Scheila Scheila komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

No tohle byla jízda. Je to kniha, která zapadá do kategorie young adult, tudíž to není klasická detektivka nebo thriller. Nápad jak středoškolačka pátrá po vrahovi a rozuzluje různé nesrovnalosti je opravdu super. Je to takové odlehčené, žádní detektivové, opilý vyšetřovatel nebo láskou zklamaná nová policistka. Samozřejmě je to všechno velmi přitažené za vlasy, Pipa bez trochy štěstí by se nikam nepohnula, vše ji tak nějak hrálo do karet, ale to nesnižuje průměr knihy. Opravdu mě vyšetřování vtáhlo a sama jsem nevěděla komu věřit a komu ne. Tohle se opravdu povedlo, do pár posledních stránek opravdu člověk neví.
Takže za mě ano, byla to autorky prvotina, co jsem pochopila, ostatní její knihy zůstali v šuplíku a myslím, že dobrý. Napínavé, chytlavé, nevulgární a řekla bych i chytré.
4,5*/5

03.09.2020 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Tento příběh byl milý. Zde se mísilo vše, co mám ráda, hvězdy, příroda, hory, dobrodružství. Nenechte se zmást, že tato kniha vypráví jen o jejich putování do civilizace. Vedlejší dějová linka se zabývá totiž tématem, o kterém se v knihách pro tuto věkovou kategorii objevuje málo, a to o nevěře.
Vše tam krásně popsáno, tak že mám pocit, že jsem tam přímo s nimi. Člověk asi od začátku hned ví jak to všechno dopadne, protože toto tu bylo už tisíckrát. Dva se milují, pak nesnášejí a pak zas milují. To není nic nového. Za to, ten popis událostí a druhé dějové linky dělá právě tuto knihu zajímavou a hezkou.
Pokud chcete lehké oddechové čtení tak rozhodně doporučuji.

02.09.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Toto má první kniha s touto tématikou, kterou jsem kdy četla a myslím, že je to asi jedna z mála knih s tímto tématem pro mladší čtenáře. Jsem opravdu ráda, že takovéto knihy, pomalu zaplňují náš knižní trh a nejsou určené jen pro dospělé. Protože si myslím, že právě těchto mladistvých se tyto témata týkají mnohem více.
Myslím, že by se o této, nechci říct „problematice“ protože, já to jako problém nevidím, mělo mluvit více. Jak mezi dospělýma tak i mezi dětmi.
Kniha se četla opravdu jednoduše, i když jsem se nemohla začíst a vlastně mě to popravdě ani moc nebavilo, protože mi vše ostatní co v knize bylo, celkem překáželo a nijak mě to ani nezajímalo. Každopádně jsem knihu prokousala za 24hod. Čtení utrpení nebylo, docela to odsýpalo. Styl mi ale vůbec nesedl a celkem mě to celé tak nějak nudilo.
3,5*
Za samotný příběh bych dala 2,5* ale vzhledem k tématu jsem se rozhodla o vyšším hodnocení

12.08.2020 3 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Torey je učitelkou v "bláznivé" třídě. Má na starosti děti, které svým chováním nezapadají do žádné tabulky natož do normální školní třídy.
Ve své třídě má osmiletou holčičku která se už 2x pokusila o sebevraždu.
Dále tam je děvče co má schizofrenii, slyší hlasy a vidí věci co ostatní děti ne. Chlapce velmi agresivního.
A další "bláznivé" děti.

Tato třída si na sebe již zvykla a naučila se fungovat, aby byli všichni spokojený a v klidu.
Do doby než nastoupila šestiletá ušmudlaná holčička Sheila.

Toto špinavé, věčně počůrané děvče se do "bláznivé" třídy dostalo za to, že v sousedství unesla tříletého chlapce, uvázala ho u stromu a zapálila na něm oblečení.
Od doby co Sheila nastoupila, je ve třídě vše vzhůru nohama.

No tak nějak začíná tato pozoruhodná kniha. Příběhy lidských osudů mi nejsou lhostejné a proto je čtu nejradši, mám pak pocit, že je přijímám, takový jaký jsou, co si prožili, nebo co provedli.
Tato kniha podle skutečnosti je.
A co vám budu, mnohokrát mi vehnala slzy do očí. Hněvem, lítostí, soucitem, beznadějí, láskou, nenávistí a pochopení.

Za celý svůj dlouhý 26ti léty život ???? jsem četla jen pár takových lidských osudů.
A jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila. ????

Tento příběh, myslím, bude otevřením očí pro mnoho lidí. Nebo také ne. Bude to jen příběh, který se někde támhle daleko stal a už nejspíš skončil.

Pro mě je to neuvěřitelné, co tak malé dítě dokáže vydržet a zůstat při tom tak silné.

Kniha se četla sama, Sheilu jsem milovala a vlastně miluji, předpokládám, že stále žije.
Nutilo mě číst dál a dál, abych se dověděla co s tímto drobným a neskutečně duchem silným děvčátkem bude.

Rozhodně stojí za přečtení.

