Šánka Šánka komentáře u knih

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Super víkendovka! Má čtvrtá kniha od Sally Hepworth a i tentokrát velká spokojenost. Taková téměř nenápadná jednohubka, která již od prvních stránek dává tušit, že asi ne vše bude tak, jak je nám nabízeno a kdo má v tomto žánru něco načteno, zřejmě mu bude jasné, která ze sester je ta hodná, nebo je vše jinak?
Začátek má takový pozvolnější rozjezd, ze kterého se postupně vyklube docela slušné a napínavé drama.

27.02.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Kniha, která si musí přivlastnit každou čtenářskou dušičku a zahřát u srdíčka. Románů s válečnou tématikou je v poslední době mnoho, také příběhů, které se odehrávají v prostředí knihkupectví je hodně, ale tato knížka mi v paměti zůstane. Není to žádný obsáhlý román, co do počtu stran, přesto ten přesah je velký a odkaz silný.....
Je to příběh o lásce ke knihám, lásce k lidem o lidské pospolitosti, síle psaného slova, které dokáže lidi spojit a pomoci v těch nejtěžších dobách.
Za mě velké doporučení!

03.11.2021 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

To je tak zvláštní kniha, nebude asi pro každého. Musíte být na ni naladění, zklidnění, aby se vám líbila a hlavně si ji i užili. Já ji četla docela dlouho a na doporučení mé mamky, která z ní byla nadšená, jinak bych ji nečetla. Je to takové rozjímavé, rozvláčnější a smutné čtení. Na obálce se píše i radostné, pro mne ne.
Příběh Violette musí chytnout za srdce, prostředí hřbitova mně ale nijak pohodu a klid nedodalo a teprve, když do sebe začnou zapadat všechny kousky Violetteina příběhu, spousta věcí dostává svůj smysl, pak ten příběh nakonec vyzní krásně, ale je silným útokem na city.
Krásné, hluboké, ale podruhé bych ji nečetla......

23.09.2021 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Je to mé první seznámení s autorem a jsem nadšená. Co nejdříve musím doplnit svůj seznam čtenářských dluhů o jeho dřívější kousky a pustit se do nich!
Rozjezd i chytlavost děje byly od prvních stránek výborné, napínavý, nahuštěný děj, nic složitého, až jsem začala mít dojem, že jsem v tom uvažování tak nějak vždy před autorem. Jakoby už nebylo čím překvapit....(jsem si fandila).
Takže závěrem, detektiv by ze mne byl mizerný, protože to, co B. Freeman dokázal provést s koncem příběhu by mne nenapadlo ani ve snu :-). Bylo to nečekané, matoucí, senzační.....a dojemné!

05.04.2021 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

A já si během čtení říkala, tentokrát ne!! Krásné, ale něco podobného už jsem někde četla, tohle mě nedostane. A víte co, já ty kapesníky v tom závěru opět potřebovala! Prostě Colleen ví, jak ze čtenáře ty city vyždímat.
Tentokrát se mi zdálo, že tam těch žhavých scén bylo trošku méně, nevadí, chyběly i vtipné momenty, také nevadí, ale i tento příběh Kenny a Ledgera byl nádherně napsaný a dojemný. Příběh o ztrátě blízkého člověka, o vině a odpuštění druhým i sobě. O nových šancích...

...Když se potřebujeme vyrovnat se ztrátou lidí, které jsme milovali, možná je nejlepší nacházet je na všech místech a ve všech věcech, kde to jen jde. A kdyby nás snad náhodou mohli slyšet, nikdy bychom na ně neměli přestat mluvit...

29.07.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

K této knize bych nejdříve měla dvě doporučení. Nečíst před odletem na dovolenou, možná byste ji pak raději stornovali a druhé doporučení, dobře si rozmyslete, kdy začnete číst, ale hlavně proveďte řádná opatření pro nikým nerušenou četbu :-).
Příběh dvou sester, které se před odletem na svoji společnou exotickou dovolenou pohádají a odletí jen jedna. Let skončí tragicky. Ve vyprávění se střídají obě sestry ve dvou časových linkách. Děj je hodně napínavý, prostředí opuštěného ostrova a vývoje charakterů všech postav je vykresleno dokonale.
Konec se moc povedl, i když já bych si přála trošku jiný. To ale nic nemění na mém hodnocení a přesvědčení, že Lucy Clarke to stále píše skvěle.

05.01.2023 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nesmrtelná klasika, která provází čtenáře mnoha generací desítky let. Nepamatuji si, kdy jsem ji četla poprvé, možná mi ji četli rodiče, ale mnohokrát jsem se k ní v předvánočním čase vrátila. Letos po mnoha letech. Tady nemá význam připomínat děj, ale to poselství, které nám předává, zůstává navždy, poselství pravého významu Vánoc. A možná by nebylo špatné, kdyby ti Duchové minulosti, současnosti i budoucnosti se nám připomněli i během roku, abychom se občas do toho svého zrcadla podívali, aby ten duch Vánoc zůstával v nás....

