sassenkka

Přečtené 275Kanibal z Nine Elms
leden 2021 (03.-13.)
Kanibal z Nine Elms 2019, Robert Bryndza


Dětské zoubky
prosinec 2020 - leden 2021
Dětské zoubky 2019, Zoje Stage


Mléko a med
? - prosinec 2020
Mléko a med 2017, Rupi Kaur


Protivníci
? - prosinec 2020
Protivníci 2019, Marissa Meyer

Tak musím přiznat, že první díl mě malinko zklamal, velká část knihy byla taková nijaká. Pak to skončilo a já se na druhý díl nakonec začala těšit, zajímalo mě, co bude dál. A přesně takhle jsem si to pokračování představovala - chytlo mě to hned na začátku, bylo to poutavé a skvěle se to četlo. Přiznávám, že hlavní hrdinku bych místy vyfackovala, ale to se dá zvládnout. Marissa Meyer píše prostě skvěle! Těším se na závěrečný díl.


Konec hry
? - prosinec 2020
Konec hry 2020, Daniel Cole


Neobvyklý typ
prosinec 2018 - prosinec 2020
Neobvyklý typ 2018, Tom Hanks


Zlodějka příběhů
listopad 2020 (15.-24.)
Zlodějka příběhů 2009, Michaela Klevisová


Černočerná tma
říjen - listopad 2020
Černočerná tma 2011, Stephen King


Vzdelaná
říjen 2020 (10.-25.)
Vzdelaná 2019, Tara Westover

Popravdě jsem čekala, že budu z knihy, kterou opěvoval celý instagram a na databázích má dost vysoká hodnocení, víc nadšená. Ne že by se mi nelíbila, byla prostě.. zvláštní. Velmi osobní zpověď mladé ženy se mi místy zdála až neuvěřitelná, opravdu bych nečekala, že se něco takového může dít. Byl to docela silný příběh a musím uznat, že autorka velmi hezky citlivě píše. Ale. Místy se mi kniha fakt hrozně špatně četla, místy mě opravdu štvala, místy mě zas chytla a pak to pozvolna přešlo v nudu. Já nevím, možná kdyby měla o sto stran méně? Podtrženo sečteno, jsem z ní malinko v rozpacích. Byly tam krásné pasáže, ale byly tam i fakt divné věci. Možná jsem po ní sáhla ve špatném období..?


Nyxia
? - říjen 2020
Nyxia 2019, Scott Reintgen


Pekingský rozparovač
září 2020 (18.-26.)
Pekingský rozparovač 2019, Peter May

Tahle série je skvělá. Nebyla tam za mě žádná slabá část, od poznávání čínských tradic přes detektivní i milostné zápletky, bylo to zajímavé, čtivé a místy hrozivé. A navíc, knihy jsou krásné a v knihovně pospolu vypadají super. Jediné, co mě na tomto díle zarazilo, byl ten závěr. Pekingský rozparovač je prý poslední díl. Vážně to má takto skončit neskončit? No uvidíme.. :)


Jeden z nás
? - září 2020
Jeden z nás 2020, Shari Lapena

Já se asi budu opakovat, ale Shari je prostě třída. Baví mě stále stejně, žádná její kniha mě ještě nezklamala, je to příjemné a svižné čtení. Jeden z nás byla fakt napínavá, o vrahovi jsem měla jasno jen asi pětkrát.. :) Víc k tomu nemám, doufám, že autorka bude v tomto stylu i tempu psaní pokračovat.


V pasti lží
? - srpen 2020
V pasti lží 2018, B. A. Paris (pseudonym)


Úplně cizí lidé
červen - červenec 2020
Úplně cizí lidé 2019, Liane Moriarty


Naslouchač
květen - červen 2020
Naslouchač 2016, Petra Stehlíková

Kniha s nádhernou obálkou a super zajímavým obsahem. Začátek byl trochu zdlouhavý, místy malinko nezáživný, ale chápu, bylo potřeba seznámit se s tím, jak svět funguje a nefunguje. Nebylo to čtení, od kterého bych se nedokázala odtrhnout, to musím přiznat, ale zároveň mě kniha hrozně zaujala. Je to skvěle namyšlené, zajímá mě, co se bude s hlavní hrdinkou dál dít a další díl si určitě pořídím.


