Sarfias Sarfias komentáře u knih

Souboj Souboj Nancy Lindsay Jones Holder

Jak jsem nebyla nadšená z druhého dílu, třetí (i přes to, že jsem sem tam skřípala zuby nad blbostí hlavní představitelky) díl mě spíše potěšil.
Závěr byl zajímavý (pozor následuje velký spoil) jen jsem nepochopila, jak rychlé, náhlé v podstatě úplně normální byla smrt jednoho z nápadníků naší představitelky.
Budu ale rozumná..kdyby byla hlavní hrdinka moudrá, asi by se v knize v podstatě nic moc nestalo :-D
Suma sumárum, dobré podzimní čtení.

02.10.2016 5 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Kniha nebyla tak dobrý jako díl první, hrozně mě hlavně štvala hlavní hrdinka a její věčné fňukání a nepromyšlené jednání.. snad bude poslední díl o to lepší.

01.10.2016 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl této série mě popravdě ničím výjimečně nepřekvapil, na druhou stránku autorka opět čtenáře přesvědčila o tom, že je čtivá, a umí výborně podmanit, již mnoho let známý pohádkový příběh, své jedinečné fantazii.
Dávám 5 hvězdiček a doufám, že Císař dostane rozum!

29.09.2016 5 z 5

Zmatené Zmatené Sara Shepard

Minulý díl napověděl, že by mohl být konec. Ale ono je to celé jinak. Jsem opravdu zvědavá, kdo v knihách bude nakonec ten největší padouch. Tato série, i když je spíše typickým dívčím čtivem, se opravdu velmi, velmi povedla. A tento díl je opravdu plný obratů, napínavých scén a mrazivých šíleností. Plný počet hvězd.

25.09.2016 5 z 5

Hledané Hledané Sara Shepard

I když jsem fanoušek i seriálu, kniha od knihy je lepší a lepší (nakonec kniha bývá většinou vždy lepší, ale je pravda, že u této série jsem si nebyla doposud jistá).
Avšak konkrétně tento díl mi hodně vzal dech s celkovým dějem a rozuzlením. Jsem napnutá jako kšanda, jak se to bude vyvíjet dál!

24.09.2016 5 z 5

Carpe Corpus Carpe Corpus Rachel Caine (p)

Poslední díl mě příliš nenadchl. Dlouho jsem netušila, co od toho čekat, dlouho jsem čekala, kde bude ten zakopaný pes. A i když samotný závěr svým způsobem překvapil, nedávám plný počet hvězd. Určitě to stojí za to to dočíst a ukončit sérii, ale ódy na tento díl pět nebudu.

18.09.2016 4 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

To se mi tak naskytla volná sobota na čtení, tedy jsem tuhle knihu spolkla ještě ten den. I přes prapodivný začátek, který mě příliš neokouzlil jsem se do knihy rychle začetla. I když se (zřejmě u téměř každé YA fantazy) hlavní představitelka někdy chová na facku, příběh je poměrně našlapaný, ke konci vygraduje v zajímavý a pro mě nečekaný závěr. Dávám plný počet hvězd i když bych si tuto knihu asi podruhé přečetla snad ne kvůli příběhu, ale proto, že se odehrává na podzim v hlubokých lesích plných očekávání! Takže pro toto podzimní období jako dělané :-)

11.09.2016 5 z 5

Pán hrůzovlády Pán hrůzovlády Rachel Caine (p)

Sice takto kniha nepatří k nijak náročnému čtení, ale příběh a spousta napínavých událostí a zvratů nedělá jen z této knihy, ale doposud z celé série velmi povedenou četbu.

