sd1992 sd1992 komentáře u knih

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Brutální! Miluju young adult thrillery, ale je jich žalostně málo.. když jsem tento viděla, říkala jsem si, že ho musím mít.. i když spíš tak do počtu.. přiznám se, že české autory čtu málo, spíš skoro vůbec! Takže jsem měla předsudky a knihu podvědomě zaškatulkovala a zase tak moc od ní nečekala.. o to větší radost mám z toho, že můžu říct, že jsem se tak moc už dlouho nespletla! Ten příběh je dokonalý! Doporučuju vážně všem!

08.02.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Super!!! Málokdy se mi stane, že se při čtení opravdu nahlas a od srdce zasměju. A to se mi stalo hned několikrát. Prostě Elle píše strašně poutavě, vtipně... knížka vždycky obsahuje všechno co by měla a čte se úplně sama!!! Po pár kapitolách jsem si to totálně zamilovala. Takže všem doporučuji a já jdu na druhý díl.. :-)

03.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tady snad nemá ani cenu vymýšlet nějaký komentář. :-D Nemyslím si, že by byl někomu prospěšný. Už dávno přeci všichni víme, že Harry je bezkonkurenční.. :)

22.10.2018 5 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Kniha neni pouhou romantickou novelou, ale zabyva se taky tematy jako jsou rodinna dramata a homofobie. Z toho jste jiste taky spravne pochopili, ze zde bude mit zastoupeni i LGBT+. Vite co se mi libilo nejvic? Ze se autor nebal zasadit homofobni chovani primo do rodiny hlavni hrdinky.. chovani jejiho otce a bratra bylo vykresleno tak, ze bylo neprijatelne i prestoze jinak meli v rodine dobre vztahy :)) Elena i Nikolas byli oba fajn, ale romanticka linka mela sve mouchy :) Jsem zastancem toho nazoru, ze pokud ma romanticka kniha malo stran (cca 190), tak bohuzel utrpi na kvalite.. zda se mi, ze vztah a pribeh pak nema dostatecnou hloubku :( kniha jako takova vubec nebyla spatna!!! Ale @novotnyalda u me nasadil prilis vysokou latku ve svych thrillerech a to je asi kamen urazu :D Kazdopadne jeho knihy stale doporucuji a i nadale budu!!!!
Kloboucek dolu za odvahu jit do uplne jineho zanru :))

@gradacz @cosmopolis děkuji za knihu v rámci spolupráce :))

27.08.2023 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Sérii miluju celou, ale tento díl byl teda top strop!! Hravě se vyškrábal až na příčku mého nejoblíbenějšího třetího dílu. Zápletka byla geniální a od začátku do konce jsem si myslela, jaký nejsem super detektiv, že znám vraha a pak jsem se nestačila divit :D díky Grada_cz za knihu k recenzi :)

11.04.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Kdyz jsou v lese nalezena tela dvou mladych lidi, kteri zemreli za zvlastnich okolnosti, je vic nez jasne, ze Josie stoji pred dalsim slozitym pripadem. Vse se navic zkomplikuje, kdyz cestou Josie a Noah malem srazi rodici zenu, ktera vybehla na dalnici z lesa jen nedaleko mista cinu.. ukaze se, ze je pres 2 roky pohresovana a nese na sobe znamky starych zraneni.. Josie se se svym tymem pusti do horliveho vysetrovani cele oblasti lesa a objevi soukromy pozemek, na kterem zije urcite “spolecenstvi lidi.. pri blizsim patrani se Josie nemuze zbavit pocitu, ze se jedna o sektu.. ackoliv se tam zda byt vse v poradku, stopy z mista cinu zavadi neustale detektivy prave sem.. co ma spolecneho vedouci Svatyne s pripadem? Dokaze Josie opet vyresit pripad, nez si vyzada dalsi obeti?