05.12.2022 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

No tedy! Tohle bylo vážně dokonalé! Sharon píše dobře, ale takový thrillerový fičák jsem již dlouho nečetla. Nechci moc prozrazovat, první část příběhu je dosti podrobně popsána v anotaci, ale návratem Megan po 20 letech z vězení se spouští lavina událostí...
Jaká přání bude Megan požadovat splnit od svých bývalých spolužáků a přátel, do jaké míry budou ochotni splatit jí daný slib za její oběť a jak se s tímto morálním bahnem každý vypořádá? Výborně vykreslené charaktery, myšlení i jejich dilemata, vše ve strhujícím tempu a napětí.
Senzační čtení, doporučuji!!!

02.11.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Další z neodložitelných dílů této série. I tentokrát hodně brutální, kruté, kdybych nevěděla, že to napsala žena, neuvěřím. Stylově podobné carterovkám, ale to už jsem psala. Jenže je to velmi napínavé, také dojemné i vtipné a dokonale napsané, ale ne čtení pro každého. Popravdě u popisu ,,závodu" jsem to skoro vzdala, ty popisy byly už na mě moc.
Souběžně se vyšetřují dva případy ve Skotsku a ve Francii, které se v závěru propojí. A i tentokrát Lively v mém žebříčku oblíbenosti vede. A kam se posunuli Ava s Luckem? Tak to ani nechtějte vědět :-), nebo si to raději přečtěte sami.

03.07.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Kdo umí, (jako pan Robotham), ten umí, a kdo neumí,...ten si musí přečíst -:).
Výborné pokračování této nové série, vyprávěné z pohledu sympaťáka s velkým srdcem Cyruse a ,,hodné", problémové a nedůvěřivé Evie. Tentokrát se děj i vyšetřování točí hlavně kolem ztraceného dětství Evie. Napínavé, svižné a docela hrůzné čtení, které odhaluje temná tajemství z minulosti malé Evie.
Trošku jsem v závěru postrádala některé dílky do celé skládačky, ale možná si je autor šetří do dalšího pokračování. I tak to bylo skvělé čtení.

07.06.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To bylo tak pěkné! Poklidně plynoucí, milý příběh, takové pohlazení každé čtenářské dušičky.
O nevšením přátelství starého muže a malé, všetečné a chytré holčičky, o lásce ke knihám, o síle psaného slova. Místy jsem se usmívala, občas u nějakého moudra zamyslela, někdy mi bylo úzko a také si říkala, to je ono, tak to my, kteří knihy milujeme, máme. Tohle nám knihy dávají. Příběh je to skoro pohádkový, ale je hezké tomu kouzlu propadnout...

,,Víš, lidé čím dál víc zapomínají číst. Přitom mezi obálkami žijí lidé, jejich příběhy. V každé knize se skrývá srdce, které začne bít, když je čtena, protože se mezi ním a srdcem čtenáře vytvoří pouto."

13.05.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak nějak si představuji výborně napsaný thriller pro ženy, a k tomu je to ještě autorčina prvotina. Skvělé!!!
Od začátku tápete, která z těch dvou žen je ta špatná, jaká je pravda, a co je výplodem narušené mysli. Autorka mate, vodí vás do slepých uliček a vy jen nechápete, měníte pohled i sympatie. A závěr? To prostě bylo senzační, takový se mi líbil :-).
Přečetla jsem téměř na jeden zátah.

12.09.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Prvotina této autorky je důkazem toho, že Jojo psát vždy uměla a umí. Knihu jsem měla dlouho doma a moc se mi do ní na základě zdejšího hodnocení nechtělo, ale mně se vážně líbila. Četla jsem všechny autorčiny knihy, některé se mi líbily i více, jiné méně, ale nikdy jsem zklamaná nebyla.
Příběh tří generací žen, babičky, dcery a vnučky mě pobavil, dojal, místy i rozesmál, (ty puberťáky v knihách miluju :-)), já si čtení maximálně užila. Je o hledání cesty k sobě, odpuštění, mezigeneračním pochopení, smíření i odpuštění.

Ale musím něco napsat k anotaci, to snad psal někdo, kdo četl jinou knihu! Sabine se nerozhodla sama navštívit babičku a rozhodně horlivě nepátrala po její minulosti, to tajemství tak nějak samo vypluje na povrch a není až tak důležité. A že by Sabine zajímala nejasná minulost její matky? No, já nevím, možná jsem jinou knihu četla já, raději si to sami přečtěte :-).

