Samaret Samaret komentáře u knih

Vězení svobody Vězení svobody Michael Ende

Útlounká knížečka po zuby zbrojená fantazií a natřískaná neskutečnou atmosférou. Absurdistán ve velmi pozoruhodném balení.

24.05.2021 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Nejlepší strany téhle knihy jsou ty černé, které od sebe dělí a obklopují ty bílé...

09.02.2018 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Myslím, že tohle zalichotí každému Čechovi :D

23.01.2018 4 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Nepřestává mě překvapovat, jak dokonale promyšlenou měl Pratchett každou větu, událost, stránku, poznámku... zkrátka všechno.

10.09.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Krásný příběh, ale čtyři hvězdy. Nevím, co to bylo, ale něco mi na konci nesedlo.

09.02.2017 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Hlavní postava Libby - líná, cynická, sobecká, ignorantská kleptomanka - mi byla tak sympatická, že jsem se do knihy zakousla jako hladový vlk. Obdivuji, jak Flynnová dokáže vytvořit reálné postavy. Příběh byl též skvělý, ale přišel mi až příliš neuvěřitelný. Nevím proč. Ostré předměty se mi líbily o něco víc, ale ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Úžasné postřehy a čtivost zakryly menší nedostatky, jako příliš natažené pasáže a nudné části. Byvila jsem se. Perfektní.

30.01.2016 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bezva! Bavila jsem se :D hlavní postava je správně zatrpklá a o to realističtějí. je to perfektní kniha a jestli jsou zbylé dvě ještě lepší, tak se mám na co těšit :) skvělý dárek k vánocům...

21.01.2016 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

docela zábavné pro ukrácení dlouhé chvíle, ale nudné ze strány myšlenkové. taky mě docela mrzelo, že se vše stále opakovalo monotonně dokola... škoda

17.12.2015 4 z 5

Skleněný hrob Skleněný hrob David Hewson

Opravdu, když jsem knihu viděla v regále knihkupectví, její obal mě dostal. Bohužel totiž pořekadlo "Nesuď knihu podle obalu" je možná hezká rada ale v praxi nepoužitelná. První, co vás totiž buď přitáhne, nebo odradí od knihy je obálka. A tentokrát jsem měla štěstní, protože kniha byla naprosto úžasná. Plná zvratů nečekaných závěrů. Zamilovala jsem si každou jednu postavu, která tam byla od Nica Costy, až po Huga Massitera. Každý měl něco, čím zaujal.
A vůbec mi nepřekážel fakt, že to byl čtvrtý díl ze ságy. Navíc změna prostředí, kterou pan Hewson provedl, byla perfektně osvěžující. S detektivkami, které jsou fádně zasazeny do USA nebo do Londýna, praskají knihkupectví ve švech, ale detektivka odehrávající se v Itálii bylo odvážné a poměrně náročné téma, ale autor si s ním skvěle poradil.
Zasloužených pět hvězd.

08.08.2015 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

nic náročného, nemusí se u toho moc přemýšlet, ale přistupovala jsem k tomu jako k odpočinkovému čtení už od začátku, takže jsem nebyla zklamaná. Bylo to příjemné oddychové čtení. Účel splnilo.

08.04.2015 3 z 5

Fantastická zoologie Fantastická zoologie Jorge Luis Borges

malá encyklopedie tvorů ze světa fantasy a z mýtů. přesně tohle je tady potřeba. jen mi tam některá stvoření chyběla

05.03.2015 4 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Zaslaná pošta je můj druhý Pratchett a dozvěděla jsem se o ní vlastně prostřednictvím filmu. Ačkoliv jsem knížku přečetla až po zhlédnutí filmu, onen film mě v porovnání s psaným originálem zklamal. Zaslaná pošta je opravdu mistrovské dílo. Překvapuje mě, jak se autor dokáže vcítit do dané postavy a skrze slova vás přimět uvěřit, že opravdu čtete myšlenky podvodníka a zloděje.
Svět, který je v té knize vytvořen, je dokonalý. Inspiruje, pobaví, je lehce absurdí a přesto v něm existuje spousta logiky a filozofie.
Těším se, až si přečtu další díl Zeměplochy.

28.02.2015 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Bylo to velmi zajímavé, skvělý námět, perfektně promyšlené a nevím, co bych tomu vytkla. Můj problém tkví v tom, že jsem spíše orientovaná na fantasy, takže ačkoliv to je brilantní kniha, není to můj šálek kávy. Nicméně stála za to.

08.01.2015 4 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Bohužel nemůžu dát lepší hodnocení. Pominu-li některé filozofické úvahy tak typické pro Pratchetta, byla to obyčejná průměrná fantasy na způsob Thomase Breziny.

25.12.2014 3 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

úžasné, krásné a stejně pohádkové, jako první díl. Neztrácí na kvalitě. Miluju tu knihu :D

02.12.2014 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Film i kniha i muzikál byly skvělé. Byla jsem nadšená. Miluju jakékoliv zpracování. Námět je bezvadný a provedení ještě lepší.

17.11.2014 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

roztomilá a příjemná oddechová pohádka.

17.11.2014 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Druhý díl byl celkem pokazen. Cítila jsem se trochu v rozpacích z toho, co autorka provedla. Nakonec jsem knihu dočetla, ale rozhodně mě minula ta fáze, kdy jsem se od stránek nemohla odtrhnout.

17.11.2014 2 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

bohužel poněkud zdlouhavé, ale i tak zábavné a příjemné.

17.11.2014 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Vtipné, milé, příjemné, a skvělé zpracované.

17.11.2014 5 z 5