Sarfias Sarfias komentáře u knih

Archiv Archiv Victoria Schwab

Druhá kniha, kterou jsem od Victorie Schwab četla a opět velká nadšenost. Celým dějem proletíte jako blesk, mít více času na čtení, tak to zvládnu i přes víkend :) Kniha mě bavila od začátku až po konec, oceňuji fantazii autorky a její způsob popisu smrti a následného životu po životě (i když jen jako jistý otisk).
Hrozně se mi líbily vzpomínky na dědečka, ty byly popsané naprosto dokonale!
Doporučuji!

27.05.2017 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Jedna z knih, které i přes to, že jsou populárně naučné, člověka velmi pobaví (a to v tom dobrém smyslu, protože některé hlášky autorů jsou opravdu vtipné).
Co dodat? Vegani budou možná mít chuť mě vzít něčím po hlavě, ale zdá se, že v knize ti dva vědí, o čem mluví..
Kdokoliv kdo má nějaké zdravotní problémy anebo si jen chce přečíst o stravě zase něco jiného, než co nám obvykle tvrdí mnozí lékaři, doporučuji začít s touto knihou.

26.05.2017 5 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Kdybych neměla tolik práce, přečtu knihu snad za jeden den. Poutavé, čtivé, místy jsem se div nepotrhala smíchy. Kniha je sice spíše pro mladší čtenáře, ale dospělému má také co nabídnout. A ani mi není proti srsti, že tuto sérii srovnávají s Harrym Potterem. Myslím, že knihy jsou to skutečně dobře napsané a hlavně zde čtenáře často něco překvapí. Za mně rozhodně palce nahoru, plné hvězdy a brzy běžím do knihovny pro další díl! :-)

14.05.2017 5 z 5

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Co dodat? Podobných knih jsem četla již celkem dost a vychází téměř všechny ze stejné teorie, takže pro mne kniha nebyla nijak extra překvapivá.
Na druhou stránku se docela dobře četla a pokud by tato kniha měla někoho povzbudit, namotivovat, poučit anebo prostě přesvědčit o tom, že cukry a mouka tělu škodí, věřím, že splní svou funkci na jedničku.

29.04.2017 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Začnu netradičně od konce. Ten mně, nebudu lhát, vyvedl z míry. Ale kniha mě opravdu bavila. První díl mi přišel divný a rozhodně mě více zaujal seriál, i když v něm mi například neskutečně na nervy leze Julie. V knize - ve druhém díle, jsem ji pochopila a nějak jsem začala doceňovat autorovu fantazii. A to že se kniha tak nějak podobá jiným? Mě to netrápí. A tenhle díl mě opravdu bavil. I když se to moc nestává, byl fakt lepší než díl první.
Pokud tedy někdo váháte jestli dát praštěnému ufňukanému Quentinovi ještě šanci, neváhejte a dejte, protože tento hrdina celkem roste :-)

23.04.2017 5 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

Tak tohle pro mně byla jedna z těch knih, o kterých jsem nevěděla, kolik dát hvězd. Pozor, budu trochu spoilovat.
O knize jsem se dočetla, že by měla být strašidelná. A musím říct, že i přes to, že byla čtivě napsaná, jsem ji louskala dlouho. Opravdu dlouho jsem si zvykala na tu myšlenku, která se táhla dějem - mrtví vstanou z hrobu i se svým hnilobným bytím... Strašidelná? Ani ne. Ovšem místy až nechutná? Rozhodně ano.
Vše se změnilo asi v okamžik, když se jedné z hrdinek zjevila Panna Marie. To jsem si o knize začala myslet něco úplně jiného - že by pokus o příběhu z pohledu snad až fanatiků?
A v momentě, kdy jiné hlavní postavě hrozilo nebezpečí z rukou nemrtvého utopence jsem se ale celkem začala bát (i když rozcupovaný králíček tomu přecházel - leč jsem to tak nějak čekala).
Konečné pojetí knihy mě velmi, velmi dostalo. Bylo to jedinečné, velmi důvěrně známé takovým tím podivným způsobem jako že "aha, takhle tedy, no to dává smysl..", ale zároveň hrozně hezké.
Z původních 3 hvězd co jsem měla v plánu dát nakonec dávám 5, protože kniha mě v konečném důsledku opravdu vzala dech.

