Scathia Scathia komentáře u knih

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Tak tohle bylo vynikající dílo! Skvělá práce autora, na kterém je vidět, že si se sepsáním dal opravdu hodně práce, kniha je sepsána nestranně, od více zdrojů. Samozřejmě hlavním zdrojem byl Jobs sám. Na jednu stranu to byl člověk s tolika negativními vlastnostmi, že se to na jednom místě jen tak nevidí, ale všechny ty vlastnosti jsou vyváženy naprosto mimořádným vizionářským viděním celého světa. Moc mě mrzí, že jsme o něj přišli tak předčasně, pořád mi běží v hlavě, co by na světě ještě změnil, kdyby mu bylo vyměřeno více času. Co dodat, Think Different!

30.11.2020 5 z 5

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

No, alespoň jsem si tím splnila letošní výzvu. Asi nejhorší díl ze všech. Předpokládám, že autorka plánuje pokračování, jinak naprosto nechápu ten na jednu stranu nasládlý, na druhou stranu nedokončený a useknutý konec, kdy hromada problémů nebyla vyřešena, hlavně, že žili šťastně až do smrti. :-)

30.11.2020 2 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Příjemná oddechovka, sice hlavní hrdinka se stává opět lehce nesnesitelnou, ostatní to v knize zachraňuje.

29.10.2020 3 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Příjemná oddechovka. Narozdíl od jiných knih v tomto žánru se objevuje i děj a místy dobře prokreslené prostředí.

22.10.2020 3 z 5

Dobrá dcéra Dobrá dcéra Karin Slaughter

Příjemné a napínavé čtení. K této autorce se ráda ještě vrátím.

11.10.2020 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Ale jo, trilogie pro teenagery, pokud se nad tím moc nepřemýšlí a očekává se zázračné vyřešení celého problému na 3 stránkách od hrdinky, která zvládne jedno z nejnáročnějších kouzel, i když jí běžně čarování moc nejde... Nenadchne, neurazí. ;-)

26.09.2020 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

O půl hvězdičky silnější, než první díl. Příjemná oddychovka na jedno odpoledne.

21.09.2020 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Kdybych byla o 15 let mladší, byla bych nadšená. Takhle je to příjemná oddychovka, u které se nemusí přemýšlet. ;-)

21.09.2020 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knížka na jedno hezké odpoledne. Na první pohled jde o vyprávění velmi milého chlapce, jak se učí přežívat na střední škole. Je nadaný, skvělý pozorovatel a nyní chce začít i žít, nachází první přátele. Charlie je neobyčejně krásnou duší s velkým trápením, ke konci knihy se příběh trochu potemní, ale s těmi správnými lidmi se člověk nemusí bát jít dál. Doporučuju jako opravdu pěknou oddychovku.

16.09.2020 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Britská klasika je moje slabina. Na tom se prostě nedá najít nic negativního. Ta atmosféra, která vás obklopí je neuvěřitelná a život mezi Hůrkou a Drozdovem se stane i vaším příběhem. Moc krásné, moc smutné.

15.09.2020 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Dobře napsaná detektivka, autor umí velmi hezky vykreslit prostředí a atmosféru. Děj byl dobře spáditý, ne zcela předvídatelný, ale zase ne příliš zamotaný. Dobrá oddychová detektivka.

02.09.2020 4 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

V Hraničářově učni jsem milovala Skandijce. Asi jsem trochu od příběhu z prostředí těchto seveřanů očekávala víc, ale i přes to šlo o fajn příběh. Flanagan si umí udržet laťku, i když mám pocit, že mohl potenciál příběhu naplnit lépe.

30.08.2020 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Taková příjemná oddechovka.
SPOILER: Jediné, co nechápu, je přístup hrdinky, která pláče nad zraněním a hrozící ztrátou taneční kariéry, dušuje se, že kvůli chlapovi to nikdy neohrozí. O pár stránek dál si na sebe nazuje boty na vysokém podpatku, o pár stránek dál chodí bez ortézy, bez berlí, běhá po trávníku.... čekala bych to od nevycválané osmnáctky a ne od zralé čtyřicátnice.

27.08.2020 3 z 5

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Jednodušší, oddechová fantasy. Nejvíc se mi asi líbilo, že se autor nedržel ohraných klišé (elf = ušlechtilé stvoření, Alenka za zrcadlem = pořádnej zmetek...)

18.08.2020 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Nebylo to nejlepší autorovo dílo, ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a ději. Na druhou stranu, pro ten jazyk (moc se mi líbí překladatelská práce), to stojí a je to pohlazení po duši.

17.08.2020 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Zajímavý příběh. Mysteriózního tam tedy není, ani co by se za nehet vešlo, ale jinak jde o povedený příběh rozplétání jednoho životního tajemství.

14.08.2020 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Velmi příjemná oddychovka. Nijak složitý příběh, uvěřitelné postavy, kterým odpustíte i nějakou tu mouchu a trochu Hollywoodského závěru, který ale není extra přemrštěný, takže jde skousnout. :-)

08.08.2020 4 z 5

Adam stvořitel Adam stvořitel Karel Čapek

Četla jsem už lepší Čapkova díla, přesto i Adam se mi moc líbil. Nemohla jsem si odpustit, abych nepřemýšlela nad současnými politickými názory, které chtějí něco radikálně měnit.

04.08.2020 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi dobrá kniha. Autor prostě umí. Děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné a lidské, popisy jsou dostačující k tomu, aby člověku běhal mráz po zádech ze systému. Nejvíc se mnou zamávala kapitola, popisující samotné rozpojení. Uf...

31.07.2020 4 z 5

Zemřeš v další kapitole Zemřeš v další kapitole J. D. Robb (p)

Detektivky mě moc nebaví, tahle mi navíc přišla dost předvídatelná. Nevím...

31.07.2020 3 z 5