sassenkka sassenkka komentáře u knih

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

No, tak nějak nevím.. celkově to nebylo špatné čtení, měla jsem tam místa, kdy nešlo přestat, potřebovala jsem vědět, co bude dál, což je super.. mám tam ale hodně ALE :)
Za prvé, trošku mi vadil ten hodně dlouhý začátek.. dalo mi zabrat, než jsem vše pochopila, dlouho jsem se začítala. Na jednu stranu to nebylo špatně postavené, v jeden moment se všechno propojilo, jen mi ten zdlouhavý úvod u knížek občas trošku vadí.
Za druhé, když už jsem zmínila slovo zdlouhavé - by to někdy až moc! Scénka, kterou bych popsala na dva odstavce, byla vykreslená snad na pět stran. Je možné, že autor takto prostě píše, Ztracené střípky je od něj moje první, takže se s ním vlastně seznamuji.
Za třetí - ten závěr? Dle komentářů nejsem jediná, koho zaskočil.. za mě se děj dobře zamotal, ale pak to rozuzlení? Já nevím, přišlo mi malinko o ničem...
Celkově to nebylo vyloženě zlé, fakt ne. Ale nevím, jestli jsem po této knize nahlodaná rozečíst od autora další knihy.. možná až za nějaký čas...

12.01.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Na Bryndzu já nedám dopustit, je to pro mě taková sázka na jistotu, žádná jeho kniha mě ještě nezklamala (ťuk ťuk).
Série s Kate je skvělá, a tento díl zatím asi nejlepší. Chytlo mě to od první věty, a i když jsem v průběhu měla jasného podezřelého (a měla jsem pravdu), vyvrbilo se to nakonec tak, že jsem byla stejně v šoku. Bylo to opět čtivé, plné zvratů, napínavé, Kate s Tristanem jsou skvělé duo a baví mě i jejich osobní příběhy.

04.01.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Od knihy jsem popravdě nečekala extra propracovaný děj, ze kterého by pro mě plynul nějaký silný zážitek. A oboje se stalo.
Paní Parrishová mě zasáhla víc, než jsem čekala. Kniha byla hrozně poutavá, každá kapitola přinesla další emoce, nové informace, a postupně se vše tak zamotalo a vypadly na povrch takové věci, že jsem jen zírala s otevřenou pusou. Tohle je přesně typ knihy, která nejde odložit, protože prostě potřebujete vědět, co se stane dál.
Velmi příjemné překvapení!

01.12.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět velmi příjemná detektivka z pera Michaely Klevisové, tentokrát zasazena do prostředí holandského ostrova. Liduprázdné pláže a duny podtrhly pochmurnost tohoto místa a dodaly příběhu tu správnou atmosféru.
Příběh sám o sobě byl docela poutavý. Co se vražd týče, upřímně, podezírala jsem snad všechny lidi z ostrova.. a na konci jsem byla překvapená. Takže já jsem spokojená.

08.11.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já se přiznám, že jsem malinko zklamaná. Malinko, ale jo. Naslouchač byl super čtivý, to samé jsem čekala od druhého dílu. Ale musím se přiznat, že pro mě bylo těžké se začíst, první polovina mi přišla trošku nijaká, hlavní hrdinka se furt jen na někoho vztekala a celkově mi to moc čtivé nepřišlo... ale potom blik, cvak a ono se to dobře rozjelo! Závěr super, akční, ani jsem nedýchala. Takže nakonec tři hvězdy a na Nastereu se těším.

26.10.2021 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Záhadný příběh v čele se sympatickou vyšetřovatelkou - tohle nebylo vůbec špatný. Mělo to teda trošku dlouhý rozjezd, ale pak to gradovalo a gradovalo a najednou nešlo přestat. Určitě to bude dobrá série, plánuji dát i další díly.
Existuje spoustu detektivek, které jsem nemohla dostat z hlavy ještě dlouho po přečtení - tahle to tedy není, ale rozhodně to bylo fajn čtení..

25.10.2021 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tohle bylo velmi spontánní - pro mě neznámá autorka, zajímavá obálka i název, lákavá anotace. Tak proč to nezkusit? Nečekala jsem, že budu tak nadšená! Bylo to skvělé vyprávění plné zvratů, střídání "vypravěčů" dodávalo knize dynamiku. A ten příběh? Měla jsem občas vážně husinu. Asi víc slov netřeba - byla to fakt psycho jízda a já ji moc doporučuju!

05.10.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

No tak tohle? Tohle byla skvělá, nervydrásající, chladná a krvavá jízda! Na knížku jsem byla moc zvědavá, má krásnou obálku, ale že mě tak nadchne obsah, to jsem nečekala.
Bylo to fakt drsný, na severské krimi jsem zvyklá, ale tohle byl místy docela mordor. Ale super, hrozně jsem si to užila. Kaštánky mi od jisté doby nahání docela strach...
A právě jedu i seriál, který zatím vypadá dost nadějně.. :)

01.10.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Už jsem říkala, že Klevisová je skvělá? Tady se mi to potvrdilo na 100 %! Velmi čtivě napsaná knížka, sympaticky nesympatického Bergmana jsem si za ty tři díly už stihla docela oblíbit.
Dům na samotě se mi zatím líbil nejvíc - "strachnahánějící" prostředí, zajímavé postavy a hezky vykreslené jejich osudy. Spokojenost!

01.10.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tohle byla velmi zvláštní kniha. Krásně napsané, místy vážně vtipné, místy smutné. Nebyl to typ příběhu, který bych vydržela číst v kuse, spíše jsem se ke knize vracela. Ale rozhodně byla zajímavá. Závěr byl silný, možná až dojemný, nutil k zamyšlení.
Backman pro mě není snadné čtení, ale rozhodně stojí za to.