Urcite se neda poprit, ze jsou v serii lepsi dily.. ale ani to, ze to opet byla skvela jizda :)) ja zkratka miluju styl psani autorky - knihy nemaji hlucha mista, porad se neco deje, jsou zde kratke kapitoly.. = ctivost zarucena!!! Josie jako hlavni hrdinku mam rada uz od prvniho dilu - je to rozhodne jedna ze silnych zenskych postav, ktere si umi poradit v kazdem pripade a to ja muzu :)) Za me opet velke doporuceni.. nejen na tento dil, ale i na celou serii samozrejme !!

4,5*

05.01.2024 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Ne, nebudu se rozepisovat... nemělo by to cenu. Nejsou slova, která dokáží vyjádřit jak skvělý to bylo.. snad jen dodám to, že tu sérii bezvýhradně miluju. Každý jednotlivý díl byl dokonalý.. Když jsem se rozhodla sérii přečíst celou od začátku, myslela jsem si, že už to nebude jako poprvé.. A nebylo.. Bylo to ještě lepší.. Přestože jsem děj znala, bavilo mě to ještě víc.. :) takže si ji klidně přečtu i potřetí.. A i počtvrté a tak dále.. už teď se na to těším.. :-D Byla to jedna z mých prvních fantasy sérii, nebo možná vůbec první, už nevím.. A už tehdy jsem věděla, že čtu něco výjimečného. Do teď ji žádná jiná nepředčila a kdoví jestli to někdy vůbec přijde.. :) oukej, tak jsem se na konec přece jen rozepsala.. :-D

02.09.2019 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Auuu, my heart is broken..! Tohle by jsme si, milí zlatí, měli přečíst všichni. Hlavně proto, aby jsme si konečně uvědomili, jak bohatí vlastně jsme. Že automaticky bereme to, co jiný mít nikdy nebude.. Nic než pravda, hodně jsem si pobrečela, ale bylo to dokonalý.. Stellu i Willa jsem si zamilovala... :-) Vlastně ani nevím, jak je možné tak dokonale ukončit příběh, že vlastně má i nemá Happy End.. ??!! :D :) za mě obrovský palec hore, kdyby vše dopadlo dobře, bylo by to obyčejné klišé, takhle je to výjimečné.. :)) Hned po přečtení jsem si pouštěla film, ale řeknu vám, že s velkou obavou.. Asi všichni víme, jak to bývá s filmy podle knih, ne? :D O to milejší překvapení mě čekalo!! Jakože byla to úplná TOPka! Boží soundtrack, super herci, krásně natočené, striktně se drželi ději v knize.. dokonalost. Snad poprvé jsem byla maximálně spokojena s filmovým zpracováním, takže s klidným srdcem, i když zlomeným, můžu doporučit vřele oboje dvoje.. :-)

31.07.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ach nebe, tohle bylo BOŽÍ. Colleen Hoover už jsem dlouho obcházela, ačkoliv jsem její knihy měla dlouho doma. Až společné čtení na instagramu s nakladelstvím YOLI mě donutilo ji konečně vzít do ruky.. A věřte tomu, že od té doby, co jsem ji vzala do ruky poprvé tak už jsem ji nepustila, dokud jsem ji nedočetla.. teda ok, možná jsem ji někdy položila, abych si podala kapesník, protože jsem si dost pobrečela :D ale přečetla jsem ji na jeden zátah.. protože omg, to bylo skvělý, nebylo v mých silách přestat.. Tohle je pro mě síla dobré knihy - donutí vás prožít emoce - rozesmála jsem se, rozplakala, naštvala.. Miluju, když je kniha psána z pohledu dvou osob a tady to bylo geniálně vymyšlené - jedna osoba vyprávěla přítomnost a druhá minulost a obě ty časové linky se na konci tak nádherně spojí, zapadnou do sebe jako puzzle a dávají smysl... Úžasný dílo, můžu doporučit každému, já mám hned chuť přečíst si ji znovu!! A rozhodně se pustím do všech knížek od Colleen.. :-)

31.07.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle Kennedy opět nezklamala :-) Ráda jsem se vrátila na Briar :) Napsat navazující sérii o hokejistech byl moooc dobrý nápad :D Summer mi byla od začátku neskutečně sympatická a Fitz tééž. Miluju, když je kniha napsaná z pohledu dvou nebo i více osob... a u Elle je to kór boží.. moc doporučuji, luxusní letní čtivo :D

