koťátko Ztracené koťátko Lucy Daniels

Hezká knížka, klasika :)

09.12.2013 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Bezvadná, suprová, hezky psaná knížka. Čte se rychle, plynule a smysluplně. Gwen mi je sympatická, Gideon jak kdy, ale Charlotte je prostě husa. SPOILER krásný, jak si na konci dali pusu v tom kostele :)) Občas se i zasmějete, občas zamyslíte...

09.12.2013 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Moc hezká knížka; i vizuálně. Jacinda rychle mění názory, to je asi jediné, co mě na ní štvalo, jinak mi byla docela sympatická. Když se začtete, už se neodtrhnete :)

09.12.2013 5 z 5

Ohrožení Ohrožení Lisa Jane Smith

Hezká knížka, řeka bych že zatím patří mezi ty nejlepší ze série.

SPOILER Elena se rozejde s oběma bratry, poté to nevydrží a uskuteční se pár hezkých chvil s Damonem. Ten chce, aby byla jeho "princezna temnot". Stefan je zahořklý, nejdřív Damona a Elenu ignoruje, pak mu to nedá. Celé to skončí tak, že se Elena nerozhodne jestli chce jednoho nebo druhého. Jinak studenti mizí, nikdo neví, co se děje. Meredith si najde kámoška Samanthu, později je ale zabita. Matt si najde kámoše Christhopera, později je též zabit. Bonnie si najde kluka, který je vlkodlak, ale prý ten "hodný". (Může být vůbec vlkodlak hodný??) Spousta věcí tam není vysvětlených, hlavně na konci, jak Ethan vypráví Stefanovi, co chce dělat dále.

Hodnotím 5*, protože i přes všechny mínusy, to podle mě není vůbec hrozný, ale naopak. Pořád se nemůžu dočkat, jak to dopadne. (jestli se to někdy dozvíme ^^)

Fantom Fantom Lisa Jane Smith

Mám radši Damona než Stefana, takže mě potěšil jeho návrat, zase ale na druhou stranu to bylo jasné, že se musí vrátit. Děj byl hezký, konec ani nebyl tak přehnaný, takže dávám všech 5* :)

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Zase o kousek lepší, než předchozí dva díly. Žáci z posmrtné výuky se zase pletou do světa živých, ale to mi zase až tak nevadilo. To, co mi vadilo bylo, "rozdělění" cest (už si to ale přesně nepamatuju). Po téhle části knihy jsem se opět ujistila, že jedná normální dívčí postava je tam Scarlett, popřípadě Prue. Ta už nebyla tak zahořklá, takže jsem si jí taky oblíbila. Charlotte opět neví co chce, ani jakou kamarádku chce. Ale skončilo to hezky :)

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Charlotte se zlepšila, už není tak panovačná a snad už i ví, co chce. Opět krásná obálka, hezké provedení knihy, hezké začátky kapitol, lepší příběh.
Nejdřív jsem dala 5 * ale pak mi došlo, že tu byly i lepší knížky, kterým jsem dala 4*. Nakonec taky dávám 4*.

12.11.2013 4 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Krásný obal, hezký děj a posedlá holka. Pořád za ním dolejzala a pak blbě spolkla gumového méďu a bylo to... Ale tak nakonec to dopadlo dobře, hezky psané, líbil se mi úvod každé kapitoly. Charlotte mě nijak nezaujala, naopak, připadal mi jako nespokojená holky, která ani neví, co chce. O to víc jsem si oblíbila Scarlett. Hezká knížka :)

"Andělíčku, můj strážníčku,
opatruj mi mou dušičku.
Jestli umřu před svítáním,
sláva buď mým požehnáním"

12.11.2013 4 z 5

Eglantýna Eglantýna Catherine Jinks

Páni! Knížku jsem rozečetla večer asi v devět, a nemohla jsem usnout. Tolik jsem se bála. Strašidelná, ale hezká :) Přestože je pro menší čtenáře, myslím, že si ji může přečíst i kdejaký teenager a nebude se doslova nudit :)

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Super knížka. Vlastně jsem si jí půjčila proto, že mám přečtené Upíří Deníky 1.-13. díl, a 14. nemají v knihovně :D. Sice je to něco jinýho než upíří trojúhelník, ale zase je to neokoukaný.

Slyšela jsem o Pretty little liars jako o seriálu, viděla jsem asi 5 dílů, ale řekla jsem si, že zkusím knížku. A nelituju toho :) Napínavej příběh, dá se říct normální holky a najednou umře kámoška a už jsou odlišný, snad od každýho na světě. Přečetla jsem za 3 dny a ani minutu jsem nepřestávala přemýšlet, kdo je A. Mínus bych dala tomu, že všichni nosí značkové oblečení a mobily, na párty, ze který neodjedou střízlivý jim rodiče půjčí luxusní auta. Každej tam má notebook a takový. Ale zase v knížce může bejt svět "dokonalej" :)

Díky knížce jsem pochopila i detaily nebo to, co jsem u seriálu nechápala (sice jsem viděla asi jenom 5 dílů, ale i tak). BOMBOVÁ KNÍŽKA. Určitě přečtu i pokračování :)