Salinka Salinka komentáře u knih

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Nevím proč, ale do tohoto dílu se mi nějak nechtělo (asi to prostředí Ameriky...), ale musím říct, že to byla chyba zdání, kniha se mi líbila mnohem víc než bych čekala, od začátku mě příběh "chytnul" a moc mě to bavilo. Příběh měl spád, občas nějaká ta trocha historie a vysvětlování, ale to bylo v míře nutné příběhu, takže já byla s touto knihou velmi spokojená.

31.08.2015 4 z 5

Království Království Tom Martin

Tak u této knihy nevím přesně co napsat, sáhla jsem po ní čirou náhodou, když jsem v knihovně hledala jiného autora, ale zaujala mě obsahem i tématem. Při čtení jsem pořád čekala kdy se příběh "rozjede" a bude se něco pořádně dít, ale nějak mi to nepřišlo.
Většina knihy je spíš takové vyprávění a vysvětlování všeho jakoby zpětně. Kniha určitě nebyla špatná, ale četla se mi nějak těžko, měla pasáže, které zaujaly, ale celkově to nebylo to pravé.
Ještě poznámka k žánru knihy - horor? Tak to ani náhodou :-)

19.03.2015 3 z 5

Proroctví o apokalypse Proroctví o apokalypse Scott Mariani

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knihovně a hned mě zaujala :-) netušila jsem, že je to už třetí díl série, ale nijak to příběhu nevadilo, vše podstatné z minulosti jsem se dozvěděla. Příběh se mi líbil, autor píše čtivě a knížka se dobře četa. Líbilo se mi, že se děj "přemisťoval", je tam od všeho něco. Pravda, hlavní hrdina byl takový Superman, ale člověk mu fandil :-) no, takže já byla spokojená a určitě si přečtu i všechny ostatní knihy tohoto autora.

05.12.2014 5 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Tak tuto knihu jsem začala číst letos na dovolené u moře, což vzhledem k tématu knihy nebylo úplně oddechové čtení a upřímně říkám, že začátkem knihy jsem se docela těžko prokousávala. Od prvních stránek jsem listovala dál a byla zvědavá, kdy "se to konečně začne dít". Pravdou ale je, že bez první poloviny knihy by druhá polovina neměla takovou...hloubku, řekněme. Kniha se mi nakonec opravdu velmi líbila, i když jsem se do ní docela dost stránek nemohla začíst. Vše bylo perfektně a do detailu vylíčeno, člověk to úplně viděl. Od autorů jsem před několika lety četla Výbuch, sice už si ho přesně nepamatuji, ale každopádně vím dobře, že se mi kniha četla perfektně a určitě se chystám i na další knihy autorů.

23.10.2014 4 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Rollins se prostě čte skvěle. Tato kniha se mi sice líbila o trošku méně než těsně před ní čtený Černý řád, ale jinak opět super čtení!

29.08.2014 4 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Tak tato kniha byla perfektní, moc se mi líbila a velmi dobře se četla. Téma zajímavé, chytlavé a pořád se chtělo číst dál a dál :-)

29.08.2014 5 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Tak u této knihy už jsem po několika stránkách nechápala co to vlastně má být...souhlasím s většinou toho co už zde bylo napsáno, kniha je občas dost nelogická (gramatické chyby ani nezmiňuji) a to zřejmě "díky" překladu, styl psaní je hrozný, neustále se opakuje jak někdo přišel a sedli si a povídali si a pak se rozešli a ráno se zase sešli a povídali si atd., bylo to poněkud únavné a v podstatě o ničem.
Horor bych tomuto "dílu" rozhodně neříkala, byla to prostě blbost jakou jsem snad nikdy nečetla. Ta jedna hvězda v hodnocení je za to, že když jsem vnitřně překonala to, že tohle dílo fakt nechápu, tak jsem se už jen bavila tím jak je to divné. Papírový drak na věži, psycho souboj Edgara s Mimi a Lillou, lady Arabella, prostě všechno bylo "mimo".
Lituji, že jsem si knihu koupila, ale nenapadlo mě, že když to je Bram Stoker tak, že by to mohlo být tak příšerné...

11.11.2013 1 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Opět výborná kniha, pro mě byl možná o maličko lepší Jidášův kmen, ale tato se mi také velmi dobře četla, už se těším na Klíč soudného dne, ten mám už doma koupený :-)

29.10.2013 5 z 5

Skrytá láska Skrytá láska Barbara Taylor Bradford

Knížky tohoto typu vůbec nečtu, ale tuhle mám doma už asi 10 let a to jen proto, že se mi velmi líbilo filmové zpracování tohoto příběhu. Knížku jsem si koupila v levných knihách za pár korun a četla jsem ji jen jednou - pro porovnání s filmem, od toho se liší hlavně koncem příběhu :-)

10.10.2013

Po stopách thrillerů Dana Browna Po stopách thrillerů Dana Browna Oliver Mittelbach

Anděly a Šifru jsem četla, oba filmy jsem také viděla a Paříž, Vatikán i Řím jsem poměrně nedávno navštívila, takže tato kniha bylo takové zpestření nejen vlastních fotek :-) v knížce převažují fotky nad textem, ale pravdou je, že jsem si knížku koupila spíše kvůli tomu. Ráda si v ní občas listuji, je to kombinace mých oblíbených románů, filmů a hlavně vlastních zážitků.

