Zápalné oběti

Zápalné oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42348/bmid_zapalne-obeti-jx2-42348.jpg 4 402 29

Zápalné oběti je sedmý díl série Laurell K. Hamiltonové o nekromantce a zákonné popravčí upírů Anitě Blakeové. Ta nikam nechodí beze zbraně a řídí se krédem: „Otázky jsou skvělé, ale jenom pokud znáte odpovědi. Když se na něco zeptáte a odpověď vás zaskočí, vypadáte jako pitomci.“ V průběhu tohoto dílu Anita slíbí účast na vyšetřování útoků pyrokinetického žháře na zákonů dbalou upíří populaci St. Louis a současně se cítí odpovědná za řešení potíží, které způsobila mezi místními lykantropy. Situaci navíc dramaticky komplikuje návštěva upířího koncilu, který přijel vyřešit neobvyklou situaci jejího milence Jean-Claudea. Ten totiž není ochoten zaujmout místo, které se uvolnilo poté, co Anita zabila jednoho z členů koncilu. Stejně jako předchozí díly je i tento plný nečekaných zvratů. Upíři i vlkodlaci jsou v knize vylíčeni stejně barvitě jako lidé, takže můžeme společně s Anitou uvažovat, kdo je tu vlastně ten nejhorší netvor.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

Burnt Offerings , 1998

jitka7
10.04.2015 4 z 5

boží

Betnka81
17.08.2014 5 z 5

tato knížka je prostě super,a tato spisovatelka je nejlepší :)

Katka.Z
17.10.2013 5 z 5

Tento díl se mi líbil. Musím říct ,že spisovatelka píše nejlepší knížky o upírech co jsem četla:) v tomto díle mě zaujala postava Ashera :)

Charley
10.07.2013 5 z 5

Opět nezklamána a nadšena z dalšího dílu :) Ještě nikdy se mi (asi kromě Odkazu dračích jezdců) nestalo, že by se mi každý další díl líbil víc než ten předchozí...snad mi tahle rostoucí bilance zůstane i nadále.

lanusinka
24.10.2012 5 z 5

Anita pomalu přerůstá superženu, ale ani mi to nijak moc nevadí. Zatím to pořád docela ještě dává smysl, i když už jen tak tak. Ale to nic nemění na tom, že je to bezva knížka, kterou stojí za to si přečíst. Ale nedoporučuju jen tak, bez přečtení předchozích dílů, jinak se budete trochu ztrácet v postavách a zkazí vám to zážitek...

Dandulka
21.04.2012 5 z 5

Sedmý díl série o Anitě Blakeové.Malinko jsem se místy ztrácela v osobách, ale bylo to moc fajn.Bohužel se mi tahle série dostává do rukou na přeskáčku a tím mě to trošku mate.Tak hurá do dalších dobrodružství!!!!!!

Brambu
28.07.2011 4 z 5

Páni, tak takové představení moje oči dosud nečetly... Až mi to pomalu vyrazilo dech. Anita se mění ze dne na den, z minuty na minutu. Že dokáže ovládat zombie, budiž i ovládnutí mladších upírů bych skousla, ale že se z ní stane lukoi a tak silná... teda, teda, teda. Pěkně se nám holka mění, co bude dál? Teď, když je silnější než pán města a dokonce i než pán šelem mám obavy, aby se z ní nestalo taky něco "nelidského". Uvidíme uvidíme co se z ní nakonec vlastně ještě vyklube, protože příběh dále pokračuje =)

Marťa123
30.03.2011

Kniha, byla výborná zvlášt problémy s koncilem ..a Asher ? Pěkný pěkný pěkný :))

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Vyšetřování pyrokinetického žháře rozhodně není gró této knihy. Spíš šum na pozadí. Největší problém je samotný koncil a problémy s leopardodlaky, které jsou částečně spojené právě s koncilem.
V kostce - koncil je pěkná banda srá.., kteří úpírům vládnou hrůzou a strachem. Anita trochu zapůsobí na jejich svědomí, takže odjíždějí ochuzení o pár postav a trochu zodpovědnější ke svému druhu i okolnímu světu.
Knihu jsem shltla ze jedno odpoledne a dávám pět hvězdiček. Sice to od pátého dílu začíná být čím dál víc nabité sexuálním napětím, ale asi to ničemu nevadí.