Sam99 Sam99 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ihned jsem se zamilovala do autorova stylu psaní, skvělá kniha od skvělého autora. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Rozhodně se těším na další a mám v plánu přečíst celou sérii.

30.08.2019 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Čekala jsem další přeslazenou knížku, kterou nebudu chtít dočíst do konce. Ale to jsem se spletla. Ano, kniha sice byla dost romantická a občas se tam objevilo i nějaké to klišé, ale rozhodně jsem se u ní nenudila. Některé pasáže byly dokonce i vtipné, což bych u romantické knihy spíš nečekala. Kniha se četla sama, protože děj je neskutečně čtivý. U některých scén se zasmějete, i kdybyste byli z ledu. Prostě super knížka.

Těším se na další díl, od kterého očekávám stejnou kvalitu, jako od tohoto dílu. Knihu mohu vřele doporučit.

09.05.2016 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Pokud od této knihy čekáte něco nenáročného a odpočinkového, tak vám mohu říct, že vám to splní. Ale znáte to, někdy nás hlavní hrdinové štvou. Evelyn mě rozčilovala tím, že kvůli každé prkotině hned chtěla zvracet, copak měla tak hrozný žaludek?

Na druhou stranu, lepší úvod do série si asi nemůžeme přát. Kniha vás místy i pobaví (teda alespoň mě jo), Myslím si, že každá si Davida dokážeme živě vybavit a každá by se do něj hned zamilovala. Jsem velmi zvědavá na další díly, každý bude o jiném členu skupiny (samozřejmě, že ano, o kom jiném by byly?) a já se velmi těšim na jejich životy. :-D

08.06.2016 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knížka byla úžasná. Už dlouho jsem na ni měla zálusk, a když jsem si ji konečně přečtla, tak jsem ráda, že jsem to udělala. U knihy se hezky relaxuje a postavy jsem si také oblíbila. Velmi doporučuji!

19.06.2015 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Jako vždycky super kniha od úžasné autorky. Konec byl velmi dobře promyšlený. Na knize nejvíce miluji back-in-time, kdy se autorka vrací do minulosti a vypráví další příběh, který potom propojí s tím v současnosti.

02.08.2018 4 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Super kniha! Autorka nezklamala. Knihu jsem si přečetla aniž bych znala anotaci, a o to víc jsem se z knihy těšila. Je to zase něco úplně jiného, než co jsem doposud četla. Fiona je super ženská, která každému přiroste k srdci, k mému hlavně tím, že miluje psy! Simon je typický chlap, který neumí moc vyjádřit emoce slovy a tak používá svůj talent k vyjádření citů. Jsem ráda, že Fiona nebyla jen ustrašená holka, že se z ní stala silná žena, taková je vždycky lepší, než ubrečená chudinka. Knihu doporučuji všem, co mají rádi detektivky a zároveň i trochu té romantiky. Na závěr chci říct, že kniha je velmi čtivá a vtáhne vás do děje tak, že se nebudete chtít odtrhnout od čtení!

21.08.2016 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi zajímavá kniha. Velmi silný námět, kterému je těžké uvěřit a ještě těžší, když si uvědomím, že je to vlastně skutečnost. Taková kniha ve vás zanechá něco, nad čím musíte přemýšlet. Jak někdo může být tak krutý? Tak necitelný k vlastním dětem? Citát "světem nehýbe láska - světem hýbou peníze", je bohužel pravdivý. Myslím si, že ještě několik dní budu nad touto knihou přemýšlet.

12.08.2016 4 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Jedním slovem - úžasné. Pro ty, kteří první díl četli už dávno, stejně jako já, tu mám vzkaz: nevadí, že si toho moc nepamatujete, protože autorka ty stěžejní věci znovu připomene. A rozhodně to není volné pokračování, jak se píše. Kniha přímo navazuje na první díl.

Trochu jsem se obávala, že tento dál bude slabší než první, ale tak tomu vůbec nebylo. Kniha mě nikdy nenudila, nikdy jsem si neřekla, že knihu odložím a vrátím se k ní později. Myslím si, že po takových těch oddechovkách toto byla vítaná změna. A to nejen pro holky, na své si přijdou i kluci. Nechci tu psát spoilery, ale myslím, že vás mnoho v knize překvapí, a nebudete to čekat stejně jako já. A ještě musím okomentovat obálku knihy, která je naprosto úžasná, miluji tento design. Už nadšeně očekávám další díl.

10.07.2016 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Velice napínavý příběh. Velmi oceňuji pasáže z minulosti, které jsou skvělým oživením příběhu v přítomnosti.

09.07.2018 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Jednoznačně nejlepší díl ze série! Předchozí díl mě velmi zklamal, ale tento mi vrátil chuť do přečtení této série.

27.10.2016 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Kniha je moje první detektivka a jsem ráda, že jsem měla to štěstí a narazila zrovna na takhle kvalitní knihu.

Musím říct, že jsem celou knihu měla takový divný pocit (myslím to v dobrém). Nejenže má kniha velmi napínavý děj, ale nakonec zjistíte, že vám z toho běhá mráz po zádech. Mnohokrát jsem si říkala, že kniha je předvídatelná, ale vždy mi mé hypotézy vyvrátila. Měla jsem pár podezření, které se mi potvrdily, ale většinou ne. Myslím si, že kniha patří mezi velmi povedené knihy. Jediné, co mě mrzí je, že jsem četla poslední knihu ze série, ale bylo to jen tím, že mě nejvíc zaujala svým námětem a potom i dějem. Nejsem si moc jistá, jestli budu číst i předchozí díly, ale myslím, že ano, protože tato kniha měla velmi vysokou úroveň. Líbí se mi autorčino psaní a i její smysl pro napětí.

