Saryinka Saryinka komentáře u knih

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tak tohle bylo docela příjemné překvapení. Líbila se mi atmosféra celé knihy.
Rozhodně jedna z nejlepších knih s andělskou tématikou.
Hlavní hrdinka měla sice často dost nepochopitelné jednání, ale nepřekáželo mi to.
Patti a Annina otce jsem si velmi oblíbila.
Rozhodně parádní oddechové čtení.

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tak tohle jsem opravdu nečekala!

Bylo to báječné počtení.

Puka i Ashe jsem si hned oblíbila.
Příběh byl svižný, vše dávalo smysl. Kniha rozhodně nenudila. Bylo tam spoustu akce a napětí.

Skvělý, skvělý, skvělý...

Původně jsem si myslela, že se jedná o dvoudílnou sérii, ale to jsem se teda spletla.

Naštěstí existuje amatérský překlad volně ke stažení na uložtu. Takže neznámému překladateli velké díky!

02.06.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

I když je příběh vystavěn na docela jednoduchém konceptu (stejně jako ty ostatní), baví mě to.

I když jsou všechny knihy fakt takřka stejné, i tak se mi to líbí.

Těším se na další díly.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Boží.
Matta jsem si zamilovala už v prvním díle. A jsem ráda, že se autorky rozhodly sepsat i jeho příběh... Rozhodně je to něco, co si musíte přečíst. Moc se mi líbí, že v knize nejsou až přílišná dramata. Všechno hezky plyne, střídání pohledů je skvělý. Rozhodně mnohem lepší než první díl... Miluju to.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Skvělá kniha.

Čekala jsem od knihy takovou tu klasickou oddechovku, ale dost mě vlastně překvapila. Autorka ten příběh vymyslela opravdu parádně.

Deana jsem si oblíbila prakticky hned. Autorka toho prozrazuje ze začátku velmi málo, ale v druhé polovině přichází jeden zvrat za druhým. Já jsem tohle rozhodně nečekala.

Za mě rozhodně ano!

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tuto knihu můžu ohodnotit třemi slovy. Nuda, jízda, průšvih.

Nuda - všechny ty popisy okolí a nezáživných kapitol.

Jízda - no asi posledních 40 stránek to opravdu stálo za to. A konečně přišel i nějaký zvrat.

Průšvih - celá hlavní hrdinka a její chování je průšvih. Nevím, jestli mě někdy v historii knih někdo tak štval jako ona. Vůbec si nic z toho, co pro ni dělali druzí, nezasloužila.

A vážně bylo zapotřebí na každou 4. stránku vecpat nějakou modlitbu?

Nikdy víc...

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Myslim, že je to velice podařené pokračování prvního dílu.
Jsem moc ráda, že se autorka v této knize neuchyluje k ohraným věcem jako je nevěra nebo něco podobného. Musím říct, že jsem si v tomhle díle Jakea oblíbila ještě víc.

Ráda se k této sérii znovu vrátím a rozhodně doporučuju.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Hezké zakončení trilogie.

Musím se přiznat, že první třetina knihy mě rozpalovala do běla. Aparátus mi pil krev a Alinu jsem měla chuť profackovat, ať se probere.

Celou sérii však autorka zakončila skvěle. Doufala jsem, doufala a naštěsti to dopadlo tak trochu podle mých představ.

Moc mě však mrzí, že nebylo Temnyjovi nebo Nikolajovi věnováno víc prostoru (což u Nikolaje to alespoň autorka snad napraví vlastní knihou)

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Skvělé zakončení série. Moc jsem si všechny knihy oblíbila.
Jediné co mě snad trošku mrzí je, že autorka nerozvinula a detailněji nepopsala konec. Prakticky tam není nic řečeno o Gwendolyn ani o Gideonovi, a to mě sakra mrzí. Určitě bych ocenila třeba jednu nebo dvě kapitoly ještě.
Určitě se k sérii zase vrátím, bylo to skvělé počtení.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Průměrná romance.
Rozhodně jsem podle hodnocení očekávala víc.
Jako oddechovka je to dobrý, ale jen pro první čtení. Rozhodně po knize už nesáhnu.

