Rose a ztracená princezna

Rose a ztracená princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119593/bmid_rose-rose-a-ztracena-princezna-NIO-119593.jpg 4 89 10

Rose série

Ještě nedávno byla Rose jen jednou z mnoha dívek v chudém sirotčinci svaté Brigity a teď je žačkou slavného mága, králova nejvyššího kouzelníka. Pak ale náhle zmizí milovaná princezna a celá země je v ohrožení. Síly temné magie nabývají na moci a jen Rose může pomoci. Podaří se jí najít princeznu dřív, než bude pro všechny příliš pozdě?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Rose and the lost princess , 209

mataaskorice
mataaskorice
08.06.2021 4 z 5

Druhý díl se mi zdá přeci jen napínavější než jeho předchůdce. Zápletka se tedy alespoň rozvíjí oproti prvnímu dílu pozvolna už od počátku. Jinak je Rose na tom u mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - mě zase snobské a upjaté prostředí dvora a měšťanstva versus služebnictva - potažmo dětských sirotků tak nějak nebere. Ale svět kouzel a to, jak se Rose učí svůj dar ovládat, je téma atraktivní - pro dítě a snad i dospěláka - mě nevyjímaje.

Blanchidlo
Blanchidlo
02.10.2019 5 z 5

Našla jsem ji u nás v knihobudce a přečetla jedním dechem, určitě budu číst i ostatní díly ze série :)

Knižní střípky
Knižní střípky
03.12.2016 5 z 5

Tuto sérii jsem si přečetla ze zvědavosti, slyšela jsem o ní spoustu pozitivního a po jejím přečtení, mám stejný pocit a už se moc těším, až bude příběhy Rose číst má dcerka.....Rose mi byla moc sympatická, vlastně všichni členové domácnosti kouzelníka Fountaina ( jedině Susan mi vadila). Starý dobrý Londýn tajemnou atmosféru krásně dokresloval. I když mi táhne na čtyřicet, čtení této série pro děvčata jsem si moc užila.

Sixtinka144
Sixtinka144
03.06.2016 5 z 5

Musím říci, že je ( alespon pro mě) druhý díl nejslabší ze všech čtyřech. Ale i přesto je pěkný. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Rose je podle mě úplně reálná ( samozřejmě do určitých mezí). Vřele doporučuji a dávám jí pět hvězd.

ivzu77
ivzu77
10.03.2016 4 z 5

Druhý pohádkový díl serie knih o malé začínající kouzelníci Rose jsem četla dětem před spaním a moc se nám líbilo.

Marika Vanova
Marika Vanova
09.02.2016 5 z 5

I druhý díl se nám s dcerou moc líbil a nedočkavě se těšíme do knihovny pro další. Malé kouzelnici Rose fandíme.

Sarfias
Sarfias
15.11.2015 5 z 5

Další pokračování. Musím říct, že mě to mile překvapilo. Většinou první díly bývají lepší, tento je možná místy slabší, ale rozhodně stojí za přečtení. Velmi se mi líbí vykreslený příběh a detaily, které autorka do knihy dodává. Rose je úžasná, propracovaná postava. A už na ni ani nejsem tolik naštvaná, že nechce být pouhou učednicí velkého mága.
Kdo z vás shání dobrou knížku na delší už skoro zimní večery, vřele vám doporučuji jakoukoliv ze série Rose (nebo zrovna tuhle, protože je tak trochu vánoční) :-)

Pavllíňák
Pavllíňák
05.03.2015

Lepší je 1, teprve v tomto su na straně 200 něco

Di...
Di...
03.11.2013 4 z 5

Neskutečně mrazivé na pohádkovou knížku. Není to jen kvůli sněhovým přeháňkám, ale hlavně za to může pečlivě budovaná atmosféra, která v druhém díle série skvěle graduje. Rose místo toho, aby ji po jejím prvním vítězství oslavovali jako hrdinku, většina dříve blízkých lidí nenávidí a bojí se jí. Díky tomu kniha získává přesah z dětského, kouzelného vyprávění k závažnějším, dospělejším otázkám.
Samotná Rose jako hlavní postava je úžasná - její postoj k tomu, že se z životem zkoušeného sirotka změnila v životem zkoušenou kouzelnici, je osvěžující - cítí zároveň strach z vlastních schopností i radost z objevování kouzelného světa.

Issiriana
Issiriana
28.12.2012 4 z 5

O něco lepší než první díl. Možná to bude tím, že už jsem si na styl psaní autorky zvykla.

Holly Webb
anglická, 1976
2011  88%Rose
2013  85%Lily
2015  83%Emily Pírková a začarované dveře
2012  89%Rose a ztracená princezna
2013  91%Rose a stříbrný duch

Kniha Rose a ztracená princezna je v