Sam99 Sam99 komentáře u knih

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Jednoznačně nejlepší díl ze série! Předchozí díl mě velmi zklamal, ale tento mi vrátil chuť do přečtení této série.

27.10.2016 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Kniha nebyla špatná, ale ani to nebylo nic světoborného. Klasická romantika tak sladká, že jsem málem přišla o zuby. První třetina knihy byla super, ale pak to začalo všechno být růžové a už mě to přestávalo bavit. Autorka se sice snažila vložit do knihy nějaké napětí, ale nakonec to vypadalo spíše trapně. Jestli se pustím do dalšího dílu, to ještě nevím, ale rozhodně od něj nic moc neočekávám. Po prvním díle docela zklamání.

26.10.2016 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Když jsem si přečetla anotaci, tak se mi do knihy nejdříve nechtělo, ale pak mi rodiče knihu koupili k narozeninám a já jsem ráda, že jsem ji přečetla. Musím přiznat, že mě děj bavil a kniha rychle plynula, až tak rychle, že jsem knihu přečetla asi za 2 dny. Akorát chlap na obálce není tak přitažlivý jak by měl Caine být!

13.10.2016 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Knihu jsem přečetla jedním dechem, ani jsem si neuvědomila, že je tak "tlustá". Knihu velice doporučuji.
SPOILER:

Jsem ráda rad kniha dopadla, a že se nakonec pohádali. Prvně jsem to tušila,ale pak se blížil konec knihy a oni stále byli spolu, takže už jsem si myslela, že další kniha bude o jiném páru. Ale jsem ráda, že to tak nebude (aspoň doufám, protože jsem ještě nečetla anotaci pro druhý díl). Jinak se na další díl moc těším a hned se jdu do něj začíst.

06.10.2016 4 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Úplně super knížka! Musím souhlasit s ostatními, že tato kniha je jednoznačně nejlepší z celé série! Docela jsem se u knihy i nasmála a zároveň si příjemně odpočinula. Stejně jako Lena jsem se zamilovala do Jimmyho. Velmi doporučuji a už se těším na další díl o Bennym.

29.09.2016 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Musím říct, že byla mnohem lepší než první díl. Kylie píše naprosto skvěle, vždycky zaujme a její styl psaní je hrozně moc čtivý. Na další díly se samozřejmě těším, protože se už nemůžu dočkat dalšího člena kapely!! Super kniha, všem moc doporučuji!

08.09.2016 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Rozhodně slabší něž první díl, ale jinak jsem si u toho skvěle odpočinula. Skvělá oddechovka, ale přesto to nebyla žádná přeslazená kniha a místy byla docela i vtipná. Knihu vřele doporučuji!

04.09.2016 4 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Bylo to příjemné čtení, ale myslím si, že některé scény byly pouze vycpávkou a v knize vůbec nemusely být. Pro mě byl konec docela předvídatelný. Do dalších dílů se určitě nepustím, tolik se mi zase Lutzovo psaní nelíbí. Myslím, že 3* jsou takový střed, kterým je pro mě i kniha.

30.08.2016 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Po dlouhé době zase jedna fantasy a musím říct, že jsem po lepším titulu sáhnout nemohla. Naprosto úžasný děj a kniha se četla vážně sama, až na prvních 50 stran, ale když jsem se přes ně dostala, nemohla jsem přestat číst. Velmi se těším na další díl, škoda jen, že si na něj musím počkat tak dlouho. Knihu vřele doporučuji hlavně těm, kteří s jejím přečtením váhají, rozhodně neuděláte chybu, když si jí přečtete!

Myslím, že tato kniha by si zasloužila film, a když píšu film, tak myslím nějaký pořádný.