09.09.2016 5 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Upozornění - možná trochu spoil: Asi jsem divná, že jsem tyto knihy tak hltala.. Nemám ráda milostné trojúhelníky, ale tady mi to celé přišlo velmi dobře podané.
Ve většině případů jsem neměla ani chuť žádnou postavu zastřelit, což se mi stává málo kdy. Tyto knihy jsou po dlouhé době jedny z těch, ke kterým bych se i po čase vrátila. Každý díl je napínavější a zajímavější. Charaktery jsou vesměs barvité, hlavní představitelka je po všech stránkách zábavná. Kniha má tu vlastnost vás chytit a nepustit, dokud ji nedočtete. Takže jiná práce stojí..ale čtenář si nemůže pomoct. I když jsem v případě Ghůlů čekala jiného padoucha, nakonec se ukázalo, že to celé bylo opět moc hezky promyšlené.
Autorka má opravdu co nabídnout a jediné, co bych vytkla je, že další díly jsou zřejmě v nedohlednu. Více takových knih, prosím!

04.09.2016 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

První byl naprosto super a druhý díl mě také velmi potěšil. Obdivuji autorčinu fantazii při popisování jiných světů, zápletek a konečného rozuzlení. I když jsem maličko čekala, kdo by mohl být ten padouch, i tak se ke konci stalo několik věcí, které mě překvapily.
Pokud máte rádi Fae, bytosti, kouzla, magii a trochu té romantiky, určitě po této knize sáhněte!

31.08.2016 5 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Knihu jsem nemohla odložit. Velmi mile mě překvapila. Připomíná mi stylem psaní něco mezi Holly Black a mírnější Neomilnerovou.
Pokud máte rádi magii, Fae a jiné bytosti a chcete si přečíst nějaké zajímavé fantazy, kniha vás nadchne.
Na druhou stránku námět a vyprávění není nic nového pod sluncem. Nicméně kniha je tak čtivá, že ji to člověk rád odpustí.

23.08.2016 5 z 5

Ztracení Ztracení Gabriella Poole

Předem varuji - budou následovat SPOILERY!
Když jsem četla předchozí díly, nemohla jsem se od nich odtrhnout. Jednak proto, že byly čtivé, druhak proto, že to bylo zase něco jiného (čekala jsem upíry a ono ne..hurá!).
Poslední díl byl..divný. Původně jsem chtěla dát jen 3 - 4 hvězdy. Cassie se chovala jako největší blázen pod sluncem. Jedna z nejzajímavějších postav zemřela. Ranjit by mohl svou hloupostí hravě konkurovat Cassie. Jasně.. láska, happy end.. Ale proč sakra zatratit všechny ty možnosti, které jim vyvolení duchové nabízeli? Copak by to nějak nezvládli i přes to? Když se tak moc milují?
Když jsem ale četla poslední řádky a uvědomila jsem si, že díky tomu, že se Cassie a Ranjit zase stali lidmi, mohli jejich dva duchové také naplnit svůj osud, došlo mi, že to je vlastně docela dokonalý závěr, který mě nakonec udělal radost.
Celkově byl tento díl celkem tedy dobrý, napínavý, zápletky zajímavé a nebýt z počátku nepochopené blbosti hlavních postav, asi si nemám nač stěžovat.

21.08.2016 5 z 5

Deník alchymistky Deník alchymistky Amy Alward

Upřímně řečeno doufám, že toto není jediná přeložená knížka, od této autorky. I když je příběh spíše dětsky milý, ani trochu to nekazí celkový ráz knihy. Alchymie, kouzla, dobrodružství v divočině a nevtíravě podaná láska hlavní představitelky čtenáři vykouzlí úsměv na rtech.
Knížka je hrozně mile pozitivní i když místy napínavá. A je to jedna z těch, které bych si jednou asi přečetla zase, už jen pro ten pohádkový nádech.

