sArKa236 sArKa236 komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Knížka se mi vesměs líbila. Slyšela jsem názor, že by vlastně ani nemusela být tak dlouhá, ale já si třeba detektivní pátrání Bryce a Hunta užila, hlavně pro to, že jsme tak posupně a detailněji poznávali ostatní postavy, a zároveň jsme mohli sledovat, jak se vztah B a H postupně mění. I tak, posledních 200, 250 stánek jsem přečetla jedním dechem - je to psané tak, že knížku prostě nemůžete odložit.

28.02.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Knížka mi přijde svým způsobem originální, jen mě občas mátla. Myslím, že autor se nám svět snažil nastínit jako krutý a nechutný, ale co se týče popisu scenérie, měst apod., ty popisoval až malebně. Poznámky pod čarou byly pro mě příjemným překvapením (zvláště pak ty vtipné), ale občas se díky nim můžete na chvíli ztratit v hlavním ději (zapomenete, co že se to vlastně děje). Další díl nehodlám číst.

28.02.2021 odpad!

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Upřímně, první díl mě moc nenadchl, měla jsem k němu snad milion výtek. Jak ale série postupuje, tím se knížky zlepšují. Královna ničeho je má oblíbená knížka ze série. Pořád jsem čekala, co že se teda vlastně stane a vztah mezi Jude a Cardanem mi pro změnu dával smysl.

28.02.2021 5 z 5

Začarovaná třída Začarovaná třída Ivona Březinová

Knížku jsem četla přibližně před třinácti lety, a stále ji mám doma schovanou na poličce mezi mými oblíbenými knížkami. Jako malou mě čtení vůbec nebavilo, u ničeho jsem nikdy nevydržela. Začarovaná třída je knížka, které vděčím za svou lásku ke čtení. Byla první, kterou jsem kdy sama přečetla, a po ní přicházely další a další. Dodnes si ji sem tam prolistuji. Je krásně ilustrovaná, mladší čtenáře děj určitě zaujme, a hlavně, je velmi čtivá.

22.11.2020 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Přesně takové, jak popis říká. příjemná odpočinková četba, která mi pomohla se zrelaxovat v náročném období.

04.11.2023 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

S touto knížkou jsem se svezla na vlně posedlosti, která ji obklopovala. Rozhodně se nejedná o mistrovské dílo, nebo něco originálního, ale pokud vás baví Maasová a Armenautová a Holly Blacková, tohle by mohlo být něco pro vás.
Příběh však není nijak hlubokomyslný, postavy dělají naprosto nelogická rozhodnutí, a vše, co se děje se děje pro romanci a drama -čtěte, pokud vás tyhle knihy baví.

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Skvělé odpočinkové čtení o prvním pořádném zamilování. Doporučuji pro slunečné odpoledne na zahradě s mohitem v ruce.

Fanoušky určitě potěší!

Příručka pro Navěky a Nikdyvíce Příručka pro Navěky a Nikdyvíce Soman Chainani

Fanoušky určitě potěší!

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Asi jsem od toho čekala něco jiného. Jsou zmatenost a zájem si ověřím ve druhém díle.
Má to roboty a polyamorii.

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

... Pořád nechápu, proč jsou z toho všichni tolik udělaní. Co mi uniká?

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

O knížce jsem věděla jako mladší, nicméně nebyla mojí prioritou, takže jsem se k ní dostala až teď, kdy mě tiktok bombarduje edity o Aronovi.
...
Proč že se to všem líbí?
Zkusím další díl...

Bezvětrné město. Kniha Druhá Bezvětrné město. Kniha Druhá Éléonore Devillepoix

Uspokojivé zakončení, sérii doporučuji.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Mé hodnocení ovlivňuje trauma z dětství, na základce jsme se se třídou dívali na zfilmovanou (?) verzi, ze které si pamatuju jenom lámání kolem...
Přesto doporučuji k přečtení, pokud vás zajímají naši nejvýznamnější autoři a díla, nebo pokud si chcete ze seznamu odškrtnout českou klasiku. K tomu doporučuji si pročíst kapitolu z Průvodce literární hysterií 19. století (Karolína Zoe Meixnerová) věnovanou Máchovi. Alespoň se dozvíte něco víc o jeho životě.