16.04.2017 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Tohle bylo pro mě opravdu počteníčko a nedařilo se mi knihu odložit, dokud jsem ji nepřečetla. I když se jedná o knihu možná spíše pro mladší čtenáře, dospělému má určitě co nabídnout. Kniha je plná napětí, nečekaných zvratů a chvílemi vás bude skutečně mrazit.
Kdo má rád hororové žánry, rozhodně neudělá chybu, když se začte.

27.03.2017 5 z 5

Proč tloustneme Proč tloustneme Gary Taubes

Autor mě nijak svými názory nepřekvapil, protože jsem již podobné knihy či články četla. A i když si nejsem jistá, jestli vědci za nějaký čas nevyrukují zase s jiným "zaručeně nejlepším" způsobem co jíst, abychom byli zdraví, s mnohými myšlenkami na toto téma zcela souhlasím. Kniha se četla dobře, byla jednoduše napsaná, aby ji dovedl pochopit kdokoliv.
Každému, kdo si chce přečíst o výživě zase něco jiného, směle do toho :-)

26.03.2017 5 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Je sice pravda, že Anita (pozor, v komentáři bude maličko spoilů) v tomto díle v podstatě nepovolala žádného zombieho (tedy pokud zapomeneme, že i upíři jsou tak trochu zombie), také je pravda, že Anita a její super schopnosti se začínají nápadně podobat nezničitelnosti Chucka Norrise (zajímalo by mě, jestli nosí Chuck Norris pyžamo s obrázkem Anity Blake), ale i tak, nemůžu jinak, než dát pět hvězd. Já už od této série nic extra neočekávám a vracím se ke každému z dalšího dílu spíše proto, že se chci shledat "s dobrými přáteli" a zase s nimi "zažít nějaké to dobrodružství, ze kterého jistojistě díky nezničitelné Anitě Blake vyvázneme bez úhony" (a těch pár vysátých, znásilněných anebo jinak poškozených nepočítám).
A rozhodně fandím J-C, protože i když je Richard bezpochyby hodný, milý, spolehlivý a pěkný vlk, asi bych skřípala zuby pokaždé, když se snaží Anitě dokázat, že prostě on je ten největší chlapák pod sluncem a ona je jen jeho lupa, která je, co si budeme povídat, žena a jako taková má místo až za mužem (i když vlčí pařba může stát za to..). (Máte to někdo také tak?) :-D

26.03.2017 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Pozor, možná maličko budu spoilovat.
Dlouho jsem přemýšlela, zda dát 4 nebo 5 hvězd. Kniha jako taková se nečetla špatně, myšlenky v ní obsažené sem tam zamrazily, byla jsem při jejím čtení v podstatě nadšená. Nicméně jsem se nezbavila pocitu dvou věcí.
Za prvé..nepřišlo mi to nijak světoborné. Za druhé.. to jako fakt mohou být lidí tak slepí a hloupí, že budou následovat nějakou usměvavou holku a nechají se v podstatě šmírovat 24/7?
Vím, že autor chtěl zřejmě poukázat na možné nebezpečí sdílení dat s každým a vše a pořád.. Nicméně mi to přišlo málo reálné vzhledem k tomu, že konfliktů, které se "zametly pod kobereček" bylo až podezřelé minimum. Chci říct.. autor podle mého názoru málo psal o tom, že určitě v lidské společnosti existují i takoví lidé, kterým ústřední myšlenka "čím víc víme, tím lépe" bude tak nějak ..smrdět.
Nevím nevím, asi bych se měla soustředit hlavně na tu onu myšlenku "uzavírajícího se kruhu", která mě nápadně připomínala smyčku na krku.. Ale hlavní postava byla tak stupidní a měla tak dokonale vymytý mozek, že to asi jen tak nepřekousnu :-)
Jsem zvědavá, jaká bude filmová adaptace :-)
Autorovi rozhodně tleskám. Myslím, že se dotkl tématu o kterém zřejmě ještě uslyšíme!