04.08.2021 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tohle byla skvělá série. Musím říct, že po přečtení prvního dílu jsem byla malinko rozpačitá, trvalo víc než polovinu, než se rozjel. Ale rozjel se skvěle, druhý díl byl úžasný a Supernova byla superhrdinská třešnička na renegátském dortu. Užila jsem si to, byla střídavě napjatá, rozněžněná, naštvaná.. a nakonec totálně šokovaná a dojatá! Byla to pecka. Marissa Meyer píše fakt skvěle a já se těším na další její kousky.

02.07.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Karanténa bylo super čtení, napínavé a až děsivě aktuální. Klobouk dolů.
U tohoto autora jsem zatím nenarazila. Ťuk ťuk. A s každou přečtenou knihou mám Petera Maye raději.. :)

16.04.2021 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Tohle bylo strašně příjemné čtení. Jasně, tušila jsem, co bude na další straně, jak se bude příběh vyvíjet. Ale u této knihy mi to absolutně nevadilo. Bylo to velmi mile napsané, atmosféra Provence na mě sálala a já toužila sednout si se sympatickou hlavní hrdinkou na zahradu se skleničkou vína.
Takže za mě krásná oddechová knížka. Tato autorka mě baví a uričtě brzy sáhnu po dalším jejím dílku.

18.02.2021 5 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

No tak tohle bylo dobrý. Hodně dobrý. Moje první zkušenost s tímto autorem - přiznám se, že před tím jsem o něm vůbec neslyšela. Začátek knihy byl trošku náročný, nové postavy, nové příběhy, máte pocit, že to do sebe vůbec nezapadá.. ale ono to najednou zapadne a rozjede se kolotoč. Bylo to úplně jiné čtení, než jsem zvyklá. Miluju detektivky, ale velmi často se jedná o stejný vzorec, který se dá prokouknout, pokud máte načteno. Tady jsem nevěděla. Vůbec. A to se mi hrozně líbilo.

10.02.2021 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tak musím přiznat, že první díl mě malinko zklamal, velká část knihy byla taková nijaká. Pak to skončilo a já se na druhý díl nakonec začala těšit, zajímalo mě, co bude dál. A přesně takhle jsem si to pokračování představovala - chytlo mě to hned na začátku, bylo to poutavé a skvěle se to četlo. Přiznávám, že hlavní hrdinku bych místy vyfackovala, ale to se dá zvládnout. Marissa Meyer píše prostě skvěle! Těším se na závěrečný díl.

29.12.2020 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Popravdě jsem čekala, že budu z knihy, kterou opěvoval celý instagram a na databázích má dost vysoká hodnocení, víc nadšená. Ne že by se mi nelíbila, byla prostě.. zvláštní. Velmi osobní zpověď mladé ženy se mi místy zdála až neuvěřitelná, opravdu bych nečekala, že se něco takového může dít. Byl to docela silný příběh a musím uznat, že autorka velmi hezky citlivě píše. Ale. Místy se mi kniha fakt hrozně špatně četla, místy mě opravdu štvala, místy mě zas chytla a pak to pozvolna přešlo v nudu. Já nevím, možná kdyby měla o sto stran méně?
Podtrženo sečteno, jsem z ní malinko v rozpacích. Byly tam krásné pasáže, ale byly tam i fakt divné věci. Možná jsem po ní sáhla ve špatném období..?

27.10.2020 3 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Tahle série je skvělá. Nebyla tam za mě žádná slabá část, od poznávání čínských tradic přes detektivní i milostné zápletky, bylo to zajímavé, čtivé a místy hrozivé. A navíc, knihy jsou krásné a v knihovně pospolu vypadají super. Jediné, co mě na tomto díle zarazilo, byl ten závěr. Pekingský rozparovač je prý poslední díl. Vážně to má takto skončit neskončit? No uvidíme.. :)

02.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Já se asi budu opakovat, ale Shari je prostě třída. Baví mě stále stejně, žádná její kniha mě ještě nezklamala, je to příjemné a svižné čtení. Jeden z nás byla fakt napínavá, o vrahovi jsem měla jasno jen asi pětkrát.. :) Víc k tomu nemám, doufám, že autorka bude v tomto stylu i tempu psaní pokračovat.

02.09.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha s nádhernou obálkou a super zajímavým obsahem. Začátek byl trochu zdlouhavý, místy malinko nezáživný, ale chápu, bylo potřeba seznámit se s tím, jak svět funguje a nefunguje. Nebylo to čtení, od kterého bych se nedokázala odtrhnout, to musím přiznat, ale zároveň mě kniha hrozně zaujala. Je to skvěle namyšlené, zajímá mě, co se bude s hlavní hrdinkou dál dít a další díl si určitě pořídím.

23.06.2020 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dlouho jsem po knížkách od Michaely Klevisové pokukovala, lákaly mě, ale stále jsem měla k přečtení mnoho jiných knih. Pak jsem si řekla, že chci zkusit rozečíst nějakou novou sérii a sáhle jsem po prvním dílu. Bylo to neskutečně čtivé, bavilo mě to od první kapitoly. Co je podle mě malinko škoda, je ten závěr. Neříkám, že by byl špatný, jen se ke zbytku knihy extra moc nehodil. Bylo to dobře rozjeté, čekala jsem nějaké wow, to se nakonec nedostavilo, jak kdyby si autorka na poslední chvíli řekla, že to zakončí jinak, než celou dobu smýšlela. Ale jinak super, už mám v knihovně další díl. :)

08.06.2020 4 z 5