sarka45 sarka45 komentáře u knih

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

První kniha od této autorky a velice mile mě překvapila. Určitě si přečtu některou z dalších knih od této autorky.

13.07.2015 4 z 5

Začátek se mi líbil moc....tajemno....neznámo...když se situace vysvětlila, už to bylo více dobrodružné čtení, a to už mě tolik nenadchlo. Ale jako oddychovka je to dobré čtení. Mladým se to bude patrně líbit víc, než mně :-). Do druhého dílu už se nicméně pouštět nebudu.

13.07.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tuto knihu mi doporučila dcera jako "oddychovou", abych si odpočinula od severských detektivek. Byla to dobrá volba. I když není psaná pro moji věkovou kategorii :-), četla se mi velice dobře. Má spád, není povrchní, nahlíží do dušiček dospívajících, nutí k zamyšlení. Ukazuje sílu přátelství, to mě oslovilo nejvíce.

11.04.2015 4 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

Musím se přiznat, že zrovna nadšená z té knihy nejsem. Dočetla jsem to jen z čiré disciplinovanosti, prostě když knihu začnu, tak ji také dočtu. Možná je chyba ve mně, přečetla jsem 4 severské detektivky za sebou, byť od různých autorů, a už jsem jimi přesycena. Standardní schéma - drsný policista, vztahy v troskách, všichni mu hází klacky pod nohy, schopnosti supermana, psychické problémy řeší buď alkoholem (na to už jsem zvyklá) nebo drogami (v případě "lajny" ale to už na mě trochu silná káva - jsem ze staré školy) a vypráví, jak byl v "rauši" když mohl házet dlažební kostky na policisty. Trochu mi už chybí ten opravdový čestný "hrdina" - asi si teď přečtu Agathu Christie,
kde veškeré superhrdinství začíná a končí u šedých buněk mozkových a hrozí pouze závislost na sherry nebo rybízovém likéru. :-)
Myšlenkové pochody zločince (krvavý vítr) jsem se ani nesnažila dešifrovat, byly naprosto zmatečné (možná záměr), byť důvody pro toto chování byly jasné a pochopitelné. Některé problémy byly nastíněny, ale v závěru nevysvětleny (vynášení informací, svědci v případu znásilnění), závěrečná scéna knihy s hořícím domem byla zase jak z akčního amerického filmu.
K tomuto autorovi se pravděpodobně vracet nebudu :-).

07.04.2015 2 z 5

Neviditelný muž ze Salemu Neviditelný muž ze Salemu Christoffer Carlsson

Trochu déle mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, Trochu hůře jsem se orientovala v přechodech mezi minulostí, současností a deníkem. Ale když to všechno zapadlo, kam mělo, tak už se to četlo dobře. Ovšem hlavní hrdina mi nebyl příliš sympatický. Na šikanu mám asi velice vyhraněný názor a toto jeho řešení se mi tedy vůbec nelíbilo. Ale kniha je to zajímavá, nejen kriminální zápletka, ale také taková psychologická sonda, hledání příčin a důsledků činů, vliv rodiny na osobnost jedince. Nic v životě není jen černé nebo bílé.

03.04.2015 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila. Upřímně řečeno se mi četla líp než knihy od Nesba. Určitě si přečtu i další knihy z této série.

03.04.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Kniha se četla dobře, ale že bych jí přečetla jedním dechem, to zrovna ne. Superman Harry je už někdy trošku k pousmání, ale to je dnes u hrdinů asi běžné, jinak by se čtenář (divák) patrně nudil. Ale zápletka je opět pěkně zašmodrchaná a vyřešení těžko předvídatelné. Pro mě byl lepší Sněhulák, ale zklamaná jsem nebyla, takže určitě přečtu i další knihy tohoto autora.

17.03.2015 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

První kniha od této autorky a hned jsem si ji zamilovala. Historická detektivka je můj oblíbený žánr. Určitě si přečtu všechny díly. Jen mě mrzí, že se už nemůžeme těšit na další.

