Zápalné oběti

Zápalné oběti je sedmý díl série Laurell K. Hamiltonové o nekromantce a zákonné popravčí upírů Anitě Blakeové. Ta nikam nechodí beze zbraně a řídí se krédem: „Otázky jsou skvělé, ale jenom pokud znáte odpovědi. Když se na něco zeptáte a odpověď vás zaskočí, vypadáte jako pitomci.“ V průběhu tohoto dílu Anita slíbí účast na vyšetřování útoků pyrokinetického žháře na zákonů dbalou upíří populaci St. Louis a současně se cítí odpovědná za řešení potíží, které způsobila mezi místními lykantropy. Situaci navíc dramaticky komplikuje návštěva upířího koncilu, který přijel vyřešit neobvyklou situaci jejího milence Jean-Claudea. Ten totiž není ochoten zaujmout místo, které se uvolnilo poté, co Anita zabila jednoho z členů koncilu. Stejně jako předchozí díly je i tento plný nečekaných zvratů. Upíři i vlkodlaci jsou v knize vylíčeni stejně barvitě jako lidé, takže můžeme společně s Anitou uvažovat, kdo je tu vlastně ten nejhorší netvor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42348/zapalne-obeti-42348.jpg 4.4345

Anita Blakeová, lovec upírů 7.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Triton

Burnt Offerings, 1998

Kniha Zápalné oběti

havrmoni

Tohle bylo celkem fajn, jen mě mrzí, že autorka do všeho strká sex a erotično. Bylo to zbytečné a rušivé. Mám ráda erotické knihy některé i hraničí s čistým pornem, ale tohle mi chvílemi přišlo, nevím takové oplzlé??? Autorka se pomalu, ale jistě odchyluje od detektivní linky a myslím si, že je to spíš ke škodě než ke zlepšení série. Líbí se mi, že Anitiny schopnosti se zlepšují a hlavně začíná chápat co s nimi. To mi zpočátku vadilo, autorka jí dala nějaké nadání udělala z ní nekromantku, ale v podstatě jí to nebylo k ničemu kromě probuzení mrtvých. A to jak jsem psala u prvních dílů bylo hodně málo pokud autorka směřovala děj více k upírům a kožoměncům.

hanpari

A sešup začíná. Anita si poradí se vším. Neptejte se jak, protože i prastaří upíři na ni hledí jako tele na nová vrata.
Moc, triumvirát, magie, hnití, upalování - a z drsné detektivky se pomalu, ale jistě stává běhna. Nejvyšší čas přestat se čtením série.

Ailee
10.09.2019

Jednotlivé díly mi už začínají splývat. Hodnotím trochu zpětně a musím přemýšlet, co v tomto díle vlastně bylo. Nevím, ale tentokrát to bylo zdlouhavé a v podstatě se od začátku knihy do konce řešilo jen jedno.

zazvorka
15.06.2019

Tak tímto dílem jsem s Anitou skončila. Série se mi ze začátku líbila, ale Anita mi postupně stále více lezla na nervy. Všichni už dávno víme, že upír i vlk jsou VELMI sexy - je potřeba to omílat stále dokola?
Připadá mi, že samotný příběh je zamořený detailními popisy Anitiných tužeb a pocitů natolik, že už to přestává být dráždivé, ale je to únavné. Ze začátku byly fajn zápletky a erotické pozadí to pěkně okořenilo. Teď už je to jenom erotické dusno kterým se pomalu prodírá akce. Myslím, že bude hůř - a další díly už bych nevydržela...

Shaki
05.02.2019

Tenhle díl mám moc ráda. Je pro mně napínavý od začátku do konce. Opět se Anitě život zamotá a opět tu se poodhalí další kousek "jejích" schopností. Přibudou i nové zajímavé postavy.

JointlieKat94
18.10.2018

Hodnocení 5* je naprosto normální u této série.. ale.. musím souhlasit s komentářem níž. Díl je tedy moc pěkný, čtivý, vyskytuje se zde tedy Rada, na kterou jsem byla zvědavá, ale! Tohle bylo prostě přehnané. Anita je člověk. A přitom na konci tohoto dílu byla povznesena snad až nad své síly. Mocnější než JC i Richard? I když teda rozumím triumvirátu ale.. tady mi to moc nesedělo. Bylo to vážně jakoby "přitažené za vlasy". Nicméně už mám rozečtený díl 8. :) stále se mi to moc líbí a hltám každou stránku.

Evka3814
02.08.2018

Opět super čtení,začíná to být lepší a lepší;) Jsem zvědavá na další pokračování

Laf
29.04.2018

Kniha je tak poutavě napsaná, že se čte úplně sama a je těžké ji odložit. Doporučuji :)