10.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Toto je má druhá kniha od Colleen Hoover, moc se mi do ní nechtělo, jelikož jsem četla odvrácená tvář lásky a vůbec mě to nebavilo. Přišlo mi to jako odpad. Do této knihy jsem se pustila kvůli velké reklamě na Instagramu a sociálních sítích. Každý ji chválil a i má kamarádka, která tedy od Colleen ještě nic nečetla.
Dá se říct že jsem ji přečetla za jeden den. Nemůžu říct že to byla nejlepší kniha co jsem kdy četla, nebo že by to byla fakt pecka, ale mohu s klidným svědomím povědět wow tohle jsem nečekala. Nutilo mě to stále číst dál a rozmotávat tu pletanici v rodině Verity. Kniha mě pohltila a stále nad ní přemýšlím. Protože opravdu dosáhla svého názvu. A já si prostě nejsem jistá ničím.
Nějaké pasáže ve mě vyvolali tolik nenávistných emocí, že jsem musela si dát jít čaj abych nebyla naštvaná.
Takže suma sumárum kniha se mi velmi líbila a možná dám autorce šanci.

16.07.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Třetí a zároveň závěrečný díl série se mi líbil moc. Po tom tragickém druhém díle, to bylo příjemné překvapení a já knihu zhltla za jeden den. Druhý den jsem si musela vzít volno z práce abych dospala to co jsem v noci pročetla :D
Moc se mi líbil nápad s rebelama, jak se rozlišují a co vše spojuje rebeli a trůn. Rozuzlení tajemství bylo také velmi dobré. Dokonce jsem i přes to, že jsem tušila konec, byla zaskočená dvěma scénami.
Za mě super čtení.

16.07.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tento druhý díl, byl podle mě opravdu mega propadák a nuda všech nud. Dost mě štvalo, jak celou knihu se neřešilo pomalu nic jiného než jen komu její srdce patří, byla přelétavá, a když to už vypadalo, že se k jednomu přihne, zas se stalo něco co jí rozhodilo.
Tohle mě prostě nebavilo a nudilo mě to. Připomínalo mi to nějakou nízkonákladovou telenovelu. Opravdu škoda.
Co zas ale musím nechat, že i když mě to dost nudilo, byla jsem zvědavá, co osud Americe přinese dál, proto jsem knihu přečetla co nejrychleji to šlo.

16.07.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

1 / 1
Selekce
Kiera Cass
America Singerová se na popud rodiny a přítele rozhodla přihlásit do selekce. Jde o soutěž, kde si princ vybírá svou manželku z třiceti pěti dívek, které postupně vyřazuje, až nakonec zůstane ta první, ta jediná která se stane novou princeznou Illey.
Americca se do Selekce přihlásit nechce, natož se stát princeznou. Její srdce totiž patří Aspenovi. Aspen by si, ale vyčítal, že by America kvůli němu ztratila šanci si polepšit a dostat se do vyšší kasty a tím i přilepšit její rodině, tak jí poprosil, aby se přihlásila. America na jeho naléhání tedy dala a přihlášku podala.
Co čert nechtěl, America Singerová byla do selekce vybrána, aby se utkala o srdce samotného prince Maxona. V paláci po šokujícím zjištění si vlastně nebyla jistá už ničím, jen tím, že se princeznou stát nechce, ale její srdce jí k Maxonovi táhne stále víc.

Tuto knihu jsem si až překvapivě užila. Nemám moc v oblibě číst knihy, které jsou vychvalovány až do nebes, jelikož jsem většinou dost zklamaná, ale tady si to sedlo jak zadek na nočník. Děj mě okamžitě začal bavit, protože moje doměnka, že tam jsou princezny, byla vlastně úplně mylná. Jednalo se o 35 prostých dívek, které se dostali, kam by se za jiných okolností dostat nemohli. Baví mě to haštěření mezi princem a Americou, baví mě jak si America stále opakuje ne ne žádná princezna, ale vlastně je úplně ztracená, protože odmítnutí korunovace na princeznu by znamenalo vzdát se Maxona. Moc se mi líbí myšlenka, kde si princ vybere ženu z lidu. Takže ano, mohu říct paráda. Čtivé a stále se něco děje.

16.07.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kniha vypráví příběh jedné rodiny, kde se otec vrátí po několika letech z války z Vietnamu a zanechalo to na něm následky. Trpí nočními můrami a dlouho nevydrží v žádné práci a tak se rodina stále stěhuje.

Leni je malé děvče, které je stále ve škole ta nová a tak nemá kamarády. Jednoho dne přijde dopis, kde je psáno že tatínek téhle rodiny zdědil po svém kamarádovi, který umřel v zajetí ve Vietnamu srub na Aljašce.

Otec se hned proto nadchl, ostatně jako normálně pro všechno. Rodina se přestěhovala a začala žít úplně nový život na úplně odlišném místě. Museli se naučit lovit zvěř, žít bez elektřiny, teplé vody, naučili se pěstovat rostliny a zeleninu aby se uživili. Učili se žít v drsné přírodě, kde každou chvíli hrozilo že vlci sežerou jejich zvěř a oni sami nebudou mít co jíst nebo že Aljaška zabije je samotný.

