Samaret Samaret komentáře u knih

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhý díl není v ničem horší, než první, ba naopak.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

velmi hezká kniha, přiběh, nápad, zpracování, styl psaní a celkově skvělé.

Andělé milují prostě jinak Andělé milují prostě jinak Thomas Brezina

rozhodně roztomilé a příjemné.

17.11.2014 5 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

čteno jedním dechcem. Byla jsem ohromena, šokována a pobavena. Nakonec mě to i dojalo. Doporučuju rozhodně každému.

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Lehce surový a poněkud nudnější Pratchett, ale je zde vidět, že v době psaní byl velmi mladý a v oblasti psaní nezkušený. Nakonec se mi ale kniha líbila musím přiznat, že nakohnec mě kniha vtáhla i přes veškeré překážky. Vtip a sympatické postavy vyhrály nad hrbolatým stylem psaní.

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Námět skvělý, žádní otřepaní andělé a celkem sympatický příběh, ale docela úděsné zpracování. Uznávám, že jde o celkem náročný příběh na zpracování, ale každý by měl znát své hranice a v tomhle případě mám pocit, že si autorka ukosla příliš velké sousto.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Ujetý,ujetý,ujetý, ale naprosto perfekně promyšlený a dokonale zpracovaný v supervtipném balení. :D

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

bavila jsem se. Třetí díl byl odvážný na příběh a já osobně - být autorem - docela bych se bála zpracování tak složitého témata, ale v tomhle případě se to povedlo nad očekávání dobře.

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Velmi a příjemně mě překvapil nápad a citlivý přednes příběhu. Byla jsem pohlcena dějem a těch několik hodin, co jsem knihu četla jsem žila v ní. Naprosto brilantní provedení.
Vřelé doporučení.

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Upřímně, tohle byla ta nejujetější kniha, jakou jsem četla, ale musím ocenit nápaditost autorky a odvahu tohle zveřejnit. Zvláštní na téhle knize je, že ačkoliv jsem se po přečtení cítila značně rozčarovaně a možná i trochu znechuceně a odmítavě, nevzpomínám na Temného anděla ve zlém. Byla to divná inovace ale plná překvapení a pocitů. Za klišé s princem na konci a nudnou část na poušti musí dvě hvězdy dolů, ale jinak bych knihu doporučila.

Královský slib Královský slib Philippa Gregory

Paní Gregory má jednu úžasnou vlastnost: dokáže člověka zaujmout realitou, která by v jiných případech mohla naopak odpuzovat.
Velice jsem si knihu oblíbila a doporučím ji dál, protože toto velmi svišžné a příjemné zpracování dokáže zaujmout snad každého.

09.10.2014 5 z 5

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Při čtení jsem si připadala,jakobych v té době opravdu byla. Kniha mě naprosto pohltila a vtáhla do děje. Líbilo se reálné zpracování s příchutí tajemna v podobě burgundských pověstí.
Hlavní hrdinka byla vyspělá, chytrá, pohotová a reálná. Především bylo příjemné, že nebyla ufňukaná a hysterická.
Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knížek a ráda se k ní vracím.

09.10.2014 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Křídla je něco s trochu jiným pohledem na víly, než jaký je všeobecně vžitý. Ta inovace byla osvěžující a milá, ale trochu mi z toho všeho vycházel pocit, že autorka má zřejmě přehnaný smysl pro idealismus. David je moc skvělý a tolerantní, Tamani moc pohádkový a celkově mi přišlo, že jde vše příliš hladce. Byla to spíš taková oddechová pohádka. Bohužel jsem si ale hlavní hrdinku moc neoblíbila. Přišla mi dost dětinská. Také mě občas vytáčelo, že se hodněkrát za sebou opakují tatáž slova.
Celkově byla kniha relativně milá a přijemná. Takový pohodový příběh na dobrou noc.

09.10.2014 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

nejsem žádná skalní fanynka Stmívání (filmu), ale kniha se mi líbila. Škoda jen, že film tak děsně zkazili obsazením hlavní hrdinky.

06.10.2014 4 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Knihu jsem si koupila hned po vydání a hned ji začala číst. U dobré knihy to bývá tak, že se člověk začte a musí se nutit čtení přerušit, když není čas. Já se v tomhle případě bohužel pořádně nezačetla, v polovině mě naprosto opustilo veškeré napětí a elán knihu číst dál a po půl roce jsem se musela nutit, abych ji alespoň dočetla.
Pro mě ztráta času a do dalších dílů se rozhodně nechystám.

05.10.2014 1 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Zajímavá a poutavá kniha. Doporučuji.

04.10.2014 5 z 5

Restaurant The Hills Restaurant The Hills Matias Faldbakken

(SPOILER) Protože se kniha četla poměrně dobře a nejedná se čtenářem, na rozdíl od jiných současných "děl", jako s polodementním buranem (tedy není psaná pro Američany), dostává ode mě dvě hvězdy. Tím ale končím. Doposud se mi nestalo, aby mi byly kompletně všechny postavy z celé knihy - snad kromě Anny - takhle odporné. Celá společnost u stolu 10 mě absolutně přestala zajímat ve chvíli, když se konečně dala dohromady. Dáma-dítě byla snad nejotravnější. Společnost stolu 13 udržela mojí pozornost celých deset stránek. A Edgar mě rozčiloval od počátku svým přebujelým egem a všeználkovstvím a dorazil to nezodpovědností. Upřímně lituji Annu. Samotný číšník byl zkostnatělý, prkenný páprda bez vlastního života. Zároveň byl však naprosto nevyrovnaný, až bych řekla labilní. Jeho excesy, nevhodné projevy a chaotičnost působily dojmem, že jedná vyloženě zbrkle a hloupě.
Tohle vážně není nic, k čemu bych se někdy vrátila.

24.05.2021 1 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Kniha zajímavě mísí ponurost s radostmi a záhadami, hezky se čte a postavy jsou poměrně sympatické. Nic nezapomenutelného, ale k zahození.

21.12.2020 5 z 5

Vánoční skříňka Vánoční skříňka Richard Paul Evans

Taková oddechová záležitost na odpoledne někdy před Štědrým dnem. Je z dílka cítit zaměření na sdělení autorově rodině, ale to mi nijak dojem nekazilo.

22.01.2018 3 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Něco takhle nádherného jsem už dlouho nečetla. Je to na jednu stranu tak překrásná a na druhou tak něšťastná záležitost. Posledních čtrnáct stránek jsem probrečela a to málokdy u knih brečím. Ale ti dva byli tak osobití a tak úžasní, že jsem si je velice oblíbila a rozloučit se s nimi bylo neuvěřitelně těžké.
Rozhodně všem doporučuji - i coby dětská literatura je to fantastický příběh.

13.10.2017 5 z 5