Kroky vraha
květen - červen 2020
Kroky vraha 2007, Michaela Klevisová

Dlouho jsem po knížkách od Michaely Klevisové pokukovala, lákaly mě, ale stále jsem měla k přečtení mnoho jiných knih. Pak jsem si řekla, že chci zkusit rozečíst nějakou novou sérii a sáhle jsem po prvním dílu. Bylo to neskutečně čtivé, bavilo mě to od první kapitoly. Co je podle mě malinko škoda, je ten závěr. Neříkám, že by byl špatný, jen se ke zbytku knihy extra moc nehodil. Bylo to dobře rozjeté, čekala jsem nějaké wow, to se nakonec nedostavilo, jak kdyby si autorka na poslední chvíli řekla, že to zakončí jinak, než celou dobu smýšlela. Ale jinak super, už mám v knihovně další díl. :)


Houbařka
květen 2020 (14.-28.)
Houbařka 2018, Viktorie Hanišová

Já jsem se na tuto knížku velmi těšila. Má nádhernou obálku, obsah převážně chválený. A jak to obvykle bývá, natěšenost se po několika kapitolách změnila spíše ve zklamání. Knížka je útlá, ale já se s těmi 300 stránkami trápila asi tři týdny. Prostě jsem nevydržela číst to dělší dobu. Hlavní hrdinka mě šíleně vytáčela, nedokážu říct čím, ale prostě mi nesedla. Celkově mi nesedl ani ten příběh, bylo to depresivní, ano, s tím jsem počítala a jindy se takovým knihám nebráním. Ale tady ne, tady mi to nějak nešlo. Dvě hvězdičky jsou za obsah, jednu přidávám za to, že knížka bude takovou ozdobou knihovny, protože je na pohled vážně moc hezká...


Sběratel trofejí
duben - květen 2020
Sběratel trofejí 2018, Sarah Flint

Mnohem, mnohem lepší než první díl. Mazánek mi moc nesedl, proto jsem ani nedoufala, že v knihách budu pokračovat. Ale nakonec jsem na doporučení po druhém dílu sáhla, a jsem velmi příjemně překvapená. Sice jsem asi v polovině knihy měla tušení, kdo za tím vším stojí, pak jsem ho zahnala a nakonec se ukázalo jako správné. Ale to mi nevadí, i tak jsem byla napjatá, příběh mě bavil. Bylo to místy dost brutální, autorka se s tím fakt nepáře. Jsem spoko a dám i Lháře.


Renegáti
duben 2020 (17.-29.)
Renegáti 2018, Marissa Meyer

Já se do tohoto žánru teprve dostávám, ale musím říct, že Měsíční kroniky mě uchvátily - autorka píše čtivě, má neuvěřitelnou fantazii, takže na Renegáty jsem byla fakt zvědavá. A musím přiznat, že zpočátku jsem byla trochu zklamaná. Prvních 100 stran mi přišlo o ničem, nezajímalo mě, co a jak s hlavní hrdinkou bude a bála jsem se, že mě to nechytne. Chytlo. Neříkám, že to byla kniha plná zvratů, což jsem čekala, ale od jisté části se to rozjelo, bavilo mě to a další díl si dám také. Postavy jsou propracované, nejsem typ, který by hltal superhrdiny, ale tady mi to sedí. Chtěla jsem dát tři hvězdy, krásný obal hvězdičku přidal a veřím, ža další díly budou za plný počet. :)


Vnitřní hlas
? - duben 2020
Vnitřní hlas 2019, Brian Freeman

No teda musím říct, že tento autor mě vážně baví. Nočního ptáka jsem totálně hltala, byla to pro mě jedna z nejlepších knížek. Na další autorův počin jsem byla vážně zvědavá a nezklamal mě. Bylo to napínavé od samého počátku, rychle jsem se začetla a taky jsem se malinko bála, chladnokrevnost Rudyho z těch stránek přímo sálala, místy jsem ani nedýchala. Takže super, ve čtení Freemanových knížek budu ráda pokračovat, jediné mínus jsou ty nepěkné obálky, ale to už je věc vkusu... :)


