Samaret Samaret komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Vzhledem k tomu, že jde o autorčinu prvotinu, pokusím se být milosrdná.
Kniha je poměrně čtivá a jedná se o oddechové čtení bez větších nároků. Nicméně, někdy se čtenářem nakládá jako s polointeligentním hňupem, který si není schopen vytvořit vlastní závěr.
Celkem mi vadily a rušily mě fráze, které se opakovaly po pár řádcích (např. Animant v určité formulaci přednese svou myšlenku jako vypravěčka a jiná postava tutéž formulaci o tři řádky dál pronese formou přímé řeči), to mi přijde poněkud amatérské a vytkla bych to především redaktorům.
Co se týká dějové linky a spádu, příběh je poměrně rozvláčný, někdy až utáhnutý a autorka hodně bazíruje na opakovaném popisu duševního rozpoložení hl. postavy, což taky umí být trošku otravné. Obzvlášť, pokud třikrát za stránku zmíní, že si dívka vzpomněla na téhož člověka. Mimo to se také asi čtyřicetkrát dozvíme, má pan knihovník tmavé rozčepýřené vlasy.
Pokud jde o hlavní postavu (Animant) samotnou, byť se kniha četla dobře, k vypravěčce jsem nedokázala přilnout a často jsem naprosto nechápala její zcela iracionální či výbušné jednání a vzápětí její srdceryvné sebezpytování. Občas ve mě evokovala scénu z pohádky Na vlásku, kdy se Locika psychoticky dohadovala sama se sebou o tom, jak je hrozná dcera. Ostatní postavy mi byly velmi sympatické a i ke Codymu, který promluvil celkem dvakrát, jsem si vypěstovala mnohem přívětivější vztah, než k samotné Animant, která se projevovala pouze jako přemoudřelé hysterické a umíněné děcko, nicméně žádné zvláštní charakterové rysy - jako například pan Reed - neměla.
Celkově knihu hodnotím poměrně kladně, ale pouze pod podmínkou, že se autorka do příště polepší :)

21.12.2020 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Já jsem si knížku oblíbila a je mi příjemné, že byl použit nápad s chimérami a Prahou. Byla to taková příjemná knížečka a trošku smutná pohádka...
A ještě bych se chtěla zeptat Percabethky, co myslí těmi úchylnými scénami...

14.09.2017 4 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Četla jsem v anglickém originále. Musím uznat, že je to příběh velice napínavý a postavy jsou víc, než jen příjemné.

04.08.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tak tohle byl totální úlet, ale zopakovala bych si ho. Bylo to tak nádherné, originální a bezvadně zamotané, že jsem byla neustále překvapená a rozesmátá. Vypolstrovaný dřez, chlupatá kamna a krvělačné květiny mě dostaly. Bylo to krásné a rozhodně si přečtu další díly :D

11.01.2016 5 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Trošku mi chyběla pošta, ale i tak mistrovský kousek

25.12.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Nic moc. Námět pěkný, provedení děsné. Autorka mě tentokrát zklamala.

21.03.2015 2 z 5

úžasné. Poe je skvělý spisovatel a já ho miluju, jen pár povídek mě nebavilo ale bylo jich opravdu po málu

05.03.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jsem obdivovatelkou K.J. Erbena a právem. Kytice je klasika, ale rozhodně nepatří k těm nudným klasikám. Miluji Kytici a to i přes neustálé vtloukání do hlavy ve škole.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Nejdřív jsem se k dílu stavěla dosti odmítavě, protože jsme jej měli v povinné četbě a už z principu jsem jí číst něchtěla, ale nakonec jsem se do Dekamerona zamilovala.

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Velmi pěkné. Tohle je konečně něco. Doted mě Shakespeare moc nebavil, ale zde si zaslouží obří uznání.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Rozhodně oí dost lepší a hezčí než Romeo a Julie. A také příjemnější.

17.11.2014 4 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Nuda, děs a hrůza. Takhle zpackat tak dobrý nápad. V životě by mě nenapadlo, že z toho autorka udělá takovou patlaninu.

17.11.2014 odpad!

Andělé se smějí čím dál víc Andělé se smějí čím dál víc Thomas Brezina

stále neztrácí na kvalitě. Moc se mi to líbilo, ale už bych se k tomu znovu nevrátila. Chci žít v domění, že se mi to před lety líbilo.

17.11.2014 5 z 5

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly C. C. Humphreys

Brilantní, silné, a skvěle zpracované. Opravdu klobouk dolů. Docela mi to změnilo pohled na některé věci.

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Autorka se zřejmě v levelu psaní zasekla na úrovni patnáctileté dívky. Občas to bylo až dětinsky trapné (rozhovor Laurel s Rachel o líbání) a opět k tomu přidám výtku stále se opakujících slov blízko u sebe. Nemám ráda knihy, které jsou zbytečně natažené a v podstatě o třech událostech. Nebylo to svižné a v žádném případě nic pro ostřílené fanoušky fantasy. Velmi váhám nad čtením dalších dílů.

16.11.2014 2 z 5

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Velká poklona za zpracování takového náročného tématu a s výsledkem takhle ohromujícím.

09.10.2014 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

tři hvězdičky za konec, jinak to bylo podle mě až moc splácané dohromady

06.10.2014 3 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

skvěle pobavilo :D

27.09.2014 5 z 5

Liber Agape Liber Agape Aleister Crowley

Jakožto příšerný racionalistický šťoura musím říct, že to je přímo grandiózní blábol, ale do sbírky se hodí.

18.02.2022 1 z 5

Uloupené tělo Uloupené tělo Christine Trent

Jsem zklamaná. První díl mě nadchl. Byl to historický román s prvky detektivky. Tohle je detektivka s prvky historického románu. A jelikož detektivky nesnáším, jsem zklamaná.

24.05.2021 2 z 5