28.08.2016 5 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Super kniha! Autorka nezklamala. Knihu jsem si přečetla aniž bych znala anotaci, a o to víc jsem se z knihy těšila. Je to zase něco úplně jiného, než co jsem doposud četla. Fiona je super ženská, která každému přiroste k srdci, k mému hlavně tím, že miluje psy! Simon je typický chlap, který neumí moc vyjádřit emoce slovy a tak používá svůj talent k vyjádření citů. Jsem ráda, že Fiona nebyla jen ustrašená holka, že se z ní stala silná žena, taková je vždycky lepší, než ubrečená chudinka. Knihu doporučuji všem, co mají rádi detektivky a zároveň i trochu té romantiky. Na závěr chci říct, že kniha je velmi čtivá a vtáhne vás do děje tak, že se nebudete chtít odtrhnout od čtení!

21.08.2016 5 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Velmi čtivá kniha. Anotace toho moc neřekla, ale myslím si, že na tom vlastně nezáleží. Kniha má velmi zajímavý děj, čin, který se v knize řeší je o to zajímavější, protože se stal v minulosti. Miluji, když se vyšetřovatelé probírají minulostí. Hlavní hrdinka Eva je mi velmi sympatická. Jediné mínus je to, že ačkoli spolu vyšetřovatelky řeší už několikátý čin, stále si podle překladatele netykají - trochu divné. Toto je moje první kniha od autorky a z této série, ale věřím, že se brzo k této sérii vrátím, protože kniha byla skutečně dobrá!

21.08.2016 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi zajímavá kniha. Velmi silný námět, kterému je těžké uvěřit a ještě těžší, když si uvědomím, že je to vlastně skutečnost. Taková kniha ve vás zanechá něco, nad čím musíte přemýšlet. Jak někdo může být tak krutý? Tak necitelný k vlastním dětem? Citát "světem nehýbe láska - světem hýbou peníze", je bohužel pravdivý. Myslím si, že ještě několik dní budu nad touto knihou přemýšlet.

12.08.2016 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Další detektivní bomba od Camilly. Zamilovala jsem se do jejího stylu psaní. Obdivuji její smysl pro napětí, jenom mě pěkně dodělává tím, že nakousne něco, co by nám čtenářům pomohlo odhalit vraha, ale ona to prostě neprozradí...rvu si kvůli tomu vlasy. :-D.

Kniha se mi ale moc líbila, měla velmi neočekávaný konec. Myslím si, že vůbec nevadím že jsem nejdříve četla poslední díl, akorát jsem už nebyla tolik v napětí z poslední stránky - to není spoiler!
Nemůžu jinak než dát 5*!!

07.08.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Knihu musím hodnotit velmi dobře. Velmi oceňuji, že kniha neměla pomalý rozjezd, právě naopak, vyšetřovatelé se hned pustili do případu. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavu Beatrice, která je velmi sympatická. Musím říct, že konec byl pro mě docela překvapením, a jsem ráda, že autorka vysvětlila motiv vraha úplně podrobně, aby to každý pochopil. Toto je moje první kniha od Ursuly, ale chci se vrhnout i na další její knihy, protože jsem si velice oblíbila její styl psaní. Vřele doporučuji i náročnějším čtenářům. Super!

23.07.2016 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Ze začátku jsem si říkala, Kdy už to konečně začne? kdy se konečně něco stane? Místy jsem se knihou skutečně prokousávala, myslím si tedy, že některé scény tam vůbec být nemusely. Nudné scény střídaly ty dobrodružné.

Malý spoiler:
Musím říct, že autor chtěl mít obludy na konci tak moc strašné, že to nakonec bylo až směšné. Víte co tím myslím?

Ale i přes všechny zápory mám z knihy docela dobrý pocit. Knihu jsem četla před filmem a myslím si, že je to lepší.

23.07.2016 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Velmi čtivá kniha, když jste se začetli, kniha velmi rychle ubíhala. Jenom části, ve kterých se Parzival nevěnoval Honu byly trochu nudnější. Autor měl velmi dobrý nápad na námět knihy. V knize bylo mnoho odborných pojmů, některých jsem sice nerozuměla, ale nevadí. Tato kniha je spíše klučící záležitost, ale když si ji přečte dívka, tak se rozhodně nudit nebude. Autor si na konci knihy neodpustil trochu té romantiky, jestli to tak můžeme nazvat. Musím říct, že na konci bylo velmi povedené zakončení celé soutěže, autor to měl velmi dobře promyšlené. Nemůžu jinak, než dát 5*

23.07.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Knihu jsem četla s roční pauzou od posledního dílu. Skvělé připomenutí některých okamžiků z Divergence. Velmi doporučuji.