02.10.2013 5 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Od J.Rollinse jsem toho už přečetla dost, ze série Sigma Force je tohle pro mě druhá kniha a musím říct, že hodně dobrá. Četla se mi perfektně už od prvních stránek, příběh má spád, plno zvratů a člověk už se vždycky těšil do bude dál. To, že některé věci byli "trochu přehnané" (např. Grayovi rodiče, jak už tu i někteří zmínili, nebo Monkova ruka) mi nevadilo. Celkově byla kniha super a četla se mnohem lépe než třeba Mapa z kostí, tou jsem se prokousávala hodně dlouho.

16.09.2013 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Od J. Rollinse už jsem toho četla více a tahle kniha je tak půl na půl...úplně mě nechytla, takže mi čtení docela trvalo, pak jsem ji nějakou dobu v podstatě vůbec nečetla, ale pak mi bylo líto ji odložit, když už jsem ji začala číst. Děj mě zaujal, jen občas mi vadilo to rozebírání bible a toho okolo, ale jinak měl děj spád a od půlky už se mi četla dobře.

06.09.2013 4 z 5

Kniha lží Kniha lží Brad Meltzer

Já také hodnotím knihu víc než kladně, příběh je čtivý a díky krátkým kapitolám utíká rychleji. Kniha má spád a příběh se zajímavě vyvíjí. Také mi na začátku přišlo zvláštní zkombinovat příběh Kaina a Supermana, ale autor v tom má logiku a kniha dává smysl.

05.04.2013 4 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Sice mi nějak déle trvalo než jsem se do knihy pořádně začetla, ale pak už to šlo samo. Bylo to napínavé, zajímavé a dobré stejně jako většina příběhů s agentem Pendergastem...nejlepší kniha z této série to pro mě nebyla, ale rozhodně stojí za přečtení. Možná je to tím, že jsem se k této knize dostala až po přečtení všech následujích dílů...

08.03.2013 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Toto byla moje třetí kniha od Dana Browna a po přečtení Šifry a Andělů jsem očekávala možná až příliš. Kniha se mi moc nelíbila, rozhodně nejslabší ze série s Robertem Langdonem. Například posledních 20-30 stran se mi hrozně špatně četlo, nějak mě to vůbec nebavilo...v celé knize bylo, alespoň pro mě, jen velmi málo opravdu čtivých pasáží a že bych se dostala do děje jako se mi to stává u jiných knih, tak to bohužel...

06.11.2012 3 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Tak tedy nevím, všichni zde byli z čtení nadšení, ale já tedy bohužel vůbec. Čekala jsem od knihy opravdu hodně, možná až příliš...Vigilie byla nejlepší kniha co jsem kdy četla a proto jsem očekávala stejně napínavý a zajímavý příběh, ale byla jsem zklamaná. Na první knihu v podstatě vůbec nenavazuje, pouze hlavní hrdinové jsou stejní, ale jinak žádná spojitost (Arius je zde naprosto zbytečně). Příběh mi nepřijde jednotný - v ději příliš mnoho situací, ktaré na sebe v konečném důsledku vůbec nenavazují, ani jedna část mi nepřijde zajímavě ukončená a celý příběh mi přijde také jakoby celkem o ničem. Takže bohužel to je jedna z méně zajímavých knih, které jsem četla.

09.08.2012

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Tato kniha opravdu nebyla podle mého gusta. Bohužel jsem se pozdě (z reakcí jiných čtenářů) dozvěděla, že hlavními hrdiny jsou "děti, takže to mě tak trochu otrávilo už na začátku. Knihu už jsem ale měla půjčenou a proto jsem ji nakonec přečetla. Je to úplně něco jiného než jiné Rollinsovy knihy, ale to jsem čekala vzhledem k tomu, že o tom psal i sám autor. Kniha se četla dobře a nebyla až tak úplně nezajímavá, ale přesto tam bylo až příliš mnoho nerealistických prvků a byl to takový mix všecho možného. Co se týče dalšího dílu tak opravdu nevím zda-li číst nebo ne, spíše ale ne, zatím dám přednost jiným knihám.

09.07.2012 3 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Nemohu si pomoct, ale mě kniha nadchla! Četla se velmi dobře a po dlouhé době jsem nějakou knihu přečetla během pár dní a dávala jsem jí přednost před TV nebo čímkoliv jiným :-) Od autora jsem jako první četla Amazonii, pak Pohřbeno v hlubinách a všechny tři knihy mi přijdou úžasné. Těžko říct, která více...všechny jsou si v něčem dost podobné, ale opravdu miluji tenhle žánr, takže jsem plně spokojená, každá kniha je jiná a přesto stejná. Já ji doporučuji!

25.06.2012 5 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Tak také musím říct, že tato kniha nebyla až taková na 5 hvězdiček jako ty předchozí, které už jsem četla (Pekelná síra, Tanec smrti, Kniha mrtvých, Kolo temnoty, Horečnatý sen). Příběh čtivý, ale souhlasím částečně s Fuksinkou, že příběh je v něčem poněkud "přitažený za vlasy", mezi nejlepší Pendergastovky podle mě úplně nepatří...i tak jsem ji ale četla se zájmem a nenudila jsem se.

04.06.2012 4 z 5

Kolo temnoty Kolo temnoty Lincoln Child

Kniha mě dost dlouhou dobu příliš nebavila, až někdy kolem 130 stránky začala být zajímavá a už se četla sama, zbylých cca 200 stran jsem pak přečetla za jedno a půl odpoledne a nemohla jsem se odtrhnout. Takže nakonec nelituji, že jsem ji i přes počáteční nevelký zájem dočetla. Oproti jiným románům s Pendergastem se v tomto objevuje pouze on a Constance, to mi zezačátku také vadilo, ale pak už se příběh rozvíjel sám a objevovali se další zajímavé postavy.

07.05.2012 4 z 5