Sansli Sansli komentáře u knih

První První Kiera Cass

Tak konečně:) Upřímně po druhém dílu, který mě dost zklamal, jsem se rozhodovala zda si třetí přečtu nebo ne. Ale protože jsem prostě chtěla vědět jaké události a zvraty povedou k tomu, že se tihle dva dají konečně dohromady, nakonec jsem neodolala. Zvědavost byla prostě silnější:) A opravdu jsem dostala vše, co mi ve druhém dílu tak strašně chybělo. Bylo to skvělé, zábavné, místy dost dramatické a rozhodně mě to bavilo od začátku až do konce.
Vlastně od druhé poloviny jsem se od toho nemohla odtrhnout, jak jsem byla začtená. Najednou se tam toho odehrává tolik, že jen nestačíte zírat a otáčíte automaticky jednu stránku za druhou. No a pak šup, a je konec. Krásná pohádka a nejlepší díl z celé série. Jak by ne:)

10.04.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nebylo to špatné, rozhodně mě tenhle díl ale nebavil tolik jako první. Začátek se mi hodně líbil, ale pak přišel zvrat a mě se do čtení moc nechtělo. Ještě navíc tam pořád "překážel" Aspen, takže ani to mě ve čtení moc nepovzbuzovalo. Ale protože je to napsané opravdu hodně čtivě, tak jsem se nakonec pročetla až do poloviny knihy a znovu mě to začalo celkem bavit.
Ale úplně uchvácená jako u prvního dílu tedy nejsem, a nerozhodnost hlavní hrdinky je místy opravdu dost otravná. Docela mi vadilo, že místy je America fakt odhodlaná všem a všemu se postavit a za okamžik je z ní hromádka neštěstí. V jednu chvíli ji obdivuju za její odvahu, a pak čtu dál a říkám si je tohle možný?
Asi i proto mě to moc nebavilo. Na třetí díl se ale těším, protože tam to konečně dopadne tak, jak má:)

01.04.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Za mě rozhodně lepší než předchozí díl, který se mi ale také moc líbil. Ta atmosféra a samotný fakt, že někdo prostě jen tak zmizí v mlze. No bylo to opravdu děsivé od začátku až do konce. Byla jsem moc ráda, že tentokrát se popisy násilí omezili jen na pár kapitol, ne jako u kanibala, kde mi z toho bylo místy špatně. Postupné pátrání a odhalování stop se mi moc líbilo, stejně jako závěr, který byl i tentokrát dost napínavý. Opravdu jsem se těšila až ho dostanou, a dozvím se, jestli byl můj tip správný.

30.03.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Příběhy, kde je více postav a vy na začátku nemáte vůbec ponětí, jak spolu souvisejí mám opravdu hodně ráda, i proto se mi kniha skutečně moc líbila. Každá postava má svůj příběh, svůj pohled na věc a my si postupně skládáme kousek po kousíčku, střípek po střípku celý příběh dohromady. A čekáme, jak to všechno do sebe zapadne:) Nádherné prostředí Španělska a ta doba, o které jsem nic nevěděla, dodávají příběhu naprosto skvělou atmosféru. A ještě jedna věc mě hodně nadchla. Danielovo poznávání města, doby, lidí a míst prostřednictvím objektivu fotoaparátu byl naprosto neskutečný a hluboký zážitek. Kniha se krásně četla a musím souhlasit se zadní stranou obálky, protože i mě dala přesně takový konec, jaký jsem si přála:)

26.03.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Po přečtení knihy si asi každý jen tak pro sebe hodnotí, jak se mu kniha líbila. Také to dělám a musím říct, že i když jsem od knihy téměř nic nečekala, na většinu těch otázek jsem si odpověděla ano. Líbilo se mi to? Ano. Byla jsem nadšená? Kupodivu ano. Bylo to předvídatelné? Panebože a jak, ale zjistila jsem, že právě tohle mi vůbec nevadilo. Bylo příjemné jen se tak nechat unášet příběhem, žádné hlubokomyslné úvahy, prostě pohádka. Četlo se to úplně samo, stránky plynuly jedna za druhou a najednou jsem byla na konci:)
Postavy i příběh byly nakonec přesně takové, jak jsem si přála. Americu jsem měla ráda, ne sice hned od začátku, ale postupně jsem si s ní začala rozumět. No ale ta její nerozhodnost... zase na druhou stranu, kdyby se tak dlouho nerozmýšlela, tak by byl příběh mnohem kratší, a to by bylo smutné.
No a Maxon, to snad ani nebudu rozvádět. Je snad někdo, kdo četl tuhle sérii a Maxon mu nepřipadal naprosto úžasný?
Další dva díly čekají:) Vím, že tohle prostě dobře dopadne, protože jak jinak to může skončit, ale právě na to se já těším úplně nejvíc.