14.07.2016 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Kniha je moje první detektivka a jsem ráda, že jsem měla to štěstí a narazila zrovna na takhle kvalitní knihu.

Musím říct, že jsem celou knihu měla takový divný pocit (myslím to v dobrém). Nejenže má kniha velmi napínavý děj, ale nakonec zjistíte, že vám z toho běhá mráz po zádech. Mnohokrát jsem si říkala, že kniha je předvídatelná, ale vždy mi mé hypotézy vyvrátila. Měla jsem pár podezření, které se mi potvrdily, ale většinou ne. Myslím si, že kniha patří mezi velmi povedené knihy. Jediné, co mě mrzí je, že jsem četla poslední knihu ze série, ale bylo to jen tím, že mě nejvíc zaujala svým námětem a potom i dějem. Nejsem si moc jistá, jestli budu číst i předchozí díly, ale myslím, že ano, protože tato kniha měla velmi vysokou úroveň. Líbí se mi autorčino psaní a i její smysl pro napětí.

Hned jsem si oblíbila hlavní postavy, které jsou sympatické, ale všechny ty jména, to byl vážně oříšek. Však to znáte, to jsou ty severská jména a názvy měst. Pak už jsem je přeskakovala a ni jsem je nečetla, protože mě to zbytečně zdržovalo. :-D Také mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na tolik úhlů pohledů. Většinou je v knize jen málo úhlů pohledů, ale nakonec jsem to i uvítala, byla to příjemná změna. A zamilovala jsem si i nakouknutí do minulosti.

Knihu velmi doporučuji a jen doufám, že mě další knihy od autorky nezklamou. V této knize očekávejte mnoho tajemství, napětí a strhující závěr, který mi tedy přišel otevřený (a naštvalo mě to). Obálka je velmi ponurá, ale svým způsobem i velmi pěkná.

10.07.2016 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Jedním slovem - úžasné. Pro ty, kteří první díl četli už dávno, stejně jako já, tu mám vzkaz: nevadí, že si toho moc nepamatujete, protože autorka ty stěžejní věci znovu připomene. A rozhodně to není volné pokračování, jak se píše. Kniha přímo navazuje na první díl.

Trochu jsem se obávala, že tento dál bude slabší než první, ale tak tomu vůbec nebylo. Kniha mě nikdy nenudila, nikdy jsem si neřekla, že knihu odložím a vrátím se k ní později. Myslím si, že po takových těch oddechovkách toto byla vítaná změna. A to nejen pro holky, na své si přijdou i kluci. Nechci tu psát spoilery, ale myslím, že vás mnoho v knize překvapí, a nebudete to čekat stejně jako já. A ještě musím okomentovat obálku knihy, která je naprosto úžasná, miluji tento design. Už nadšeně očekávám další díl.

10.07.2016 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Pokud od této knihy čekáte něco nenáročného a odpočinkového, tak vám mohu říct, že vám to splní. Ale znáte to, někdy nás hlavní hrdinové štvou. Evelyn mě rozčilovala tím, že kvůli každé prkotině hned chtěla zvracet, copak měla tak hrozný žaludek?

Na druhou stranu, lepší úvod do série si asi nemůžeme přát. Kniha vás místy i pobaví (teda alespoň mě jo), Myslím si, že každá si Davida dokážeme živě vybavit a každá by se do něj hned zamilovala. Jsem velmi zvědavá na další díly, každý bude o jiném členu skupiny (samozřejmě, že ano, o kom jiném by byly?) a já se velmi těšim na jejich životy. :-D

08.06.2016 4 z 5