Hned jsem si oblíbila hlavní postavy, které jsou sympatické, ale všechny ty jména, to byl vážně oříšek. Však to znáte, to jsou ty severská jména a názvy měst. Pak už jsem je přeskakovala a ni jsem je nečetla, protože mě to zbytečně zdržovalo. :-D Také mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na tolik úhlů pohledů. Většinou je v knize jen málo úhlů pohledů, ale nakonec jsem to i uvítala, byla to příjemná změna. A zamilovala jsem si i nakouknutí do minulosti.

Knihu velmi doporučuji a jen doufám, že mě další knihy od autorky nezklamou. V této knize očekávejte mnoho tajemství, napětí a strhující závěr, který mi tedy přišel otevřený (a naštvalo mě to). Obálka je velmi ponurá, ale svým způsobem i velmi pěkná.

10.07.2016 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Napůl ztracený mi dlouho ležel v knihovničce, než jsem se k němu dostala. A vzhledem k tomu, že už je to velmi dlouho, co jsem četla předchozí díly, musela jsem si to čtení zopáknout. Teď lituji jenom toho, že jsem knihu nepřečetla dřív, protože lepší závěr trilogie jsem si nemohla přát. Znovu jsem si zamilovala všechny postavy. Myslím, že každý, kdo se pustí do čtení série Napůl zlý, se do příběhu i postav zamiluje, tak jako já. Dávám 5*, ale klidně bych dala i 10 za takovýto závěr!!!

18.09.2018 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Rozhodně jedna z nejlepších v sérii, velice zajímavý děj i motiv vražd. Vřele doporučuji.

02.08.2018 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Rozhodně slabší něž první díl, ale jinak jsem si u toho skvěle odpočinula. Skvělá oddechovka, ale přesto to nebyla žádná přeslazená kniha a místy byla docela i vtipná. Knihu vřele doporučuji!

04.09.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Knihu musím hodnotit velmi dobře. Velmi oceňuji, že kniha neměla pomalý rozjezd, právě naopak, vyšetřovatelé se hned pustili do případu. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavu Beatrice, která je velmi sympatická. Musím říct, že konec byl pro mě docela překvapením, a jsem ráda, že autorka vysvětlila motiv vraha úplně podrobně, aby to každý pochopil. Toto je moje první kniha od Ursuly, ale chci se vrhnout i na další její knihy, protože jsem si velice oblíbila její styl psaní. Vřele doporučuji i náročnějším čtenářům. Super!

23.07.2016 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Velmi čtivá kniha, když jste se začetli, kniha velmi rychle ubíhala. Jenom části, ve kterých se Parzival nevěnoval Honu byly trochu nudnější. Autor měl velmi dobrý nápad na námět knihy. V knize bylo mnoho odborných pojmů, některých jsem sice nerozuměla, ale nevadí. Tato kniha je spíše klučící záležitost, ale když si ji přečte dívka, tak se rozhodně nudit nebude. Autor si na konci knihy neodpustil trochu té romantiky, jestli to tak můžeme nazvat. Musím říct, že na konci bylo velmi povedené zakončení celé soutěže, autor to měl velmi dobře promyšlené. Nemůžu jinak, než dát 5*

23.07.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Velmi tuto knihu mohu doporučit. Přečetla jsem ji jedním dechem, protože kniha má velmi poutavý děj a hlavně je od úžasné autorky. Líbilo se mi, že kniha je napsaná z obou pohledů a ještě k tomu se jedna část knihy odehrává s minulosti.
Už se velmi těším na film, který by měl být brzy v kinech!

Velmi knihu doporučuji úplně každému, protože to není kniha jen pro ženy, ale myslím, že si pěkně počtou i chlapi! :-D

12.04.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kamarádka mi tuhle knihu doporučila, ale já jsem od ní nic moc nečekala, protože princezny nesou zrovna můj šálek čaje. Po dočtení jsem neměla slov. Americu jsem si velmi oblíbila, ale Celestu tu jsem nesnášela.
A podívejte se na tu obálku, je to vážně jedna z nejhezčích obálek jaké jsem kdy viděla.
Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny. Druhý díl - Elitu - už má rozečtenou a těším se, jak to dopadne.

19.06.2015 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Jedním slovem - Wow. Tahle kniha vás pohltí. Když se do ní začtete, tak už se od ní neodtrhnete. Do Travise jsem se hned zamilovala, i když je to takový děvkař. Abby sice taky nebyla špatná postava, ale taky jsem si ji nijak moc neoblíbila. Ovšem jako pár byli úžasní. Už se těším, až se pustím do druhého dílu, který by měl být z pohledu Travise.

19.06.2015

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Camilla je úžasná autorka, od které očekávám vždy něco extra. Tato kniha mě jednoduše vtáhla a musela jsem se nutit, abych ji odložila. Konec byl velmi překvapivý a dobře promyšlený. Rozhodně doporučuji!

25.06.2018 4 z 5