Sarfias Sarfias komentáře u knih

Emily Pírková a schody ke hvězdám Emily Pírková a schody ke hvězdám Holly Webb

Sice je to dětská knížka, ale to přeci neznamená, že by nad ní měl dospělý člověk právě proto ohrnout nos. Sice nepřináší nic extra nového, ale pokud hledáte knihu, kterou přečtete za jeden večer a u které si opravdu velmi hezky odpočinete, sáhněte po jakékoliv Emily. Podnítí vaši fantazii anebo vás vrátí alespoň do dětských let. Neprohloupíte.
Leč co mě mrzí na této sérii je, že již nevychází další díly o Rose. Příběh malé Rose byl totiž, dle mého názoru, mnohem poutavější.

01.01.2017 5 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Anita opět nezklamala. Jestli se mi něco na této postavě líbí, tak je to její sarkastický přístup k životu. A jestli se mi něco na této postavě nelíbí, tak je to věčné odmítání (pozor spoil) toho asi nejzajímavějšího upíra pod sluncem :-D
No nic, čas vypůjčit si další díl a zjistit, jestli bude Anita stále tak zatvrzele tvrdit, že Jean-Clauda nechce ani vidět.

01.01.2017 5 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Tato kniha předčila moje očekávání. Pozor, následující řádky budou trochu spoilerové. Ze začátku jsem se velmi bála přízraku Mary, trochu jsem předpokládala, že půjde hlavně o horor. Když se tam začaly objevovat podivné vraždy, tak jsem knihu na dlouho odložila. Detektivky a trilery poslední dobou nevyhledávám. Nakonec jsem se ale znovu začetla a... nelituji. Asi posledních 70 stran jsem bleskově zhltla. Byla jsem naprosto napnutá. A víte co je na tom nejlepší a nejhorší zároveň? Autor vás nechá napnuté, pak si sakramentsky oddechnete, že už je po všem..a...samotný konec s vámi totálně zamává!

28.12.2016 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Nádherná knížka s překvapivým koncem, která čtenáře nechá napnutého, jak bude příběh dále pokračovat. Nicméně co se děje a některých situací týče trochu nechápu, proč je označovaná jako beletrie pro děti a mládež (hlavně tedy pro děti). Pozor spoil. Asi jsem měkká, ale číst jako dítě o tom, že někomu brutálně zavraždí otce a všechny, které jste měli rádi, ve mě zřejmě ponechá dlouhé smutné myšlenky. Navíc hlavní postava je defakto také tak nějak z jistého pohledu vražedkyně. Ale každý jsme jiný čtenář. Rozhodně knihu doporučuji každému, kdo si chce přečíst něco jednoduchého, celkem napínavého a s dobrým koncem! :-)

17.12.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Druhý díl byl, stejně jako ten první, naprosto pohodové a příjemné čtení se zajímavým poučením pro čtenáře. Doporučuji! :)

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nenásilnou a milou formou ukazuje čtenáři východní nauky z pohledu kočky. Dokonalé :)

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Tohle je jedna z těch knížek, kterou přečtete za pár hodin, ale vyloudí vám úsměv na tváři. I když je to kniha pro děti, dospělý člověk se k ni rád vrátí. Jsem zvědavá na další díly :)

Úžasné Úžasné Sara Shepard

Tenhle díl byl zajímavý. Rozhodla jsem se, že budu mít k těmto knihám přístup "nic nečekám". A v tomto ohledu kniha neurazí, dokonce mile překvapí :)
Jsem napnutá, jak to bude pokračovat. Hlavně pak tedy s Emily...

Kruté Kruté Sara Shepard

Tady jsem se rozmýšlela, kolik dát hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro plný počet. Totiž knihy z této série mě již začínají nudit, je to vše na jedno brdo, ale prostě jsem si dala úkol, že je přečtu všechny :)
Nicméně..pokud se na knihu podívám z jiného úhlu, je to celkem zajímavý pohled na to, jak vás psychický teror dokáže postupně rozkládat. Pozor SPOIL. Jak dívky postupně mají vidiny, "slyšiny"..Spencer málem zabije nevinnou (opravdu nevinnou?) dívku jen ze stresu a hrůzy. V podstatě kdyby nebyl příběh tak rozplizlý, věřím, že by to byl celkem zajímavý psychologický triler. Na druhou stránku..právě počet knih dává čtenáři pocítit v některých okamžicích silný dopad toho, co lhářky prožívají a toho všeho, co ve svém věku nesou. I když..ano, přiznejme si to, spousta toho je už prostě stará známá písnička.