02.07.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Miluju Hardina, nesnáším Hardina, miluju, nesnáším.. Tesso, vyse* se na něj už.. Tesso, jsi úplně vypatlaná... :-D ty vogo, tahle knížka je pro mě emocionální kolotoč.. co kapitola, to jiné pocity. :-D Ale nic to nemění na tom, že to totálně žeru.. :-D

08.04.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tohle bylo fakt kouzelný. :-) přečteno za den a půl, čte se naprosto sama.. :-) Miluju když se dva prvně nenávidí a pak se dají dohromady.. :-D

18.02.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Wow, to teda sakra byla jízda.. :-P Sice se Jake často choval jako naprostý egoistický hovado, ale kdo by ho nakonec nemiloval, že?! :-D Boží oddechovka, která se čte úplně sama... :-) To jsem teď potřebovala.

26.10.2018 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Ty jo, fakt mě vytáčelo, že si Sabrina a Tucker nedokázali promluvit.. fakt jsem to prožívala :-D Ale díl naprosto super jako vždy.. :-) Elle Kennedy to jinak ani neumí! Akorát mě kniha ujistila v tom, že vážně v nejbližší době nechci dítě, takže díky moc.. :-D

02.07.2018 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Po přečtení prvního dílu této série jsem byla přesvědčená, že žádný už nebude tolik dobrý. Po druhém dílu jsem si to myslela stále. Ale teď? Dean a Allie si mě hrozně získali, takže první díl má těžkou konkurenci.. :-D Naprosto boží. Opět jsem se dávila smíchy.. miluju to!!! :D

01.07.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Knížku jsem dostala k svátku od přítele... Nevybírala jsem si ji tedy sama. Když jsem zjistila, že se děj odehrává ve Francii, před 100 lety, za okupace Německem,tento fakt mě dost vyděsil, skoro až odradil. Není to nic pro mě, říkala jsem si... ALE! Brzy jsem změnila názor.. je to úžasný román... část se odehrává již ve zmíněné minulosti a část v přítomnosti. Oba příběhy se skvěle prolínají a navazují na sebe! Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Opravdu doporučuji všem. Byla to moje první knížka od Jojo Moyes, od té doby jsem četla další tři a všechny jsou fakt skvělé.. :)

04.09.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jooo, pokračování legendárního díla NEŽ JSEM TĚ POZNALA.. Poprvé v životě snad můžu říct, že v tomto případě se mi líbil i film i kniha :D Jenomže v případě druhého dílu stačilo krátké shrnutí děje na obálce knihy a byla jsem skeptická. Fakt, že se tam objeví Willova dcera mi připadal dost přehnaný... Nakonec jsem byla mile překvapená. Hrozně. Jojo Moyesová je PANÍ spisovatelka. Opět nezklamala. Všechny její knížky jsou TOP. Jsem zvědavá, zda to bude i zfilmované. Nebo by mohla ještě vyjít pokračování, jelikož nechala autorka v celku otevřený konec, tak počkáme a uvidíme.. :-)

03.09.2017 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Kasie West jsem si neskutečně rychle oblíbila. :) Píše neuvěřitelně lehkou rukou, kniha je sama o sobě spíš relaxace, hlavní postavy si musíte zamilovat i kdyby jste nechtěli a každý nápad na novou knihu je vždycky originální.. :-) Žádná její knížka není tuctová! Doufám, že jich u nás bude víc a víc.. :) můžu jen doporučit.

03.03.2019 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Boží díl.. miluju Mala.. :D toho mám ze všech kluků nejradši.. :D to jeho - ale Tykvičko.. :-D

22.01.2019 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

U každé knihy této série jsem se fakt skvěle zasmála.. :-D Miluju styl, kterým je to napsáno, smysl pro humor každé hrdinky :-D Miluju Stage Dive a určitě jsem to nečetla naposledy. Pro relaxaci rozhodně doporučuji.. :)

07.01.2019 5 z 5