Všude kolem černý les
duben 2020 (01.-06.)
Všude kolem černý les 2016, R. Ware (pseudonym)

Musím říct, že tohle mi sedlo. Za prvé, knížka je nádherná. Líbí se mi obal i název. Byla jsem velmi zvědavá na obsah a i přes to, že příběh to byl vcelku průhledný, mě to bavilo moc. Ta kniha měla super temnou atmosféru, když jsem ji četla před spaním, přiznávám, bála jsem se. Je fakt, že velmi dlouho se v příběhu vlastně nic děsivého nestalo, ale to očekávání, kdy to přijde.. no a pak to přišlo, byla jsem docela v šoku a byla jsem hrozně zvědavá, zda jsou moje odhady, kdo za tím stojí, správné. Byly. Ale na zážitku mi to neubralo. Bylo to super čtení a moc se těším, až zase půjdu na nějakou rozlučku se svobodou... :D


Skleněný trůn
březen 2020 (26.-30.)
Skleněný trůn 2015, Sarah J. Maas

Už dlouho jsem po této sérii pokukovala a přemýšlela, zda zkusit nebo ne. Ale jednou za čas to chce trochu obměnit žánr, takže jsem si koupila Skleněný trůn. A musím říct, že jsem si to náramě užila. Pár kapitol mi teda trvalo, než jsem se začetla, ale potom mě to chytlo a já spolu s Celaene chodila po skleněném hradě, trénovala, bojovala.. úplně jsem se do toho příběhu ponořila a moc mě bavil. Dávám 4 hvězdy protože věřím, že další díly mě dostanou ještě víc. A těším se na ně.


Poslední aristokratka
březen 2020 (02.-30.)
Poslední aristokratka 2012, Evžen Boček


Jáma
březen 2020 (19.-23.)
Jáma 2019, C. J. Tudor

Na Jámu jsem se docela těšila! Kříďák měl bezva temnou atmosféru a moc mě bavil. Doufala jsem, že autorka nepoleví a Jáma bude stejně super. Bohužel byla mnohem mnohem slabší. Ten příběh byl vlastně fajn, hlavní hrdina mě zaujal a byla jsem většinu knihy napjatá. Nakonec mě ale trochu zklamal ten závěr. Čekala jsem mnohem více odpovědí, možná i více zvratů. Skončilo to za mě tak trochu nijak, taková ta knížka, na kterou za pár týdnů zapomenu.. a to je škoda.


Spolubydlící
březen 2020 (15.-18.)
Spolubydlící 2020, C. L. Pattison

Po dlouhé době jsem se pustila do naprosté novinky, na kterou ještě nejsou skoro žádné recenze. A jsem příjemně překvapená. Četlo se to velmi dobře, zhltla jsem jako malinu. Vyprávění různých postav samozřejmě není nic nového, ale ne vždy to úplně sedne. Tady to sedlo. Dobrý příběh, který dokázal zamotat hlavu. Bylo tam teda pár věcí, které mi úplně.. jak to říct.. do příběhu nezapadly. Ale jinak fakt dobré čtení.


Námi to končí
? - březen 2020
Námi to končí 2018, Colleen Hoover

Všemi chválená Colleen Hoover a já od ní ještě nic nečetla.. tak jsem začala Námi to končí a jsem velmi, velmi překvapená. Příjemně. Nejsem úplně fanouškem romantických slaďáren a trošku jsem čekala, že to bude tento případ. Ano, bylo to tam, ale styl psaní a ten příběh jako celek mě tak dostal, že jsem knížce odpustila i těch pár na mě až moc sladkých míst a dávám 5 hvězd. Bylo to fakt silné, deníkové části byly super, dojemné. No asi to nebyla poslední kniha této autorky.