21.08.2021 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Nádherná kniha, trvalo mi pár stránek na začtení a už jsem byla chycená, po pár večerů se stala tichým společníkem této rodiny Sorensonových, prožívala s nimi všechna jejich trápení, radosti, životní milníky. Smála se i brečela, prožila 40 let ve společnosti milujících rodičů a jejich čtyř dcer od miminek po dospělost.
Je to příběh o rodině, vztazích, příběh o všem dobrém i tom horším, co život přináší, o sourozeneckých i manželských poutech, kompromisech, sourozenecké rivalitě i sesterské lásce. A ty postavy jsou tak živé, tak skutečné. Ne, nejsou dokonalé, jsou vykresleny opravdu reálně a ke každé jsem si vytvořila vztah.
Za mne velké doporučení, já si to maximálně užila a budou mi všichni scházet.....

16.06.2021 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Romantika, podbarvená předvánoční atmosférou, která tady není až tolik přehnaná, jak to v podobných knížkách bývá, ale stačí vás příjemně naladit.
Příběh je místy i vtipný se spoustou sympatických postaviček, které spojuje ta krásná pospolitost malé vesničky, kde všichni o všech vědí a pomáhají si. Milé, předvídatelné, trošku rozvláčnější vánoční čtení s takovým koncem, jaký by hlavním hrdinům asi každý přál.

20.12.2020 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

No co mám k této sérii nového napsat ? Je to stále, pořád a furt výborné :-). Té chvály tady bude brzy určitě plno.
Tak snad jen.... tentokrát se případ hodně osobně dotýká Kate a její dávné dívčí lásky. Ne, nebojte se, je to stále detektivka, jen jsou tam i takové dojemné momenty a není tam tolik krve. Kate si vše řeší po svém, nadřízení jsou na odstřel, takže se, (jako už mnohokrát), dostává do bezvýchodné situace a ohrožení života.
Prostě čtěte !!!

24.08.2020 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Na knihu mě nalákaly komentáře, stejně jsem z počátku četla s nedůvěrou, duchařinu nemusím, ale nakonec to byl bezva zážitek.
Tajuplný příběh, odehrávající se ve dvou časových linkách, jehož děj se točí kolem dívčí internátní školy, mnoho let starých zločinů, a rozkrývání několika tajemství. A ta duchařina byla vlastně takovým strašidelným bonusem navíc a vlastně mě i bavila, takže příběh byl pro mě velmi milým překvapením.

09.03.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Moc povedená prvotina ! Ono se to vlastně ze začátku tváří tak nějak nemastně neslaně, ale ta hutná severská ponurost, to skryté zlo, tam začnete po pár stránkách vnímat. A s ním i krásně gradované napětí a strach.
Málo aktérů příběhu, výborně vykreslené postavy, čtivost a až deprimující, skvěle vystižená atmosféra, to jsou předností tohoto příběhu. Závěr asi až tolik nepřekvapí, ale je výborně napsaný.

03.02.2020 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Tato série je návyková, kdo jí jednou propadne nemůže řešit Kateinu nesmrtelnost a jejích devět životů :-). Líbí se mi návraty do Kateina dětství a dospívání v amišské komunitě.
Tentokrát se sama Kate bez své party pouští do vyšetřování staré vraždy, z níž je obviněna její první, dívčí láska Jonas. A kromě napětí a vyšetřování se mně ten jejich příběh moc líbil.
Třešničkou na dortu je také slibný závěr. A jaký? Noó, snad i všemi fandy této série dlouho očekávaný :-). Tak už jen chybí další díl...

26.07.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Těšila jsem se na thriller, a on to byl romantický thriller. A aby toho nebylo málo tak temný romantický thriller. Jenže to jsem zjistila asi tak ve třetině knihy, kdy jsem znovu koukla na obálku a přečetla si o co jde. Protože, když už toho jiskření a pekáče buchet na břiše pohledného ochránce bylo nějak moc a napětí zkraje pomálu, ale o to více drsných popisů, pak jsem teprve pochopila, že tohle není jenom thriller.
Mrazivá atmosféra odlehlého ranče, blížící se sněhová bouře, plno sněhu a někde tam se skrývá bestiální sociopat. Autorce se dokonale povedlo navodit atmosféru místa. Propojit napětí s romantikou a vygradovat hororový závěr, za který by se nemusel stydět ani Ch. Carter. Tak trošku styl Sandry Brown a Lisy Jackson. Jen ta Sandra B. je slabý odvar v popisech brutálních scén.
Bylo to hodně dobré, ale počítejte s tím, že je tam krásná, skoro až červenoknižní romantická linka, pak skok a hodně drsná brutalita a tento mix nemusí každému sedět. Druhý díl už čeká doma, jen si musím dát malou odpočinkovou přestávku.

28.01.2023 5 z 5