09.02.2015 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Jako milovnice Agathy Christie jsem si nemohla nechat ujít knihu její následovnice. Přistupovala jsem k tomu velice skepticky. Chvíli mi trvalo, než jsem si na jazyk autorky zvykla, trošku mi vadil i překlad (nemyslím, že Poirot nutně musí mluvit takto kostrbatě). Ale pak jsem se do knihy začetla a celkově se mi líbila. Charakter Poirota je zachován, zápletka patřičně zamotaná (možná až příliš, ale to Agatha měla někdy také). Možná až příliš nedůvtipný byl protipól Poirota detektiv Catchpool, který mě místy svou hloupostí až rozčiloval, ale celkově jsem byla spokojená. Jestli se autorka k Poirotovi vrátí, ráda si její knihu opět přečtu.

04.02.2015 4 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Krásná a pohodová kniha, která se velice dobře čte a tak nějak člověka zklidní. Je to taková pohádka pro dospělé a člověk někdy potřebuje alespoň na chvíli uvěřit, že všechno dobře dopadne, že jsme sice podivíni, ale v jádru dobří, že je jen potřeba potkat toho správného člověka, který tomu dobrému v nás otevře cestu. Je to kniha o cestě, jak neztratit naději.

15.01.2015 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Asi jsem udělala chybu, že jsem to četla hned po Sběrateli kostí. Tato kniha mě tedy už tak nenadchla, ale možná je to jen přesyceností žánrem i těmito hrdiny. Ženské hrdinky mě svých chováním rozčilovaly, Rhyme už mi nepřišel tak úžasný. Zápletka dobrá, vyřešení překvapivé, to se autorovi nedá upřít. Ale asi si teď dám na chvíli od Rhyma pauzu.

11.12.2014 3 z 5

Róninova milenka Róninova milenka Laura Joh Rowland

Další z řady mých oblíbených knih. Mám ráda Japonsko a v knihách od této autorky se na pozadí velice neobvyklého a napínavého kriminálního příběhu dozvím o Japonsku a Japoncích velice mnoho.

12.11.2014 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Kdysi jsem viděla film. Líbil se mi. Kniha je ale mnohem lepší. Čte se dobře, nemá hluchá místa.

12.11.2014 5 z 5

Bundori Bundori Laura Joh Rowland

Další z knih mé oblíbené autorky. Opět velmi zajímavá zápletka s nemožností předčasného odhalení viníka, ale hlavně prokázaná autorčina neuvěřitelná znalost tehdejšího života, seznámení čtenářů s tím, jak se žilo a jak lidé jednotlivých tříd přemýšleli, co uctívali a co odsuzovali. A to vše velice nenucenou a nenásilnou formou. Je to tak jiné než to, jak lidé žijí tady a teď.

05.11.2014 5 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Paní Agathu Christie miluju, ale tohle už mi přišlo hodně přitažené za vlasy :-) - hlavně v závěru. Ale budiž, téhle Paní Spisovatelce to odpustím :-).

29.10.2014 3 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Prostě klasická Agatha Christie. Sice jsem všechny ty povídky už znala, ale přesto jsem si já ráda znovu přečetla. :-)

28.10.2014 5 z 5

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

V knize sice nevystupuje ani jeden z mých oblíbených detektivů, přesto se mi moc líbila, četla se dobře. Paní Agatha Christie je prostě mistr zápletky. Všem doporučuji :-)

27.10.2014 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Podle hodnocení jsme byla hodně natěšena, ale musím říci, že pro mne to zas takový zázrak nebyl. Záležitost okolo zmizení Harriet byla pro mne zajímavá a bavilo mě to číst. Ale otázky okolo finančních podvodů nějakého magnáta mě tedy nenadchly. Navíc byl děj zvláštně sestaven - s pomalým začátkem bych se ještě smířila, to u knih někdy bývá, ale že po dramatickém vyvrcholení a odhalení musím číst dalších 100 stránek podobných tom na začátku, to mě tedy dost překvapilo. Ještě nejsem vůbec rozhodnuta, zda se pustím do dalšího dílu.

27.08.2014 3 z 5

Ve službách hyení bohyně Ve službách hyení bohyně Paul Doherty

Ctihodný soudce Amerotke opět nezklamal. Zajímavá zápletka v působivém exotickém prostředí, o kterém toho pan Doherty hodně ví, to celé napsáno krásným jazykem. Takové nenápadné a zajímavé vzdělávání na pozadí kriminálního příběhu. Moc příjemné čtení.

18.08.2014 4 z 5

Americká soda Americká soda Steve Fisher

Odpočinkové čtení, pro pohodu - vtipné, svěží, k zamyšlení i pro zasmání.

18.08.2014 5 z 5