Sarfias Sarfias komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Pozor Spoiler: U této knihy mám maličko rozporuplné myšlenky. Ano, kniha je čtivá a kniha se mi jako celek docela líbila. Avšak závěr pro mě byl trochu jako ledová sprcha. Opravdu se hlavní představitelka dostala do blázince? Opravdu ji to její otec udělal? A opravdu to vypadá na další pokračování? Jsem popravdě docela dost otrávená ze Zacha a pana "tajemného můráka".. Upřímně nevím, komu fandit. Morfeus by potřeboval praštit po hlavě, aby se trochu spravil. Zach by potřeboval ledovou sprchu. Jsem zvědavá, jak se příběh nakonec vyvine. Zdá se mi ale, že autorka se ne a ne rozhodnout, zda si Alissa nakonec vybere jednoho nebo druhého (tak na mě působí i zadní vrátka dalšího života v Říši divů až dožije svůj život v lidském světě). Upřímně.. to nikdo nemyslí na Morfea? To mu to nevadí? A co až to zjistí Zach?
Pokud máte rádi pěkně zamotaný, místy "čert aby to vzal" příběh milostného trojúhelníku (který bych si odpustila, protože hrozně zajímavá je jen říše divů), tak se do této knihy rozhodně pusťte!

Rose a stříbrný duch Rose a stříbrný duch Holly Webb

Žádný díl Rose mě zatím nezklamal. Snad jen v tomto díle jsem očekávala maličko jiný zvrat co se stříbrného ducha týče, ale musím myslet stále na to, že kniha je původně situovaná pro děti. Tajně doufám, že toto není úplně poslední díl o Rose, který autorka napsala. Bylo by škoda rozloučit se na dobro s touto kouzelnickou učednicí zrovna v době, když konečně našla pravdu o své rodině.

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Rose se konečně dostává na pozici, která ji náleží. Stává se kouzelníkovou učednicí se vším všudy. Konečně se dostáváme také k nakousnutí té nejdůležitější otázky - kdo byli vlastně Rosiní rodiče, když má kouzelnické nadání?
Kniha je velmi napínavá a plná zvratů. Dospěláci nestyďte se, přečtěte si ji také. Stojí to za to! :)

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

Další pokračování. Musím říct, že mě to mile překvapilo. Většinou první díly bývají lepší, tento je možná místy slabší, ale rozhodně stojí za přečtení. Velmi se mi líbí vykreslený příběh a detaily, které autorka do knihy dodává. Rose je úžasná, propracovaná postava. A už na ni ani nejsem tolik naštvaná, že nechce být pouhou učednicí velkého mága.
Kdo z vás shání dobrou knížku na delší už skoro zimní večery, vřele vám doporučuji jakoukoliv ze série Rose (nebo zrovna tuhle, protože je tak trochu vánoční) :-)

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Film jsem sice neviděla, ale asi se k tomu také odhodlám. Nejdříve zřejmě přečtu všechny díly. Kniha mě zaujala hned na začátku, byla dobře čtivá i když jsem se ošívala u neznámých slov jako je plopák či frase a také jsem od toho očekávala něco jiného.
Každopádně kniha značně předčila moje očekávání. Na konci jsem byla ponechaná v mrazivém očekávání zakousnout se do dalšího dílu. Pokud máte rádi napětí a nevadí vám temnější pasáže, vřele knihu doporučuji. Vtáhne vás do děje a ke konci vás tak pohltí, že ihned sáhnete po dalším díle :-)

17.10.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Čekala jsem od toho něco jiného, místy jsem se divila nad slovy, která pro mě byla cizí (kniha má hodně zajímavých výrazů). Nicméně nemohla jsem se již od prvních stran od knihy odtrhnout. Vřele doporučuji komukoliv, kdo má rád fantazy, napětí a velmi dobře vymyšlený svět plný nových slov a pojmů. Kniha vás provede stránku po stránce úžasným dobrodružstvím plným emocí, logicky fungujícího světa a mrazivých zážitků. Velmi si cením toho, že se tak snadno dá do knihy začíst a stát se součástí příběhu. Už aby byl další díl v prodeji!

11.10.2015 5 z 5

Rose Rose Holly Webb

Někdy bych hlavní představitelku nejraději umlátila čajovým servisem! Ale celkově musím konstatovat, že je skvělá! :-) Kniha je nenáročná, čte se moc hezky. Pobaví. Spousta zajímavých fantazy prvků a jsem natěšená na další díly. Každý, kdo hledá nenáročné čtení na podzimní dlouhé večery, doporučuji :) atmosféra vás vtáhne do děje a budete číst jedním dechem.

28.09.2015 5 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Knížky, povídky Darrena Shana mám skutečně ráda. Četla jsem je ještě v době mých povinných školních let. Ale tato kniha mě maličko zklamala. Slibně začal začátek jako nějaký příběh z 19. století. Hltala jsem každou stránku. První nadšení ale vystřídalo zklamání. Knihu jsem dočítala těžce. Neoslovili mě upíři ani příběh chlapců učedníků. Řadila bych ji spíše k průměru. Zůstanu u Madam Okty :-)

28.09.2015 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Od knihy jsem čekala něco naprosto jiného, ale velice mile mě překvapila. Vtáhla mě do děje, těžko se mi ji odkládalo. A i když konečné rozuzlení pro mě bylo docela překvapivé (čekala jsem trochu více fantazy), hodnotím to velmi, velmi kladně. Více takových knih bych si ráda přečetla :-)
Za mě palec na horu a pokud se rádi bojíte (ale ne zase tak moc), tak doporučuji!!

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Jedná se o jednu z prvních fantazy, kterou jsem si sama zakoupila. Kniha je to nenáročná, přesto se k ní každý rok, právě v době Samhainu, vracím. Rozhodně svým příběhem neurazí, mlsné jazyky možná příliš nenadchne. Osobně ji ale doporučuji všemi deseti, protože fantastický svět, který tam autorka popsala, mi velmi sedl. Tak pěkně popsaný svět Sidhe v kopci, tak barvitě ztvárnění elfové, skoro až temně podbarvené duše různých skřítků a bytostí..Opravdu mě kniha velmi oslovila a jen těžko se od ni odtrhávám, i když jsem ji četla již nesčetněkrát. Ráda bych si přečetla další pokračování. Netuším, proč se nepřekládá.