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Tuto knihu jsem začala číst díky seriálu, který řadím mezi mé oblíbené. Abych řekla pravdu, čekala jsem něco trochu jiného, koneckonců, seriál se řadí mezi dobrodružné žánry.
Dle mého názoru nebyla kniha ani tak o Zemi, přežití, ani nic podobného, celý děj je zaměřen spíše na vztahy mezi stovkou, což mne možná trochu zklamalo. Na druhou stranu jsem zde našla spoustu 'věcí' a 'momentů', o které jsem v seriálu velmi stála, nicméně se nikdy neuskutečnily. To jest hlavní důvod, proč jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami - je to dokonalé obohacení seriálového děje, nicméně, pokud jste fanoušky dobrodružství a boje o přežití, kniha asi nebude Váš šálek kávy.

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Richelle Mead je jedna z mých oblíbených autorek. Zamilovala jsem si její příběhy a styl psaní, ale u této knihy jsem byla mírně zklamaná. Na vině však není autorka, ale má nepozornost. Předpokládala jsem, že Třpytný dvůr bude jedno z fantasy děl, ale není tomu tak. Zřejmě jsem byla ovlivněna faktem, že všechny ostatní knihy od Richelle Mead jsou právě fantasy, tak jsem předpokládala, že takový bude Třpytný dvůr, nicméně se v tomto případě jedná o román. Musím ale říci, že mne děj vtáhl do sebe. V některých částech se mi rozbušilo srdce a ve čtení jsem musela dost často pokračovat, i když už bylo velmi pozdě. Velmi se mi líbil popis prostředí a praktický základ. Bylo vidět, že má autorka prostudovány potřebné věci - kdy, jak, co, proč. Trochu mne mrzelo, že na konci nebyly události úplně vysvětleny, nicméně předpokládám, že tyto informace nejspíše budeme moci najít v dalších knihách ze série.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Dlouho jsem přemýšlela, co bych o této knížce mohla napsat.
Napětí, milostný trojúhelník, očekávaně neočekávaný zvrat. Líbilo se mi, že jsem až do jedné konkrétní chvíle nebyla jistá, který z dvou mužských hrdinů je který. Zabiják nebo princ? Musím se přiznat, že jsem to odhadovala úplně naopak, ale co se dá dělat (možná za to mohla moje nepozornost a ostatním to bude jasné hned). Co mne trochu zarazilo, byl konec.
Shrnu to tak, že je to příjemné odpočinkové čtení, ALE i když se zde nějaká ta akce nachází, kniha je zaměřená HLAVNĚna onen milostný trojúhelník.

21.05.2023

Uchvatitelé říší Uchvatitelé říší Victoria Aveyard

Nevím čím to bylo, ale nedařilo se mi do knížky začíst, nevytvořila jsem si vztah k žádné z postav a děj mě také nenadchl. Knížka mě nudila, ale dám šanci ještě dalšímu dílu.

20.05.2023 2 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Knížka se mi velice líbila, ať už mluvíme o dojemném příběhu prokletých sester, prolínajících se dějových linkách, nebo o autorčině inspiraci ve slovanské mytologii.
Děj je vymyšlen a zpracován zajímavým způsobem - pomocí střídání etap, ve kterých se příběh odehrává, postupně odhalujeme co a proč se sestrám stalo, a jakou roli v jejich příběhu hráli (či hrají) postavy, se kterými se setkáváme.
Celý příběh se točí kolem dvou sester, takže předem budoucí čtenáře upozorním, aby neočekávali nějakou velkou romantiku (v tomto příběhu jí zkrátka není třeba).
Knihu vřele doporučuji všem.

04.10.2021 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Pro mě to byla spíš taková oddechovka. Knížka je čtivá a námět zajímavý, nicméně bych řekla, že starším čtenářům by mohla sem tam připadat nezáživná či nudná. Pro stanovený věk (13 let minimum) si myslím, že shledá úspěch.

01.03.2021 1 z 5