26.03.2017 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tak tahle kniha byla naprosto spektakulární!! Lepší fantazy jsem dlouho nečetla a chystám se vypůjčit od autorky vše, co půjde.
Kniha mě dostala již od prvních stránek, je velmi čtivá a příběh je zajímavý, přinášející podivnosti, na které se čtenář fantazy většinou klepe. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a i když jsem z počátku chtěla Lilu zastřelit, nakonec jsem si ji zamilovala. Soucítila jsem s Kellem, nadšeně četla o bílých sourozencích a těšila jsem se na to, jak to celé nakonec dopadne.
Jen se maličko bojím, jak se bude ubírat další díl (pokud bude), aby nám autorka nezanesla do děje milostný trojúhelník :-(
Kniha je totiž lákavá, zajímavá, napínavá i bez romantiky, která by podle mě v této fantazy klidně mohla chybět :-)
Doporučuji knihu všemi deseti!!

19.03.2017 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Naprosto epické! Tahle kniha čtenáři poskytne vše - zajímavě podaný děj, nové světy, podivní tvorové, charismatický hrdina s dobrým srdcem, pouto přátel a bezelstnou lásku. Rozhodně fandím autorovi a hlavně samotnému Tulákovi. Malá Vesper si mně získala ihned, i když mezi nejzajímavěji napsané postavy řadím i kozu a mnohé jiné. Autor se vytáhl a ukázal, že fantasy nemusí být prvoplánovitá ani tradiční. Může vzít dech a přinutit čtenáře číst v každou volnou chvíli, kterou má. Už teď si připadám, že jsem musela opustit své dobré přátele. Kdy bude další díl?

11.03.2017 5 z 5

Tajemství a záhady historie Tajemství a záhady historie Karel Kýr

Upřímně řečeno, čekala bych skutečná tajemství a záhady. Autor se ale věnuje i věcem, které jsou spíše dle mého názoru běžnými jevy. Asi jsem od knihy čekala něco jiného.

09.03.2017 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Knihu doporučuji všemi deseti. Je pravda, že ze začátku jsem byla v rozpacích. Proč je kniha zařazena do dospělé literatury, když je to taková typická teen knížka?
Nicméně, pokud k ní takto budete přistupovat, nemůžete být zklamaní. Celý děj moc pěkně "šlape" a rozuzlení je zajímavě překvapivé. Ale stále bloumám nad tím..POZOR SPOIL...jestli za to fakt mohou duchové anebo je to nějaká davová psychóza :-) (pokud to tak mohu nazvat).
Za mě ale určitě přečtěte. Jen pokud je vám *.Náct.. možná se přeci jen trochu zachvějete místy strachy.

20.02.2017 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

I když jsem před lety začala sledovat seriál a tak pro mně mnohé kapitoly byly opakováním, musím konstatovat, že kniha mě zatím celkem chytla.
Je pravda, že Sookie je..velmi zajímavě napsaná postava. Chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli ji chci něčím bacit po hlavě aby se vzpamatovala, anebo ne.
Ale celkový styl psaní autorky se mi líbí, i když kniha je psaná skutečně jednoduše a zvažuji, jestli ji neseženu v originále.
Dávám plný počet, ne snad že by to bylo takové terno, ale děj mě vtáhl, bavil a když jsem zrovna měla čas knihu číst, těžko se mi od ni odcházelo.

