ŠárkaStrnadová ŠárkaStrnadová komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Skvělé, jako vše, co již paní spisovatelka napsala. Jen ta obálka je depresivní, ano hodí se, ale není to moc?

09.09.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Strašně jsem se bála, ze začátku jsem si říkala, že by to byl fajn výlet na Tribeč, ale po přečtení - mě tedy nikdo již nikdy do těchto míst nedostane.
Super čtení, takové autentické, skoro až dokumentární, těšila jsem se pak i na film, ale bohužel film byl mnohem slabší…

05.02.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Paráda! Skvěle napsané, výborná čeština, příběh i zápletka.

01.09.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha přečtená kvůli srdci na obálce do výzvy, ale něco tak velkolepého jsem nečekala. Brilantně napsané. Od paní Katalpy jistě přečtu i její ostatní knihy. Děkuji tímto za výzvu a objev knihy, kterou bych jinak minula!

07.07.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásné. Fredrik ve své skvělé formě. Pro milovníky dnů zcela bez počasí.

23.11.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Brilantní

12.11.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasné, poslouchala jsem to načtené Norbertem Lichým, byl tak skvělý, že jsem přes 6 hodin poslechla v kuse - a ta nadčasovost díla samotného, opravu se vyplatí sáhnout i po starších knihách!

31.08.2018

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Skvělé, už i obálka mě nadchla.

15.03.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mohu souhlasit s komentáři níže, krásně napsané, strašidelné a ráda si přečtu další knihu od paní autorky.

26.07.2021 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opět super čtení na pláž, přečteno jedním dechem

26.10.2022 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Za mě tedy také zklamání, žádná propracovanost postav a pokud knihu nečtete v kuse na pláži, ale jen tak hoďku před spaním, tak se v ději a množství postav zcela ztratíte, teď jsem dočetla Černočernou tmu a to byla pecka. Asi se musím ztotožnit s jinými komentáři, že dávám přednost propracované psychologii postav a ději, který odsýpá - ne jen tak plyne. Vyloženě jsem se k dočtení musela nutit.

07.02.2019 1 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Duchařinu čtu jen od Darcy a fakt mě moc baví!

20.12.2021 5 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Přečteno za den na dovolené, skvělé, upřímné, takhle by měl asi deník vypadat! Neudržela jsem se a smála se nahlas a nemohla si pomoci a vtipné pasáže jsem kamarádce i nahlas předčítala, nazvat ho dalším báječným deníkem nešlo, to by byla ironie již v názvu, vzhledem k situaci, ve které se plácáme dosud!

09.06.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Mělo to spád - až na ten konec (smrt Carmine?!).

24.05.2021 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, nikdy bych ji si ji kvůli kýčovité obálce nepůjčila, zezačátku jsem ji chtěla odložit jako úplný úlet, ale pak jsem ji vzala na milost a včera jsem dočetla "krajtu" a mám objednanou "veverku"! Takže tak, je to originální a na hřbitov se mi bude chodit o dost jinak. Děkuji paní autorce, je to strašidelné a milé, když to srovnám s oblíbeným Hřbitovem zvířátek od Kinga, který je strašidelný a děsivý, leč obě knihy není možné pustit z ruky, protože mají příběh!

03.02.2020 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Četla jsem v originále, skvělé čtení, dobře napsané.

24.11.2017

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Skvělý úlet do fantazie

06.04.2020 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Ano, takových vtipných poznámek a skvělý příběh, přečteno za odpoledne jedním dechem, rozuzlení skvělé.

10.07.2019 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Výborně napsané, doporučuji!

25.03.2019 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila a konec jsem dočítala v slzách smíchu!

01.01.2019 5 z 5