04.12.2016 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězd dát. Nakonec jsem nedala plný počet, přestože kniha byla čtivá a příběh, i když nepřinesl zase až tak nového, celkem zajímavý. Nicméně, jak se říká, tak na zadek jsem si z toho zrovna nesedla.
Z počátku jsem byla rozčarovaná, nebyla jsem si jistá, jestli je kniha napínavá anebo otravně rozplizlá. Ke konci se mi začalo celé dění velmi líbit. Jen samotný konec, závěr, byl tak podivný, že jsem netušila, co si o tom myslet.
Celkově mám z knihy stále smíšené pocity.
Čtyři (a půl, kdyby to šlo) hvězdy dávám proto, že podobné náměty se mi líbí, ale nesrovnávala bych to s Šifrou mistra Leonarda. I když jsem tuto knihu četla již dávno, stále na ni mám velmi dobré vzpomínky a myslím, že tato kniha není lepší. Snad jen nahlíží některé věci zase z jiného úhlu pohledu.

26.11.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle byla naprostá BOMBA! A to jsem si o českých spisovatelích v rámci fantasy nemyslela nic extra.. a teď jsem sakramentsky hrdá na to, že tahle kniha vznikla právě u nás.
Autorka skvěle popsala dětskou mysl i komplikované vztahy, skvěle upoutala čtenářovu pozornost a dokonale představila nový svět a dění v něm.
Už dlouho, předlouho jsem nečetla knihu, která by mě chytla, pohltila a nepustila. Knihu, kterou bych nechtěla dát z rukou. A nutně potřebuji další díl!!
Jak to bude pokračovat? Jak moc velký problém nastane, až se celá pětadvacítka dozví, kdo Ilan doopravdy je? Kdo jsou ty potvory pod mantií a jak to dopadne za 5 let, kdy skončí "pronájem"? A jaký bude nový, zřejmě tak trochu scifi svět? Tolik otázek a další díl v nedohlednu! Jak dlouho budeme muset čekat, než další díl přijde?
Návykové, silně návykové! Být možnost dát 110 % ze 100, je to tu, protože u téhle knihy vám vystydne nejedna velká konvice čaje!!

17.11.2016 5 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Knihu jsem zpočátku četla s velkým nadšením, posléze jsem se jí hůře prokousávala. Po dočtení mám smíšené pocity.
I když jsem asi pochopila záměr autora a musím říct, že některé hlášky dvou starců mě totálně rozchechtaly, není to ten druh knihy, který bych si chtěla přečíst znovu. Nedávám plný počet hvězd, protože se mi zdá, že byl příběh místy poněkud chaoticky popsaný a dalo se z něj dostat více. Dávám ale tolik hvězd, protože jsem neměla vyloženě pocit, že by byla kniha totální brak.
Nečekejte od toho zázraky, možná vás kniha ale pobaví.

12.11.2016 4 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Další z napínavých, zajímavých, zábavných a hlavně velmi čtivých knih, které stojí za to si alespoň vypůjčit a přečíst.
Anita se ukazuje v čím dál tím lepším světle. Obdivuji autorčin talent vymyslet všechny ty nestvůry, potvory a zápletky.
Kniha se podobá detektivce, ale s velmi silným fantasy kontextem.
Rozhodně doporučuji!!

05.11.2016 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Poslechla jsem několik lidí, kteří mi tuto sérii doporučovali a půjčila jsem si první díl. Jsem z něj více, než nadšená.
Anita je tak trochu cynik, ale přitom celkem obyčejná holka, se kterou se mnozí lidé rychle dovedou sžít. Kniha je velice čtivá, příběhová linie nenaštve, naopak bych řekla že mile překvapí. Není to sice nic nového pod sluncem, ale konečně člověk potká upíry coby krev sající bestie, ne třpytivé teenagery. Velmi se mi v této knize líbí pojetí církve, upírů a podobných potvor. Líbí se mi, jak se na pozadí rýsuje situace, jak se s tím lidé vypořádávají.
Trochu mi chybí ale minulost - jak to vypuklo? Jak se to stalo, kde se všichni vzali?
Třeba se to ale dozvím v dalších knihách :-)
Za mě rozhodně doporučuji všem fantasy nadšencům!

26.10.2016 5 z 5

Na cestu Na cestu Terry Pratchett

Osobně dávám přednost příběhům o Smrťovi, Mrakoplašovi anebo Bábi Zlopočasé.. nicméně Pratchett v malých nómech, až nápadně v chování připomínajících lidi, odvedl obrovský kus práce. Knihu jsem četla sice docela dlouho, protože jsem si ji nechávala jen "na cesty" :-) Ale jinak je to ten typ knihy, který přečtete naráz.
Rozhodně doporučuji, obzvlášť, pokud se rádi smějete! :-)