Leni začala chodit do místní školy Kde jsi našla svého prvního kamaráda v životě. Život na Aljašce byl najednou jednodušší, když ho bylo s kým sdílet. Rodina hned zapadla mezi místní obyvatele a konečně někam patřily. Jenže je při dlouhých zimních nocí se tátovi noční můry začaly zhoršovat a on se měnil před očima nebo byl vždy takový?

Kniha se mi četla skvěle, styl jakým to bylo psané mi vyhovoval.
Postavy jsem si hned zamilovala a měla jsem pocit že jsem jednou z nich a sice němý pozorovatel, ale vtažena do děje a jejich životů. Stali se z nich mí sousedé, přátelé a rodina.

Moje druhá kniha od této autorky a mohu říct že se mi tato líbila mnohem víc než její předchozí kniha slavík.

Knihu hodnotím jako velmi povedenou, kterou bych s klidným svědomím doporučila naprosto všem.

25.06.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

(SPOILER) Obsahuje spoilery:

Mě se kniha líbila moc! Vůbec jsem nic z toho co se tam stalo n čekala. Moc se mi líbil svět, který byl myslím dost krásně popsány, líbili se mi zákony královen. Dávalo to smysl. Krásná romantická dějová linka, která mi tam nepřekážela a nevadila i když romantiku moc nemusím.
Moc se mě líbili ty zvraty. Jen škoda těch pár posledních stránek, to bylo až moc přeslazený :D ale dá se to odpustit. Jelikož bylo super že se ne vše zalilo sluncem a happyend. Líbí se mi jak moc hidry nebyla vselecitelska a jak se to vyřešilo s Varinem.

Mě se prostě kniha strašně líbila.
Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

12.06.2020 5 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Těmhle knihám říkám "oddechové" i když se zabývají silným a smutným tématem. Oddechové je pro mě to, že se nemusím seznamovat s novými světy, mnoha lidmi a extra zápletkami. Většinou u těhlech knih odpočívám a čekám takové to typické klišé... I zde bylo, ale ne typické. Kniha mě opravdu pohltila, chvíli jsme se smála, chvíli brečela. Byla naštvaná, zmatená, zamilovaná i plná smutku a radosti.
Moc krásný příběh s krásně vykreslenými postavami.
Už teď vím, že tato kniha bude patřit mezi mé Topky.

07.05.2020 5 z 5

Infernina touha Infernina touha Simona Součková

Moc se mi to líbilo. Smrt je stále smrt a je asi jedno zda vypadá jako kostra, nebo jako krásná dívka, je pravda že ale z dívky nejde strach ale krásné konejšivé a uklidňující pocity. Moc se mi ten nápad líbí, že než umřete přijde si pro vás a je na vás milá a empatická... Moc hezky myšlený.

03.05.2020 5 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Začátek bych řekla zdlouhavý, ale zase mě hezky dostal do světa dvoutvářných. První kniha co od této autorky čtu a už teď se těším na další díl. Krásně napsané, postavy suprově vylíčené, hlavně reálně. Moc hezký příběh.

30.04.2020 5 z 5

Konečně po rozsáhlém hledání a shánění se mě poštěstilo mít takový poklad doma. No a je dočteno. Ty básně jsou tak morbidně a smutně vtipný, že jsem chvílemi nevěděla zda se smát nebo brečet. Moc jedinečná kniha

06.04.2020 5 z 5

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

Nejlepší dětska kniha

01.04.2020 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

No i když jsem tatar a spletla jsem si druhý s třetím dílem :-/ takže jsem četla jen první a třetí. Tak to vlastně že jsem modrá jako safír vynechala nevadí. Vše dávalo smysl a bylo to strašně super napínavé. Jen mě mrzí že jsem taková kravka a přeskočila jsem druhý díl. Postavy byli super vylíčené a hned jsem si je oblíbila.

30.03.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Super kniha, bylo tam snad vše co mě na knihách baví. I když to jevilo nějaké podobné známky jako Hunger games tak mi to vlastně nevadilo, protože to bylo úplně o něčem jiném. A hlavně myslím že se věci vždy budou tak trochu opakovat. Moc se mi příběh líbil i ten konec. Prostě super napsaná kniha od začátku až do konce

18.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jako mazec. Popravdě vůbec nevím co si myslet... přijde mi to strašně smutné ale zároveň veselé, jak Baruška dokázala milovat a být spokojená v tom všem hrozném. Jsem velmi zmatená.... moc hezká kniha. Dekuji pani Dvořákové.

27.02.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc krásná YA kniha :) poutavý příběh i když ty obyčejné klišé byli jasné hned od začátku. Moc se těším na pokračování.

24.02.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Woow!!!woow!!! Wooooow!
Druhá kniha od Keplera, první byla playgraund. Je to úplně jiný žánr, ale ano, toto je fakt bomba. :)

19.02.2020 5 z 5