Věšet každý může

Když se nepřátelské armády perou u tvého domu, když Zelení mstitelé vstupují do akce a silná egyptská kletba hrozí všem a všemu, objeví se On. Není superhrdina, nadčlověk, nezachraňuje lidstvo ve jménu vyšších cílů. Poznáte ho snadno. Holínky, vaťák, ušanka a ta specifická… vůně? Nejtypičtější hrdina polské fantastiky. Opilec, exorcista… prostě Jakub Vandrovec. Vrací se ve velkém stylu! Věšet každý může je další kniha o této kultovní postavě. V typicky „vandrovcovských" povídkách poznáte jedno z jeho válečných dobrodružství, dozvíte se, kdo jsou „Zelení mstitelé" a vyslechnete odbornou přednášku. Autor konečně odhalí pravé jméno Baby Jaby a ukáže zhoubné následky kocoviny. Poprvé se také ukáže, že existoval někdo, kdo dokáže vypít víc než Jakub Vandrovec. Ale nebyl to člověk, takže se nepočítá. A nakonec… nakonec poznáte sílu opravdové egyptské kletby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46404/veset-kazdy-muze-iSd-46404.jpg 466

Kroniky Jakuba Vandrovce 5.

Povídky, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Wieszać każdy może, 2006

Kniha Věšet každý může

evika02
23.10.2019

Opět jako minulá kniha, pro mne super četba, žádná hluboká filozofie, ale pohodovka. Plno nevšedních hlodů a souvislostí, které může chápat jen Jakub. Minule mne překvapil Titanic a tentokráte Rákosová pole. Po tomhle díle vím jistě, že kremace je dobrá volba!

Finn69
01.03.2018

Parádní úlet, co říct víc. Cestu z Polska do Egypta na palubě carské vzducholodi hned tak něco nepřekoná, zvlášť když vás u toho v předválečném jednoplošníku pronásledují reinkarnovaní Lenin s Džeržinským. Cestou se ještě zastavit v maďarském Nagyczuragu (podobnost není náhodná), vyřídit tam pár upírů, no a pak už jen zlomit starou faraonskou kletbu... Pro Jakuba Vandrovce a Semena Korčaška úplná brnkačka.

Svářeč
02.01.2018

Moje první seznámení s Vandrovcem a hned taková bomba... Musím trochu nesouhlasit s BlackDawnem, kratší povídky jsou sice dobré, ale dlouhá novela Rákosová pole vyřídila mou bránici jako už dlouho nic. Nejlepší jsou paradoxně části bez Vandrovce - jen s Leninem a Dzeržinským, ale i Jakub to glosuje (nejvíc mě pobavil Cthulhu v tabletce :)) Už dlouho jsem se nezasmál tolik, jako u Věšet každý může, takže pět hvězdiček je zcela zasloužených.

Kolumbus
03.10.2017

To musí být kvalitní materiál, co Pilipiuk užívá. Ale dobře jsem se bavil.

sigam
18.02.2011

Jsem úplně nadšená. Do Jakuba a jeho pravnuka Petříka jsem se totálně zamilovala (dokonce tak, že i přítel na ně žárlí :D). A soudruzi Voloďa s Feďou taky stáli za to. Velice vtipná kniha. Myslím si o sobě, že mám celkem dobrou fantazii, ale tohle by mě vážně v životě nenapadlo :). Andrzej umí.