20.08.2016 5 z 5

Bezcitné Bezcitné Sara Shepard

Tak jo.. Jedním slovem Wow! Kniha od knihy je napínavější a konkrétně tento díl mi dost sednul. Snad bych si jen přála, aby byla autorka o něco drsnější, kniha by mohla být pomalu považovaná za lehký psychotriller.
Co se mi nelíbí jsou některé reakce lhářek, nicméně celkový děj a příběh se začíná zajímavě posouvat kupředu a se seriálem se dějová linie rozchází zase o něco více.
Hodnotím tento díl opravdu velmi kladně!

17.08.2016 5 z 5

Vražedné Vražedné Sara Shepard

Tento díl mi přišel zatím asi nejzajímavější. Velmi mě bavila Spencer a její rodinné trable. Silně mě štvala Emily, která mi přijde nejufňukanější z celé bandy. Aria podle mého názoru jedná hloupě - stačilo by si trochu popovídat s mamkou. A Hanna? To je rozmazlená a neupřímná potvora. Na druhou stránku..po tom všem, čím si prošly, asi na nějaké ty charakterové nedostatky mají nárok.

14.08.2016 5 z 5

Roztomilá malá tajemství Roztomilá malá tajemství Sara Shepard

Pozor - možná malý spoil:
Autorka této série tentokrát překvapila mírností příběhu. I když jsou lhářky potvory (a čtenář - nebo alespoň já - se někdy diví, jaké pitominy holky nevymyslí a jaké reakce mají), tato kniha dělala čest období, kdy se příběh odehrává. Vánoce jsou svátky klidu a míru, a tak autorka trochu toho klidu a míru nadělila i lhářkám v podobě relativně šťastných konců. Alespoň tak to na mě celkově působilo. Nečekejte ale žádnou Vánoční koledu.
Jsem také zvědavá, zda A dodrží slovo a v dalších dílech, nechá některé etapy života jednotlivým hrdinkám "sežrat". Uvidíme.

13.08.2016 5 z 5

Velmi podivná, netypická leč opravdu zajímavá kniha s opravdu nečekaným rozuzlením. Četla jsem ji již před časem a těším se na další díly.
A taky na film :)

10.08.2016 5 z 5

Hříšné Hříšné Sara Shepard

Upřímně řečeno..na tomto díle největší pozitivum je to, že se čte, jako asi všechny knihy v této sérii, velmi hezky a rychle.
Jen mě dost štvalo, že se autorka pořád dokola opakuje s minulostí dívek. Sice se snaží pokaždé něco málo obměnit anebo přidat..ale hrozně mě tyto pasáže nudily a většinou jsem je četla jen mezi řádky či rovnou přeskakovala.
Jsem rozhodně zvědavá, jak bude příběh pokračovat dál.

10.08.2016 5 z 5

Neuvěřitelné Neuvěřitelné Sara Shepard

Pokud člověk nečeká žádné zázraky, musí jedině chválit. Kniha se čte skoro sama, je to prima oddechová četba na léto. Navíc musím pochválit hodně zajímavý závěr. Že se příběh odehrává tak trochu jinak než seriál je asi čtenářům jasné. Myslím, že seriál i knihy jsou moc zajímavé.

07.08.2016 5 z 5

Dokonalé Dokonalé Sara Shepard

Někdy si říkám, co vlastně hvězdami mám hodnotit? Jak je kniha napsaná? Jaký je příběh? Jestli to není hovadina anebo jak se mi kniha vlastně líbila a četla?
Pokud bych hodnotila příběh skepticky..je tam mnoho pitomin, nad kterými rozum zůstává stát. A i když to píši jen nerada, seriál je v tomto ohledu o chlup lepší, napínavější, zajímavější i když mám i tak někdy chuť s některými postavami pořádně zatřást, aby se vzpamatovaly.
Kniha je psaná ale čtivě, pěkně. Přečtete ji v podstatě během oběda či večeře ani nemrknete. A pokud zrovna nemáte chuť na nějaké smysluplnější čtení a spíše si chcete uvolnit mozek, knihy od Sary Shepard by mohly být to pravé ořechové.

05.08.2016 5 z 5