17.02.2017 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Tak tohle bylo naprosto fantastické!! Kniha plná nečekaných zvratů, jemného napětí, milé fantazie a zajímavého příběhu. Knihou vás provází barvité charaktery. Co dodat? Asi pomažu o prázdninách pro druhý a třetí díl! :-)
A že je kniha spíše pro děti? A koho to zajímá? :-)

12.02.2017 5 z 5

Skleněná republika Skleněná republika Tom Pollock

Přiznám se, že jsem až do druhé poloviny knihy nevěděla, jestli knihu vůbec dočtu. Několikrát jsem také zvažovala, kolik hvězd mám dát, protože jsem měla značně smíšené pocity. Knihu jsem četla dlouho, příběh Pen mě nebavil a hledala jsem si k ní mnoho měsíců cestu. Pak se to ale zlomilo a já si začala užívat neskutečně fantastický svět stejně, jako v prvním dílu, který mě naprosto uchvátil.
Kniha není rozhodně pro každého, někdo v ni kouzlo nenajde, nedocení autorovu místy až bizarní představivost. I já měla pochybnosti. A i když kniha nepatří k těm, ke kterým bych se v dohledné době vrátila, hodnotím pěti hvězdami, protože zabavila, přinesla nové, nechala na vážkách jak to bude pokračovat, vyvolala soucit s hlavními postavami. Splnila, co by asi kniha splnit měla :-)

12.02.2017 5 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Pozor - komentář bude obsahovat spoily.
Tenhle díl byla naprostá bomba. Je pravda, že začátek mě tak trochu nudil a nebýt roztékajícího se upíra, asi bych tu knihu četla fakt dlouho. Dost jsem otočila ale v momentě, kdy Anita dostala, alespoň dle mého názoru, konečně rozum! Nijak jsem nesympatizovala s Richardem, přesto mi ho teď bylo i trochu líto. Je to přeci jen hodný vlkodlak, i když na můj vkus trochu panovačný a vlezlý a právě to, že se to snaží vždy tak nějak zamést pod koberec, na něm nemám ráda. Jean Claude je sice grázlík, ale alespoň se tím netají!
I když nemám ráda milostné trojúhelníky a u podobných knih většinou trpím, tady mi tento triumvirát celkem sedí. Jen mi je trochu líto i Jean Claude, vzhledem k tomu, že si chudák prostě tu Anitu asi jen tak sám o sobě nenechá. Prý je tento díl poslední, kdy byla Anita za slušňačku. Tak to jsem zvědavá, kam to celé povede dál (a koho ještě nakonec Anita pozve do "klubu").

06.02.2017 5 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

OMG! Omlouvám se, ale jinak to asi nevyjádřím. Knihy o Anitě Blake opravdu hltám, ale tuhle jsem naprosto schramstla! Zatím asi nejlepší díl. Napínavý od začátku až po konec, děj uteče ani nevíte jak. Od posledních 100 stránek by mě nikdo neodtrhl ani heverem. Anita se vyvíjí, roste a pomalu ale jistě směřuje někam, kam si asi sama nepřála. Pokud chcete okusit napínavé a místy až mrazivé čtení, pusťte se do Krvavého kolene. Stojí fakt za to!

16.01.2017 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Upřímně řečeno..počet hvězd dávám snad už jen ze zvyku. Ano, kniha se mi líbila, celá série se mi líbí, styl psaní autorky se mi líbí, jsem ráda, že knih je dost a jen tak nedojdou! Nicméně.. abych byla upřímná, tyto příběhy se mi začínají i lehce zajídat. Totiž, i když se autorka snaží do každé knihy dosadit i nějakou tu novou potvoru anebo se zaměřit na starou potvoru ovšem z hlubšího/jiného úhlu pohledu, stále mají knihy ten samý spád. 1. něco se stane, 2. Anita to řeší, 3. Na konci málem zemře, 4. Nezemře, protože je asi příbuzná Chucka Norrise, 5. Happyend. Pozor spoil: Ale konečně to začíná vypadat, že autorka se smiluje i nad těmi, kteří by Anitu rádi viděli po boku Jean-Clauda. Hurá!

08.01.2017 5 z 5