Sam.Mischell Sam.Mischell komentáře u knih

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Přečetla jsem ji velmi rychle, sice mi chybělo trochu více akce, ale to vykompenzovalo jiskření mezi hlavními hrdiny.

30.03.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kniha mě naprosto uchvátila. Nejdříve jsem nechápala jak Feyre mohla opustit Tamlina. Nelíbilo se mi pouto, které začalo vznikat mezi ní a Rhysandem, ale od poloviny knihy jsem vůči tomu začala roztávat. A úplně si mě vladař nočního dvora získal svým vyprávěním v horské chatě. To jak od začátku věděl, že je jeho družka ale nenaléhal na ni, že chtěl aby k tomu dospěla sama, to byla neskutečná oběť, která mě přesvědčila o jeho roli. Že on je ten pravý. Jinak v knize nechyběla akce, pořád se tam něco dělo. Neměla jsem klid, dokud jsem ji nedočetla. Ihned se vrhám na další díl.☺

30.12.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Jedna z nejlepších knih mé skromné knihovničky. Ani si nedovedu představit, jaké to je být v aréně. Ve filmu to tak nevyzní jako v knize. Autorka už nás nemohla více přiblížit tomu jak hrozné to pro ně muselo být. Odsouzeni na smrt.

03.12.2014

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Kniha se mi moc líbila, musím ocenit prolínání děje, kde se dozvídáme něco o minulosti. Konec mě velice překvapil, čekala jsem "Žili štastně dokud neumřeli," ale tak to není. Nakonec vše dopadlo jak mělo, ale chudák hlavní hrdinka, chtěla pro Tearling jen to nejlepší a na sebe ani nepomyslela. Co se jí týče, pro ni to moc dobře nedopadlo, ale asi právě proto, se mi ten konec tak líbil, něco jineho než na co jsem zvyklá.

09.01.2020 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Ani na chviličku jsem se nenudila. Konec mi přišel trochu uspěchaný ale dočkala jsem se happy endu ☺

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Kniha mě velice nadchla, ihned jsem se začetla do příběhu, který mě nechtěl pustit. Jediné mínus které mě opravdu vadilo, bylo těch stoustu pravopisných chyb. To v nakladatelství tu knihu nikdo nečetl, nebo těch víc jak dvacet překlepů prostě neviděli? Jinak autorce skláním poklonu, opravdu mám ráda když se uzavře série, ale potom vyjdou další knihy ze stejného prostředí i se stejnými postavami v pozadí. Konec mě mile překvapil, doufala jsem že to tak dopadne a autorka mě nezklamala. Moc se těším na další pokračování.

04.12.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Třetí díl byl stejně strhující jako předchozí dva. V tomto díle sice bylo trochu méně akce a více pletichaření, ale i tak jsem ji nedokázala jen tak odložit aniž bych se dozvěděla, kdo je na čí straně. Nejvíce mě překvapil Jurian jak to dobře dokázal uhrát. V případě Tamlina jsem doufala, že nakonec nebude tak zlý a že se nakonec z něj stane spojenec. Trochu si za to jak to skončilo na jeho dvoře mohl sám, kdyby Feyre od začátku říkal pravdu, mohlo to s ním dopadnout jinak. Ale spisovatelka rozhodla jinak, doufám že v dalším díle bude i on štastný. Stějně tak i Cassian s Nestou, jejich celoknižní pošťuchování se mi velice líbilo, i když od začátku bylo jasné, že k sobě něco cítí. Trochu mě mrzí Mor, Azriela mi bylo líto že mu neopětuje svoji lásku, ale pak jsem se dozvěděla proč, hold srdci se nedá poručit. Doufám, že si stínopěvěc najde družku, i Mor ji přeji.
Závěrem, knihu doporučuji. Poslední dvě třetiny jsem přečetla za jeden den jak jsem se nemohla odtrhnout. Některé věci byly dost předvídatelné, nad některými jsem jen lapala po dechu a neodrthávala oči od dalších stránek.

07.01.2019 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Libi se mi nápad krutých čarodějek, které neznají slitovaní, tyto kapitoly čtu jednim dechem a těším se vždy na další.

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Skvělé pokračování, spousta zvratů a akce. Těším se na další díl.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Úžasný příběh, úplně mě pohltil, že jsem nemohla přestat číst.

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

novelu jsem přečetla jedním dechem, autorce se povedlo zachytit život na lodi z jiného pohledu..

03.12.2014 5 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Napínavý příběh. Vtáhnul mě a nechtěl pustit. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

03.12.2014 5 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Nádherná kniha, strhující příběh. Přečetla jsem jí jedním dechem. Jen škoda, že u nás nejsou další díly.

22.06.2014 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Závod jsem čekala trochu víc rozepsaný, ale ten konec je nádherný.

22.06.2014 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Moc pěkná oddechovka, kde se dovíme, jak vypadá život hlavních postav po válce.

13.01.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Celá série je pecka. Všechny knihy od této autorky co jsem zatím četla zbožňuji. Čarodějky nakonec nejsou v jádru tak zlé jak jsme si měli z počátku myslet.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Úžasně pokračování, kniha nabírá pořádné obrátky a nenechá v klidu dokud ji člověk nedočte.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělí nápad, příběh se mi opravdu líbí.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Skvělá kniha, do poslední chvíle jsem netušila kdo je zabiják a kdo princ.

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

skvělá kniha, na konci se člověku úplně tají dech... překvapivý závěr ;)

19.04.2015 5 z 5