23.03.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Musím říct, že celý ten svět mě dost děsil. Nevím, jestli bych se v něm cítila dobře. Ale bylo to dobře vymyšlené. Přesto to ve mě zanechalo docela dost zvláštních pocitů. První polovina mě moc nebavila, to musím přiznat. Pořád jsem četla dál, ale tak nějak jsem si říkala jestli to chci vůbec dočíst. Upřímně se mi totiž moc nelíbilo, jak normálně jsou tam brány různé způsoby ukončení lidského života. Když už jsem to chtěla zabalit, přišel zvrat, který mě donutil to nevzdat. A jsem moc ráda:)
I když svět, ve kterém se příběh odehrává jsem si moc neoblíbila, a žít bych v něm určitě nechtěla, tak to rozhodně nemůžu říct o postavách, které jsou naprosto skvělé. Rowan a Citra, smrtka Faraday a smrtka Curieová, a nakonec i smrtka Goddard a spol. a jejich vlastní a děsivé pojetí řemesla.
Konec mě sice moc nepřekvapil, něco takového jsem trochu čekala, ale přesto jsem byla napnutá až do konce a říkala si, tak kdo nakonec ten prsten získá? A jak to udělají, aby oba přežili?
Pokračování si určitě přečtu, protože jsem moc zvědavá, kam nás příběh dál zavede:)

20.03.2021 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Asi budu pořád jen chválit, ale jinak to prostě nejde. Celá kniha byla neskutečná a kdybych měla vybrat příběh, který se mi líbil nejvíc, tak to bychom tu byly hodně dlouho:)
Ale protože příběhy jsou vlastně variacemi na pohádky, strašně se mi líbil Princ vojáček. Tuhle pohádku já zbožňuju a takhle jsem o ní prostě nikdy neuvažovala. Bylo opravdu fantastické sledovat oblíbený příběh, ale z úplně jiného pohledu. A takhle je to u všech příběhů. Nádherná atmosféra, která má v sobě ale vždy něco, co ve vás už od první stránky vyvolává zvláštní pocit. A vy jen přemýšlíte, čím to je.
Stejně jako příběhy, je skvělá i grafická stránka knihy. Hodně mě bavilo sledovat, jak se s příběhem stránku po stránce rozvíjejí a mění i ilustrace rámující text. No prostě opravdu skvělý nápad.
Vlastně jsem vůbec nevěděla, co bych měla čekat, ale když jsem knihu viděla, nemohla jsem odolat a jakmile jsem se pustila do čtení, nemohla jsem ji odložit. Takže s fantasy jsem určitě neskončila:)

13.03.2021 5 z 5

Hravouka Hravouka Tereza Vostradovská

Páni, to je tak úžasná záležitost. Je to zábavné, poučné, krásně zpracované a poznávat jednotlivá prostředí s myškou po boku je tak návykové, že se ke knížce budete pořád vracet. A ty ilustrace, to je paráda:) Jsem z ní absolutně nadšená a unešená.

12.03.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle byla pecka. Mám moc ráda příběhy, kde člověk, který se pustí do pátrání není policajt či detektiv. Tady je to vědec a jeho pohled na vyšetřování a jeho uvažování, které ho nakonec dovedlo k pachateli mě nepřestávalo udivovat. Poslouchala jsem jako audioknihu a byla jsem skutečně napnutá až do konce. Skvělá atmosféra a jeden z nejlepších thrillerů :)