26.10.2016 5 z 5

Město duchů Město duchů Stacia Kane

Poslední díl (prozatím) trilogie opět provedl čtenáře Downsidem, podsvětím plným neřestí a mrtvol. Hlavní představitelka, nesoucí si za sebou dávné hrůzy prožité v dětství, se pere s životem a duchy, kteří ji nenechávají klidnou. A aby toho nebylo málo, Chessie má trable s láskou, s pocity, které si jen těžko přiznává.
Bomba, bomba, bomba!!
Žádná z knížek není prvoplánovitým žblebtem zamilované puberťačky. Je to propracované, plné šíleností, sexu, myšlenek hlavní hrdinky a mnohého dalšího, co nutí čtenáře, aby knihu neodložil a dále prožíval příběh plný napětí. A toho je zde opravdu hodně, ne na začátku, uprostřed anebo na konci, jak to bývá obvyklé u některých knih. Napětí čtenáře provádí celičkou knihou, skoro každou stránkou a nenechá vás odpočinout.
Za mě 210%! :-)

22.10.2016 5 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Dovedu si představit, že tato kniha bude mít jak své odpůrce, tak milovníky. Osobně se mi kniha velmi líbila, rozesmála mě a věřím, že se k ní sem tam vrátím. Nicméně se mi nelíbil hlavní příběh dvou kocourů v kanceláři. Přišlo mi to až příliš hloupé, skoro až ujeté. Nemělo to ten správný šmrnc, nenašla jsem tam tu správnou pointu. Kočky mám ráda a i když vím, že jsou to občas pěkné chlupaté potvůrky, tento příběh mi přišel jako velká nadsázka. Tak či tak, dávám 5 hvězd, protože jsem se při čtení krátkých příběhů dost nasmála a i ilustrace knihy se mi velmi líbily.
Ráda bych si také od autora přečetla i další knihy, například na zadní straně avizovanou "5 důvodů proč delfínovi jednu vrazit".

16.10.2016 5 z 5

Vryté město Vryté město Kirsten Jane Bishop

Nikdy jsem si nemyslela, že bych nějakou knihu nedočetla. Prostě ať to trvá jak chce, většinou se přes to vždy nějak dostanu. Tady..si nejsem ani trochu jistá.
Asi do poloviny knihy různých nic neříkajících rádobyzvratů jsem čekala, že se "to už konečně stane"..a ono nic. Anotace knihy zněla zajímavě, celkem lákavě. Děj již takový nebyl. Samozřejmě můžeme polemizovat o tom, jak autorka skvěle popsala okolí a rozhovory jednotlivých postav mezi sebou, jak zajímavě podala prostředí, kde se má odehrávat hlavní zápletka. Ale..ta hlavní zápletka nějak nepřišla. Nebo jsem to pouze nepochopila, i to je možné. Pokud to někdo přečtete a budete nadšení, prosím, podejte mi report, protože já této knize dávám pouze 2 hvězdy. Jednu z nich za to, jak se mi to nelíbilo. Druhou v naději, že chyba je v tom, že do této knihy se musí dorůst. Uvidím za pár let, třeba ji dám ještě šanci.

11.10.2016 2 z 5

Oči mrtvých Oči mrtvých Stacia Kane

Druhý díl mě opět nadchl. Chess musíte totiž buď milovat anebo nenávidět. Ano, je to asi trnem v oku mnoha čtenářů, že hlavní představitelka je tak trochu (více) drogově závislá. Ale proč ne? Po tom všem co prožila, po tom všem, co dělá? Jistě, cesty jak se s tím vypořádat jsou různé, ale nedělá právě tohle zase trochu jiné fantazy? Kniha se četla skoro sama a přečetla jsem ji asi za den a půl. Hlavní hrdinka je zajímavá, plná chaosu. Ale hlavní, čtivý poklad vidím v pěkně a nápaditě zpracovaném světě, náboženství a takovému tomu "pozadí" kolem děje. Věřím v to, že i poslední díl by mohl stát za to!

11.10.2016 5 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Pozor - komentář obsahuje drobné spoily.
Mrtví, urban fantazy, celkem zajímavá myšlenka. Hlavní představitelka je téměř permanentně namočená v drogách. Mnozí čtenáři to tu kritizují, já si osobně ale myslím, že to je zajímavá ojedinělost. Dovedu si představit, že autorka chtěla zřejmě poukázat na nemilé dětství a pohnutý život hrdinky. Na těžký úděl její práce, na to, že drogy ji pomáhají zapomenout (a možná celou situaci o to více zhoršují). Co mi není jasné..jak to, že hrdinka ještě s tím množstvím, co bere, není pod drnem?
Možná v tom hledám více, než to je. Příběh mě ale zaujal a uvítala jsem skutečnost, že jsem nemela chuť s knihou praštit, když se začal v příběhu rýsovat neobratý milostný troj-čtyř? (počítáme i Doyla?) úhelník.
Kdo máte rádi urban fantasy, duchařinu, nezáviděníhodný život a podivné psychické rozpoložení hlavní hrdinky, kdo hledáte příběh plný divných lidí a individuí, věřím, že sáhnutím po této knize, hlavně teď na podzim, neuděláte chybu.

08.10.2016 5 z 5