Sejna1955

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Nikdy by mě nenapadlo, že mě, čtenáře odkojenýho detektivkama, osloví tato kniha. Vyloženě mě pohladila po duši. A už mažu číst druhý díl.

14.05.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Skvělé pokračování, doufám, že spisovatelka napíše další knihy.

23.05.2021

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Naprostá bomba a to píšu jako starej chlap. Byl jsem překvapenej i když jsem si myslel, že jí pan doktor něco ke konci udělá. Už se těším, jak manželka u toho bude popotahovat.

29.03.2020

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Pobavil jsem se, zvlášť v druhé půlce knihy, když spisovatel popisuje přípravu a způsob zcizení obrazu.

26.10.2020

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Pěkně napsaný a čtivé. Vraha jsem odhadl tak v polovině knížky a můj tip vyšel.

08.06.2021

NůžNůžJo Nesbø

Trochu překombinované, ale mě se to líbilo.

28.04.2020

LazarLazarLars Kepler

Velmi překombinovaný a neuvěřitelný příběh. Jurek všechno odhalí, všude se dostaví a skoro všechno zničí. Stojí proti němu vycvičení poldové a on je kosí jako hrušky. To, jakým způsobem vypatrátal policajtku, která hlídala Pellerinu, je neuvěřitelné a ještě neuvěřitelnější je, jak lehce se dostal do střeženého bytu. Vybavení krytu, kde se potom skrýval Joona, Lumi a Rinus, to je jako sen ze scifi.
Bobr přežil a je zaděláno na další kombinace.
Kniha mě velmi zklamala.
Podle mého názoru, severská detektivka je na úpadu. Ale budu je číst dál.

13.05.2020

LoutkářLoutkářDaniel Cole

První knihy vynikající, druhá, Loutkář, slátanina. Vrcholem bylo znovuobjevení ztraceného komisaře.

28.12.2020

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Průměrná detektivka. Zdá se mi, že podobných příběhů jsem přečetl více, že severští spisovatelé jedou podle +- stejného scénáře, takže vše na jedno brdo.

08.01.2021

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Něco jiného, než Hole, ale parádní příběh. Rychlý spád, tekže se to četlo se zatajeným dechem.

04.05.2021

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Velmi kvalitní příběh s dobrým koncem.

18.08.2021

Smrtící bíláSmrtící bíláR. Galbraith (pseudonym)

Nejslabší kniha od spisovatelky která je určena pro dospělé čtenáře.

22.03.2020

Není únikuNení únikuTaylor Adams

Taková slabší detektivka. Nakonec jsem tápal, zdy je Darby mrtvá nebo ne, takže hvězdičky se zapřením.

05.11.2020

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Velmi čtivá kniha.

15.12.2020

Osmnáct pod nulouOsmnáct pod nulouStefan Ahnhem

Třetí pokračování mě dostalo. Trochu přitažený za vlasy, jak se dvojčeta v cele vyměnila, ale to byla maličkost.

10.03.2021

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Skvěle napsané.

OsamělíOsamělíHåkan Nesser

Skělá kniha

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Vynikající

Konec hryKonec hryDaniel Cole

Vyvrcholení série, to je slátanina všech alátanin. 1. díl vynikající, 2. díl slabota a 3. díl hrůza. Velké zklamání, ale chápu, že někdo bude mít jiný názor.
Co mě ale štve je to, že se stalo módou, že pachatel je polda, nebo někdo, kdo se motá kolem případu.Je to už asi pátá kniha, kterou jsem v poslední době přečetl (Slaughter - mlčící žena;J.D.Baker - Čtvrtá opice).

03.07.2021

JámaJámaC. J. Tudor

Čtivé. Knihy spisovatelky mají spád a neumím to vyjádřit, ale je to něco jiného, než dosavadní knihy, co jsem přečetl. A jdu na Ti druzí. Už se těším.

08.08.2021

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

pobavil jsem se, vtipné, zvláště plnění druhého úkolu, to musela být šichta.

02.10.2019

Čisté zlatoČisté zlatoLee Child

Taková obyčejná povídka o ničem, asi se chtěli zavděčit nějakému nakladateli. za ty prachy, co jsem za do dal to nestálo za to.

29.03.2020

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Smutné, velice smutné a temné.

20.05.2020

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Čtivá detektivka, která měla spád.

24.06.2020

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Docela jsem se pobavil, taková oddechovka.

23.09.2020

BlackoutBlackoutM. Elsberg (pseudonym)

Velice poutavá kniha i když s předvídatelným koncem. Doufám, že nás nic v takovém měřítku nepotká.

28.02.2021

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

Humoru poskrovnu, ale pěkné počtení

26.03.2021

OsamělíOsamělíHåkan Nesser

Vynikající, dostalo mě to.

19.04.2021

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Špičková knížka i zápletka. Ale stalo se takovou módou, že pachatelem bývá někdo od policajtů nebo někdo, kdo se motá okolo případů.

27.05.2021

Zlatá klecZlatá klecCamilla Läckberg

Tak po zkušenostech s předcházející tvorbou, jsem byl dost zaskočený, ale dočetl jsem to. Dost erotiky, ale to je takový nový trend. Jsem zvědavej na pokračování.

08.06.2021