Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73680/mid_muj-pribeh-chudobine-73680.jpg 4 117 23

Je leden roku 1871 a Edith, dcera bohaté vdovy, která vede bezstarostný život, poprvé navštíví chudobinec ve svém rodném městě. Setká se tam s Rosií, tvrdohlavou osiřelou dívkou, která stále vyvolává nějaké potíže. Edith se s ní spřátelí a nechá se vtáhnout do jejích divokých plánů. Jejich životy už nikdy nebudou jako dřív... Zažijte historii na vlastní kůži s edicí Můj příběh – napínavá svědectví o životě minulých staletí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Victorian Workhouse: A Victorian Girl's Diary, 1871 , 2004

simca9342
19.02.2023 5 z 5

19. století ještě nikdy nebylo tak děsivé!
Městská holka z bohaté rodiny poprvé v životě navštíví chudobinec a seznámí se tak s malou , ale nejen mrštnou Rosie. Od ní se dozví věci, které si měla Rosie nechat jen sama pro sebe. Rázem se jejich osobní životy změní...

KajkaMicinka
28.04.2021 3 z 5

Tato knížka mě moc nenadchla

nicolettkaa
06.11.2020 2 z 5

Chudobinec mi přijde jako nejslabší z této edice. Postavy mi byli krajně protivně, přesto je to zajímavý vhled do Anglie, života bohatých i těch největších chudáků. Doporučuji spíše mladším ročníkům jako doplnění učiva dějepisu.

verka5083
29.02.2020 3 z 5

Takové oddechové čtení na jeden večer. Kniha je krásně napsaná a velmi zajímavá.

Pythonissam
03.10.2018 3 z 5

Další ze série, která byla fajn, ale nezaujala tolik, jako jiná.

Palorizek85
12.08.2017 4 z 5

Zajímavé jako další příběhy ze série.

kacenka33
29.05.2016 5 z 5

Taky jsem milovala všechny knížky téhle série :)

bohda_var
06.02.2016 5 z 5

Jednou jsem dostala všechny tyto knihy (zákopy, ve stínu gilotiny...) k vánocům a přečetla jsem je všechny jedním dechem. Moc se mi líbil styl jakým jsou napsané a byly super i po obsahové stránce.

Terinka14
20.05.2015 3 z 5

Pěkná kniha, ale neudělala na mě takový dojem jako třeba jiné knihy. Pěkně se mi četla a příjemně mě překvapilo i to, že to bylo opravdu napsané jako deník-po kouscích. Abych to shrnula, kniha byla pěkná i námět byl zajímavý, postava celkem sympatická, ale ke knize se mi nechtělo vracet. Netěšila jsem se na to, až ji budu číst.

Viky.Tejralova
19.12.2014 4 z 5

Fajn kniha a na čtení nenáročná. Moc zajímavý příběh. :-)

Samaret
17.11.2014 5 z 5

čteno jedním dechcem. Byla jsem ohromena, šokována a pobavena. Nakonec mě to i dojalo. Doporučuju rozhodně každému.

Falquar
26.01.2014 3 z 5

Milá knížka, která rozhodně není nic extra, ale zároveň neurazí. Mně osobně trvalo docela dlouho se do příběhu začíst; Edith, vypravěčka, mi přišla taková nijaká a zpočátku se kolem ní nic moc zajímavého nedělo. Když však přestala veškerou svou pozornost upírat jenom na jedinou chovanku chudobince a namísto toho se zaměřila na celek, najednou to dostalo spád. Najednou se to dalo číst.
Co bych na příběhu ocenila? Určitě jemný náhled do devatenáctého století, neumělou ilustraci toho, jak to tehdy teoreticky vzato mohlo vypadat. Pak by se taky neměl přehlížet mírný vývoj některých postav, které změnily některé proběhlé události. A ještě bych chtěla autorku pochválit za... za... a to je právě to. Přestože Chudobinec zhruba v polovině nabral druhý dech, vlastně nemám nic, co bych pochválila. Postavy mne nezaujaly, zápletka se stěží dá nazvat zázrakem, a vzhledem k tomu, že se nacházím zhruba v Edithině věku, nedokážu si patřičně vychutnat víceméně autentické uvažování šestnáctileté dívky.
Shrnuto a podtrženo, hodnotím lepšími třemi hvězdami.

bookcase
04.01.2014 5 z 5

viktoriánská doba, jak ji viděla mladičká dívka Edith, která žije v poklidu a hlavně v bohatství se svou matkou. SPolečně navštěvují chudobinec, kde se Edith spřátelí s divokou Rosií. Čtivé a emotivní.

Natt S
22.11.2013 2 z 5

Tenhle díl mi přišel nejslabší, ale na zabití času to stačilo.. (:

vikaa
11.05.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila i když je určena pro mladší čtenářky. Určitě může probudit v mladých zájem o historii a to velmi nenásilnou formou.

terkas2001
17.02.2013 4 z 5

Kniha Chudobinec se mi moc líbila. Doprovázely ji fotky, celkem zvláštní a smutné...

Becky19
10.02.2013 2 z 5

Tahle knížka se mi moc nelíbila. Nevyhovoval mi autorčin styl, ale nejhorší bylo velké množství překlepů a chyb, těch tam bylo faaakt hodně.
Ale řekla bych, že čtenáře ve věku 10-12 let, což je cílová skupina, by knížka zaujmout mohla. :)

valentýna
06.01.2013

Edice Můj příběh přináší napínavá svědectví o životě v minulých staletí. Je to prima nápad seznámit školáky s touto dobou, výborné čtení i pro jinou věkovou kategorii.

TessDragon
26.09.2012 5 z 5

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Edith mi byla hned sympatická,Rosie už tak moc ne. :D Jinak ty podmínky chudobince byly příšerné!Lituji všechny ty lidi,co si tím prošli.Ten cynik ředitel mě vytáčel,naštěstí knížka dopadla nakonec dobře,i když pro některé ne.

Marika Vanova
24.06.2012 4 z 5

Poutavý příběh z roku 1871 se mi líbil a i když je určen mladším, stejně jsem si to ráda přečetla, mám ráda historii, obzvláště z Anglie.

Anglie deníky 19. století viktoriánská doba chudoba, bída dějiny pro děti a mládež

Pamela Oldfield
britská, 1931 - 2011