Scathia Scathia komentáře u knih

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Tak tohle bylo opravdu něco. Očekávala jsem, že si lidstvo bez elektřiny povede špatně, že to ale půjde tak rychle, to jsem neočekávala. Stejně tak bych nepřišla na tolik způsobů, kvůli kterým může lidstvo vyhynout. Velmi dobrá kniha!

01.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsaný příběh, kde nic není černobílé, jako židovský mundúr.

21.03.2019 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Velmi dobře napsaná kniha. Napínavý děj, od kterého se člověk nemůže odtrhnout, skvělá duchařská atmosféra, i když si myslím, že by mohla být ještě lépe využitá, kdyby nebyla kniha tak krátká... :-)

27.11.2018 4 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Dobře zpracovaný zajímavý námět. Knížka měla spád a chvilkami jsem se přistihla u toho, že porovnávám teorie z knihy se současným děním ve společnosti... Můžu doporučit.

27.10.2018 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Klasika... nejlepší mi přišel začátek a příběhy o tatínkovi, miluju ho!!! :-))))

25.08.2018 4 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Oddechovka, která se dobře četla. Výsledek jsem očekávala už od půlky knížky, ale nijak mi to nevadilo. :-)

06.07.2016 3 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knížka mého dětství, vždycky se k ní ráda vracím a vždycky mě znova potěší. U všech plantážníků!!! :-))

03.06.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Geniálně zvrácené... Skvělé vidět pohled druhé strany na masakr druhé světové války. Ne, že bych Rudolfa litovala, ale když se člověk zamyslí, v jeho očích opravdu nedělal nic špatného.... a to pomyšlení na porozumění s ním je fakt zvrácené... brrrr

15.04.2014 5 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Některé povídky byly lepší, než jiné, ale celkově se mi to moc líbilo. Knížku jsem četla už jako malá, ale hodně myšlenek a zajímavých citátů jsem postřehla až dnes. Myslím, že se častěji budu vracet ke knihám z dětství. :-)

31.12.2013 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Myslela jsem si, že film to nepřekoná, ale překonalo... víc k tomu asi nemusím dodávat.

14.03.2013 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Moc moc dobrá kniha, až mě překvapila. Trochu mě mrzí urychlený happy end závěr. Vytvořený svět měl na to, aby byl rozpracovaný i do více knih. Love story byla podle mě zcela zbytečná a vedlejší.

09.10.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Příjemná oddychovka. Určitě si přečtu i následující díly, děj je dobře našlápnutý, a to i přes ne příliš dobře zvoleného hlavního hrdinu.

15.08.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Knížka na jeden večer, ve které poznáte místní osazenstvo Bohnic z pohledu slečny s depresemi. Není to nijak převratné dílo, ale určitě zajímavý počin, se kterým se na svět podíváte jinak.

12.02.2021 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Moc milé čtení, které zahřeje na duši, i přes Aljašské podnebí. Vlastně i když to končí smutně, končí to krásně. :-) Doporučuju

08.12.2020 4 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

V Hraničářově učni jsem milovala Skandijce. Asi jsem trochu od příběhu z prostředí těchto seveřanů očekávala víc, ale i přes to šlo o fajn příběh. Flanagan si umí udržet laťku, i když mám pocit, že mohl potenciál příběhu naplnit lépe.

30.08.2020 4 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Nebylo to nejlepší autorovo dílo, ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a ději. Na druhou stranu, pro ten jazyk (moc se mi líbí překladatelská práce), to stojí a je to pohlazení po duši.

17.08.2020 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Zajímavý příběh. Mysteriózního tam tedy není, ani co by se za nehet vešlo, ale jinak jde o povedený příběh rozplétání jednoho životního tajemství.

14.08.2020 4 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Příjemná oddychovka. Příběhy nebyly nějak zvlášť strašidelné, ale z celé knížky dýchala mystická atmosféra. Stojí za přečtení.

17.07.2020 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Ta atmosféra děje byla nepopsatelná... Po dlouhé době opět pět hvězdiček, zaslouženě.

31.05.2020 5 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Každý, kdo se v životě cítí nešťastný, by si měl tento příběh přečíst... Hlavní hrdinka je velmi odvážná a skromná žena, žijící pro nás v nepochopitelných podmínkách. Přes kulturní rozdíly ale člověk vidí, že nejde primárně o problém náboženství, nebo jeho zákona, ale osob, kteří ho využívají ke svému prospěchu nebo za něj schovávají svou slabost.

28.03.2020 4 z 5