Umrlčí cesta
? - březen 2020
Umrlčí cesta 2016, Peter May


Něco si vymysli
? - únor 2020
Něco si vymysli 2017, Chuck Palahniuk

Jako já nevím no. Dala jsem dvě hvězdičky (spíš dvě a půl), ale tím nechci říct, že to byla katastrofa. Jenže já jsem knihu asi ve 2/3 odložila a vrátila se k ní po půl roce. A to dělám dost nerada.. každopádně jak už tu zaznělo, některé povídky byly skvělé a ráda bych je i delší.. ale pak jsem narazila na cosi.. co šlo prostě mimo mě.. těch fajnových, které jsem si zamapatovala, bylo bohužel méně.. i tak jsem ráda, že knihu v knihovně mám, protože ta obálka je boží. Tak třeba se ke knize někdy v budoucnu vrátím a sedne mi víc. Pak ráda hvězdy přidám..


Šelma
? - únor 2020
Šelma 2018, Andrew Mayne

Tohle mi sedlo. Celou knížku provázela tajemná a mrazivá amtosféra, sympatický průserář Theo Cray mi také přirostl rychle k srdci. Motiv divokého zvířete byl super, něco takového bežně nečtu a byla to fajn změna. Čtivé, napínavé, ten závěr byl docela brutální, ale dobrý. Jsem spoko a zkusím i další knihy.. :)


Sucho
? - únor 2020
Sucho 2019, Neal Shusterman


Krvavé jahody
? - leden 2020
Krvavé jahody 2008, J. S. Kupka (pseudonym)

Musím přiznat, že jsem četla na podobné téma několik knih, které mě vtáhly ještě mnohem více. Čím to? Silné pasáže střídaly části, kdy vyprávění bylo dost nezáživné a malinko jsem se nudila. Ale jako celek ano, dobré, knížku si budu pamatovat. Tyto události jsou hrozné, strašné, a číst by to měl každý.


Veselí
leden 2020 (11.-20.)
Veselí 2018, Radka Třeštíková

Nevím, zda je Veselí vážně tak dobrá knížka, nebo jsem jen něco takového prostě potřebovala. Každopádně toto mi sedlo. Je to ostuda, na nějakou knížku od Třeštíkové jsem se chystala už hooodně dlouho, ale tohle byla první, kterou jsem od ní četla. A určitě zkusím i další. Dlouho jsem se u čtení tak nenasmála, styl psaní autorky se mi fakt líbí. Vyprávění hlavní hrdinky bylo místy hodně emotivní, smutné, místy trochu absurdní, ale jako celek super. Plný počet hvězdiček.


Muž jménem Ove
? - leden 2020
Muž jménem Ove 2014, Fredrik Backman

Moje první knížka od Frederika Backmana a musím říct, že jsem ke konci rozháněla slzy. Zdánlivě obyčejný příběh nevrlého starého muže se rozjede v super jízdu, která dojímá i baví. Hlavní postavy rychle přirostou k srdci, a ačkoliv to není žádný akční příběh, kde na každé druhé stránce očekáváte zvraty, je to chytlavé, baví to. Velmi příjemná knížka. Těším se na další od autora.


Blackout - Zítra bude pozdě
? - leden 2020
Blackout - Zítra bude pozdě 2017, M. Elsberg (pseudonym)


Šachové figurky
? - leden 2020
Šachové figurky 2014, Peter May


Madona z hor
? - prosinec 2019
Madona z hor 2018, Elise Valmorbida


Nůž
? - prosinec 2019
Nůž 2019, Jo Nesbø

Harry Hole je srdcovka. Na Nůž jsem se těšila extrémně a byla jsem... šokovaná, napjatá, smutná, vyděšená, ale jako vždy nadšená! Nesbø je třída, Harry prostě válí střízlivý i opilý. Bylo to velmi emotivní, napínavé, spolu s Žízní nejlepší kniha série. Pět hvězdiček mi přijde málo.. :)


Nultá hodina
? - listopad 2019
Nultá hodina 2009, Agatha Christie


Levhart
? - listopad 2019
Levhart 2014, Jo Nesbø

Nebyla to úplně top strop Nesbovka, ale i tak jsem si čtení užila a byla napjatá. Bylo to místy fakt hodně drsné, ale co jiného můžeme od autora čekat že. :) Zápletka zajímavá, závěr, u kterého jsem se zapotila. Takže dobré, spokojenost.


Malé pikantní vraždy
? - říjen 2019
Malé pikantní vraždy 2019, Jussi Adler-Olsen


1 ...