Homo špiritusus

Homo špiritusus obálka knihy
Mé hodnocení:

Církev násilím pokřtí pralidi z Dubinky. Unikne jen šaman, který se spojí se svým pohanským bohem a s pomocí svého vnuka hodlá zlikvidovat lidstvo. Jako obvykle má armagedonu zabránit Jakub Vandrovec. Knihu doplňují tři povídky, kde se čtenář kupříkladu dozví, co se stalo s Jakubem, když se konečně upil k smrti a odmítlo ho přijmout nebe i peklo. Jedni mají Jakuba za opilce a výtržníka, jiní za hrdinu a spasitele, jisté je, že polská odpověď na klasické příběhy barbara Conana oplývá nezaměnitelným vtipem, který nenechá chladných snad žádného čtenáře. Šestá kniha povídkového cyklu sérii prozatím uzavírá, ale jistě ne na věčné časy. Andrzej Pilipiuk už pracuje na sedmé knize a v dohledné době se česky objeví i dotisky dnes už beznadějně vyprodaných svazků série. A samozřejmě i zcela nové knihy populárního autora!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94996/homo-spiritusus-MC7-94996.jpg 3.872

Kroniky Jakuba Vandrovce 6.

Humor, Povídky, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Homo bimbrownikus, 2009

Kniha Homo špiritusus

zanzara
24.07.2020

Existuje nějaká omluva pro zábavní literaturu, která je nudná místo pobavení? Jsou tu nějaké vtipné nápady, ale příběh je psán tak naivním, nedbalým jazykem, že zuby bolí... Akce se odehrává náhodně, postavy jsou předvídatelné a papírové. I když je zásada deus ex machina v zábavní literatuře přípustná, autor ji chápe jako paklíč a nadužívá ji.

giraffe
01.12.2019

Mám ráda Jakuba Vandrovce i Semena a tyhle příběhy mě prostě neuvěřitelně baví.

Whisky
19.08.2017

Pilipiukovi knížky jsem nečetla ve sledu,ale s časovým odstupem,takže jsem nezaznamenala to,co je mu někdy vytýkáno - úbytek nápadů.Ústřední povídka Homo špiritusus by opravdu vydala na samostanou knihu,ale i tak jsem se dobře bavila jak u ní,tak i u předchozích kratších.Spád a parádní hlášky - za mě plný počet.

gilthix
05.01.2017

Sestupná tendence knih o Jakubovi Vandrovci je neúprosná. Jako kdyby tenhle díl psal jiný autor. Nebo možná spíš jako by Andrzejovi prostě došly nápady - čemuž se vlastně nedivím. Stejné vtipy, ale už nejsou vtipné, stejné postavy, ale už nepřekvapí a ty nové moc nezaujmou, příběh v zásadě zbytečný. To všechno platí o nejdelší - hlavní - povídce v knize. Na začátku je několik kratších, které jsou výrazně lepší.

Sarfias
12.11.2016

Knihu jsem zpočátku četla s velkým nadšením, posléze jsem se jí hůře prokousávala. Po dočtení mám smíšené pocity.
I když jsem asi pochopila záměr autora a musím říct, že některé hlášky dvou starců mě totálně rozchechtaly, není to ten druh knihy, který bych si chtěla přečíst znovu. Nedávám plný počet hvězd, protože se mi zdá, že byl příběh místy poněkud chaoticky popsaný a dalo se z něj dostat více. Dávám ale tolik hvězd, protože jsem neměla vyloženě pocit, že by byla kniha totální brak.
Nečekejte od toho zázraky, možná vás kniha ale pobaví.

ELMA
24.06.2016

Samotný Homo špiritusus takový zázrak nebyl. Kratší povídky jdou Pilipiukovi lépe.

RamonVarga
04.05.2016

Výborná jednohubka. Pobaví a uteče jako nic.

Svářeč
05.07.2014

Povídky na začátku jsou vynikající, co se týče závěrečné novely (no, rozsahem asi spíše standartního románu), to už je trochu horší. Tedy zábavné a čtivé to je, že jo... Ale místy taky celkem zbytečně roztahané a zdlouhavé. Nemohu se ubránit pocitu, že Vandrovec je skvělý do krátkých vypointovaných povídek, do delších prací už se podle mě moc nehodí. Ale jak jsem řekl, rozhodně to není nuda. A ta poslední věta mě fakt pobavila :)