09.03.2021 5 z 5

Poslední rivalka Coco Chanel Poslední rivalka Coco Chanel Jeanne Mackin

Moc se mi to líbilo. Trochu mi tedy trvalo než jsem se do knihy začetla, ale mám hrozně ráda příběhy o ženách. A tady byly hned tři. Elsa i Coco byly opravdu neuvěřitelné osobnosti a moc se líbilo si o nich něco přečíst. Hlavně tedy o Else Schiaparelli, protože tu jsem sice znala podle jména, ale její osobnost nebo její tvorba mi moc známé nebyly.
A pak tu byla postava mladé Američanky Lily, která nejenže se ocitne v cizím prostředí, ale navíc přímo uprostřed rivality těchto dvou zcela odlišně smýšlejících žen. Je vtažena do prostředí, ve kterém se moc nevyzná, ale i díky vlivu těchto dvou žen, začíná přemýšlet o svém životě úplně jinak.
Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o módě, barvách... a navíc ta atmosféra Paříže, krásného města, ve kterém se pomalu a neodvratně schyluje k válce. Prostě nemělo to chybu, hlavně druhá polovina knihy byla naprosto skvělá:)

04.03.2021 4 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, jinak bych se do ní nepustila, protože Danielle Steelovou nečtu. Říkala jsem si ale, že to zkusím a nakonec vůbec nelituji. Byl to příjemně strávený čas:). Příběh Marshalla se mi líbil mnohem víc než ten Arianin, ale moc jsem se těšila, až se jejich příběhy protnou.

26.02.2021 4 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Je to mé první setkání s autorkou a musím říct, že píše opravdu skvěle, protože i když jsem knihu četla ve slovenštině, chvílemi jsem měla co dělat, abych knihu odložila a šla spát. Příběh mě vtáhnul a nechtěl pustit až do poslední stránky.
Ale zároveň jsem čekala i trochu víc, a důvod proč si Evelyn vybrala právě Monique, mě taky moc nepřekvapil. Vlastně jsem to tak nějak i tušila.
Postavy byly ale naprosto skvělé. Evelyn prostě dokonalá, jak si vždy vše, každý svůj postoj a jednáni dokázala obhájit, to jsem opravdu obdivovala.
Strašně jsem měla ráda postavu Harryho:), který byl úžasným přítelem a Evelyn pomohl a podržel ji vždy v každé situaci:) Což se nedá říct třeba o postavě Celie.
Rozhodně jsem nebyla zklamaná a kniha opravdu stojí za přečtení, ale moje očekávání tak docela nenaplnila.

26.02.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Moje první setkání se spisovatelem. Detektivky mám ráda, ale když mám možnost si je poslechnout jako audoknihu, volím raději tuto možnost. A pro mě to byla rozhodně dobrá volba, protože jak už tu bylo řečeno, kniha opravdu místy není pro slabé povahy, tak bych to možná ani nedočetla. A byla by to chyba. Kate s Tristanem jsem si opravdu oblíbila, ale nejvíc jsem se těšila, jak jim to Kate na konci nandá:) ten závěr za to stál:)

18.02.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tenhle díl mě naprosto dostal. Musím říct, že postavu Sawyer jsem si dost oblíbila už v předchozím díle jako spolubydlící Dawn. A tak jsem se dost těšila, že bude mít samostatný příběh a dozvím se o ní něco víc. Kniha mě opravdu nezklamala. Předchozí díly byly skvělé, ale za mě je tento rozhodně zatím nejlepší. Byla jsem moc zvědavá kam se příběh posune a moc mě zajímalo, jak se Sawyer a Isaac, dvě úplně odlišné postavy, dají dohromady. A přiznávám, že bylo vážně skvělé a zábavné postupně sledovat, jak si malými krůčky k sobě hledají cestu:)

14.02.2021 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

První dva díly naprosto super. Přesto u tohohle dílu mi trochu trvalo než mě to chytlo. Ale nakonec musím říct, že se mi to vlastně i líbilo. Postava Steva mi teda k srdci opravdu nepřirostla a to, že mě tento díl z počátku nebavil byla hlavně jeho vina. Pak jsem se jeho jednáním už docela bavila.
Mám moc ráda všechny postavy Ellu a Reeda, Eastona ale taky Val s Wadem. Ti byly bezvadní:) Možná by mi nevadilo kdyby byla kniha o něco kratší (hlavně první polovina se docela vlekla), ale druhá polovina knihy byla skvělá, takže jsem nakonec ráda, že jsem to přece jen dočetla.

11.02.2021 4 z 5