02.06.2019 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Tak to bylo boží!
Reece i Roxy jsem si hned zamilovala.
(a nejvíc ze všech Katie, ta mě snad neomrzí nikdy)

Baví mě, že autorka jde hned na věc. Žádné dlouhé rozjezdy. První kapitola a bum!
Miluju to...

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Průměrná YA kniha.
Nenadchlo mě to, ani mě to neurazilo.

Rozhodně jsem čekala o hodně víc, když byl kolem toho takový rozruch.

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Pěkná oddechovka s překvapivým rozuzlením.

Co mě trošku zklamalo je otevřený konec. Rozhodně bych si ráda přečetla něco dalšího o jejich životě.

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Nebyla to špatná kniha.
Dobře se četla, postavy mi byly sympatické.
Hlavní hrdince jsem to tak trochu nevěřila, tu její změnu osobnosti, ale neotravovalo mě to.
Rozhodně to za přečtení stojí.

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Tak tohle je rozhodně nejhorší kniha z celé série.
Pandoru jsem neměla ráda jak v předešlých dílech, tak ani tady. Její chování je často naprosto hloupé... opravdu jsem při čtení této knihy trpěla... Kenny to ani trochu nevylepšil... Jediný plus na celý knize je to, že se znovu objevili Remy s Brooke a Greyson s Melanii... jinak za mě absolutní ne!

02.06.2019 2 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Ze začátku jsem tomu moc nedávala, vzhledem ke stylu psaní... ale panebože to bylo něco.
Má to spoustu much, spoustu věcí, co je zbytečných a otravných.
Je tam opravdu až příliš sexu a taky popsaných pocitů.
Ale ta syrovost, naléhavost, láska, ochrannářské pudy, majetnickost... všechno tohle čiší z Remyho na sto kilometrů a já to miluju!!!
Tohle je rozhodně moc povedený díl. Těším se na další.

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Za mě nejlepší díl celé série!
V téhle knize je taky konečně nějaká akce a napětí. To bylo skvělý.
Líbí se mi ta provázanost s předchozími díly.
Greyson si mě získal stejně jako Remy. Po přečtení mi bylo opravdu líto, že je konec.

02.06.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprosto geniální.

To bylo zatraceně skvělý počtení.

Autorka má děj velice dobře promyšlený, ač jsem trošku tušila, stejně mě to překvapilo.
Skvělá jednohubka. Přečetla jsem za jeden den a opravdu mě mrzí, že si to už nemůžu zopakovat, protože by to už nebylo ono.

Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a za ten konec je mi sympatičtější ještě víc.
Trošku mě mrzí, že to skončilo takhle a nevím vlastně jak to dopadlo s Johnem, ale není to román a vlastně to ani nebyl záměr knihy samozřejmě.

Rozhodně tisickrát lepší počtení než kniha Za zavřenými dveřmi (ale i ta však byla skvělá)

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Skvěle napsaná knížka.

Příběh vypráví Alex, která trpí schizofrenii.
A i přesto, že jsem to věděla, nenapadlo mě, že během jejího vyprávění spoustu věcí mohlo být pouze "výplodem její fantazie."
Některé věci mě ke konci velmi překvapily.

Styl psaní je velmi čtivý. Knihu jsem zvládla přečíst za jediný den.
Líbilo se mi, že kniha nepostrádala nádech romantiky. I přesto, že se kniha zabývá vážnými tématy.

A nakonec jsem moc ráda, že to s Milesem a Alex dopadlo tak, jak dopadlo.

Co považuji za obrovské mínus jsou chyby, které se objevují snad na každé páté stránce.

Turnus Turnus Hugh Howey

Uff,

stejně jako Silo, mi i tato kniha dala dost zabrat.
Musím říct, že to má autor velice dobře promyšlené. Všechno hezky navazuje, souhlasí se vším, co se čtenář dosud dozvěděl z knihy Silo.
Některé věci jsem dokázala odhadnout ještě dřív, než to autor sám prozradil během vyprávění.

Co považuji za naprostou katastrofu je styl psaní. Já jsem se při čtení hrozně nudila, sálodlouhé popisy, některé kapitoly vyloženě o ničem. Popisy akcí naprosto zklamaly (měla jsem chvíli pocit, jakoby autor oznamoval spíš to, že si právě namazal chleba s máslem, než že právě umírají tisíce lidí)

Za mě bída.

02.06.2019 2 z 5