Sejna1955

Zrušený rok – Deník 2020Zrušený rok – Deník 2020Michal Viewegh

Četl jsem všechny knihy od MV, ale takovou trapárnu, si mohl odpustit. Kdyby to pokrátil a napsal pondělí - pátek chlastání, 3x týdně jídlo v drahých hospodách, tak mohl ušetřit spoustu papírů.

01.09.2021odpad!

Létající jaguárLétající jaguárJosef Formánek

V rychlosti, ve které byla kniha napsaná, tak to šlo.

26.08.2021

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Čtivá knížka, ale zase trochu přitažený za vlasy.

25.08.2021

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Ještě lepší, než V lese visí anděl. A hurá na clonu.

22.08.2021

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Velmi kvalitní příběh s dobrým koncem.

18.08.2021

Ti druzíTi druzíC. J. Tudor

Svěle napsaná kniha, zatín nejlepčí, co jsem od spisovatelky četl.

12.08.2021

JámaJámaC. J. Tudor

Čtivé. Knihy spisovatelky mají spád a neumím to vyjádřit, ale je to něco jiného, než dosavadní knihy, co jsem přečetl. A jdu na Ti druzí. Už se těším.

08.08.2021

KříďákKříďákC. J. Tudor

Velice čtivé.

31.07.2021

Motiv XMotiv XStefan Ahnhem

Neskutečně překombinovaný příběh, nedovedu si představit, že by mě doma někdo roztahal kabely a dal všude sledovací zařízení. A opět trapné, že je to další kniha, kde vraždí policajt. Už by se měli spisovatelé a spisovatelky zamyslet a pokusit se najít jiné pachatele. Už je to dost ubohý.

30.07.2021

X způsobů smrtiX způsobů smrtiStefan Ahnhem

Moc překombinované a opět zaběhnutá šablona posledních cca 3. knih, pachatel je policajt, nebo někdo, kdo se motá okolo případů. Už je to všechno na jedno brdo. Nejsem puritán, ale blábolů okolo sexu, je příliš.

21.07.2021

Konec hryKonec hryDaniel Cole

Vyvrcholení série, to je slátanina všech alátanin. 1. díl vynikající, 2. díl slabota a 3. díl hrůza. Velké zklamání, ale chápu, že někdo bude mít jiný názor.
Co mě ale štve je to, že se stalo módou, že pachatel je polda, nebo někdo, kdo se motá kolem případu.Je to už asi pátá kniha, kterou jsem v poslední době přečetl (Slaughter - mlčící žena;J.D.Baker - Čtvrtá opice).

03.07.2021

Ženy bez slitováníŽeny bez slitováníCamilla Läckberg

Kniha, od mé oblíbené sposovatelky, mě zklamala. Už jenom to, že tři důvěryhodné ženy se někde na servrech spojí a naplánují 3 vraždy, se mě zdá dost utažený za vlasy. I anonce na obálce, že se jedná o krimi, je dost úsměvná. Její předešlé knihy, jako Krotitel, Andělíčkářka a pod., to bylo krimi.

24.06.2021

Katův polibekKatův polibekMons Kallentoft

Střízlivá Malin to zase všechno vyřeší a tak to v dobé detektivce mý být.

23.06.2021

Stříbrná křídlaStříbrná křídlaCamilla Läckberg

Vcelku očekáváné pokračování Zlaté klece, kde od samýho začátku bylo jasno, jaká bude zápletka a jak to dopadne. Podle konce knihy soudím, že bude následovat třetí pokračování.

16.06.2021

Zlatá klecZlatá klecCamilla Läckberg

Tak po zkušenostech s předcházející tvorbou, jsem byl dost zaskočený, ale dočetl jsem to. Dost erotiky, ale to je takový nový trend. Jsem zvědavej na pokračování.

08.06.2021

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Pěkně napsaný a čtivé. Vraha jsem odhadl tak v polovině knížky a můj tip vyšel.

08.06.2021

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Špičková knížka i zápletka. Ale stalo se takovou módou, že pachatelem bývá někdo od policajtů nebo někdo, kdo se motá okolo případů.

27.05.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Skvělé pokračování, doufám, že spisovatelka napíše další knihy.

23.05.2021

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Nikdy by mě nenapadlo, že mě, čtenáře odkojenýho detektivkama, osloví tato kniha. Vyloženě mě pohladila po duši. A už mažu číst druhý díl.

14.05.2021

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Něco jiného, než Hole, ale parádní příběh. Rychlý spád, tekže se to četlo se zatajeným dechem.

04.05.2021

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Vynikající

Skělá kniha

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Skvěle napsané.

OsamělíOsamělíHåkan Nesser

Vynikající kniha s skvělou zápletkou.

24.04.2021

Malé pikantní vraždyMalé pikantní vraždyJussi Adler-Olsen

Už jsem do spisovatele četl lepší příběhy.

20.04.2021

OsamělíOsamělíHåkan Nesser

Vynikající, dostalo mě to.

19.04.2021

Mlčící ženaMlčící ženaKarin Slaughter

Skvěle napsané a asi jsme se rozloučili s Jeefrym. Je ale dost zajímavé, že poslední dobou se v krimi objevuje motiv, kdy pachatel je buď policista, nebo někdo z blízkosti hlavní postavy , kterou dobře zná. Je to asi takový trend, takže s tím nic nenaděláme. Těším se na další příběh, který se bude točit kolol Sáry a Willa.

11.04.2021

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

Humoru poskrovnu, ale pěkné počtení

26.03.2021

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Perfektně napsaný. Zakousnul jsem se do čtení a byl jsem nemile překvanej, když to skončil. Až teprve jsem si všimnul, že je to povídka. Námět je skvělej, byla by to pecková knížka.

14.03.2021

Osmnáct pod nulouOsmnáct pod nulouStefan Ahnhem

Třetí pokračování mě dostalo. Trochu přitažený za vlasy, jak se dvojčeta v cele vyměnila, ale to byla maličkost.

10.03.2021