Salinka Salinka komentáře u knih

Patříme k sobě Patříme k sobě Beth Moran

Na knihu jsem narazila náhodou, autorku jsem předtím neznala. Příběh byl zajímavý, zase trošku jiný než klasické romantické příběhy, svár mezi jednotlivými stranami byl zajímavou skoro hlavní stránkou knihy, pěkně tak do sebe vše zapadalo, všechny části příběhu. Postupně se vše rozvíjelo, obnovovalo a pěkně plynulo.
Tajemství hlavní hrdinky mi nepřišlo tak hrozné, ale člověk ji i pochopil, v dnešním světě... a každý to vnímá po svém.
Líbilo se mi postupné urovnávání dávného sporu a snaha několika lidí o spolupráci mezi obyvateli.
První knihu autorky jsem si již také zapůjčila a chystám se na ni v dohledné době.

18.04.2024 4 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Mě se kniha velice líbila, už od prvních stránek se dobře četla a příběh byl zajímavý právě prostředím ve kterém se odehrával, sympatické postavy - hlavní i vedlejší, jednotlivá místa, která navštívili, byli tak akorát pro představu popsaná, velice pěkně podaný a ukázaný způsob života nomádů... no a takovou Ariu by si člověk přál za kamarádku :-)
Obchůdek s knihami se mi až tak moc nelíbil, nečetl se mi úplně dobře, u této knihy to bylo úplně jiné a měla jsem ji přečtenou za několik odpolední. Na další příběh už se těším a věřím, že bude minimálně tak dobrý jako čajovna.

18.04.2024 5 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Moc krásná kniha, taková trochu jakoby z jiné doby, ale přitom ze současnosti, chvilku mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem knihu přečetla velmi rychle, když byl čas tak i skoro 100 stránek najednou. Bohužel mou častou neřestí je, že knihu většinou i prolistuji na konci, tudíž jsem se připravila o moment překvapení, kdo vlastně Melanie byla a s kým byla opravdu spojená :-) ale každopádně je vždy zajímavé jak se k tomuto rozuzlení dospěje, takže i tak mě kniha bavila a velice hezky se četla. Určitě si přečtu i nějaké další knihy autora.

05.03.2024 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Knihu jsem začala číst před Vánocemi a dočetla na konci roku.
Četla se pěkně, takový milý příběh, postupně se rozvíjející vztah mezi hlavními hrdiny byl "sympatický" a uvěřitelný, vzhledem k tomu čím si oba prošli, některé pasáže se mi velice líbily, do některých úvah nebo popisovaných pocitů se člověk úplně vžil :-)
Vánoční atmosféry si myslím, že tam bylo tak akorát, prostředí knihkupectví bylo příjemné a celkově to bylo milé.

24.01.2024 4 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Krásná kniha, úžasně napsaná... musím uznat, že autorka píše tak neuvěřitelně vnímavě, detailně, že opravdu cítíte to co se v knize právě děje. Kniha se četla krásně, ač mi zpočátku přišla jako malá, relativně úzká knížka, tak jsem měla kolikrát pocit, že už čtu dlouho, ale přitom stránky neubývají, což ale nebylo vůbec špatně, protože ač, jak tu někdo uvádí, se možná v příběhu zase až tolik nedělo, tak se to nedá říct o tom co se dělo v hlavě oběma hlavním postavám, ty pocity, stavy, myšlenky a hlavně také vzpomínky, které měli a cítili... opravdu perfektně popsáno, naprosto uvěřitelně. Bylo mi s nimi smutno, veselo, byla cítit ta zamilovanost, touha po blízkosti toho druhého... kdo byl zamilovaný tak ví o čem se to tam píše :-)))
Jak se dá trochu čekat, tak po sblížení nastane zase trochu "odloučení" a jsem ráda, že to netrvalo dlouho, dávalo to svůj smysl aby to tak bylo a dopadlo to jak to dopadlo. Ráda se ke knize zase někdy vrátím.

30.11.2023 5 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

První kniha autorky se mi líbila opravdu moc a tudíž jsem hned jak to šlo sáhla po její nové knize. Tentokrát mě ale příběh "nechytl" od prvních stran, naopak, nějak jsem se nemohla začíst. Pak se to postupně zlepšilo, pak zase to nějak nebylo ono, ale čtivé to bylo. Jak už se tu objevilo, také jsem čekala, že vysněný "princ s kufrem" bude k ničemu, překvapilo mě jak to bylo a taky mi to nějak moc nesedělo.
Některé části knihy, myšlenky, se mi moc líbili, určité pasáže byli moc pěkně napsané a úplně se člověk dokázal vcítit do situace a pocitů.
Nicméně celková zápletka knihy je vlastně docela dost ze života, známe to asi tak nějak všechny, že nic nic a pak najednou jsou dva :-)
Též bylo pěkné prostředí Jersey, jak člověk najednou z jiného místa a způsobu života tam objeví jiný pohled na svět a věci okolo sebe.

20.09.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nedávno jsem četla od autorky "Její konec", velice dobře se mi to četlo a tak jsem brzy sáhla po její další, starší knize... bohužel mi až moc připomínala příběh z předešlé knihy tudíž mě to nějak moc neoslovilo. Četlo se to dobře, odsýpalo to, kniha byla v podstatě krátká a nic moc převratného se v ní nedělo. Tentokrát žádné překvapivé zvraty a od začátku je v podstatě vše tak jak je. Možná příliš brzy za sebou jsem vzala její dvě knihy, ale tentokrát mě to moc nebavilo.

20.09.2023 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Můj oblíbený autor... ač byla kniha "tlustá" přečetla jsem jí za pár dní, těšila jsem se na ni, jak bude příběh pokračovat, když se člověk začetl tak četl a četl :-) u autora jsem zvyklá, že nic není tak jak se zpočátku (i v průběhu) jeví a proto jsem i tentokrát pak na konci čekala, že všechno bude ještě trochu jinak, ale tentokrát nebylo, jak už tu někteří uvádějí tak ke konci mi chybělo více vysvětlení, pohled na situace nejen z pohledu hlavních hrdinů. I na mě to bylo takové moc honem ukončené. Stejně tak závěrečné pátrání kde Madeline vytváří jakousi představu ohledně života jedné blízké postavy z malířovi minulosti, nechtělo se mi tomu věřit, ale pohled (vysvětlení) - kapitola té osoby mi jakoby chyběl. Ale autor celkově určitě nezklamal, ráda sáhnu časem po nějaké další jeho knize.

04.09.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Moje třetí kniha od této autorky, Manželé odvedle se mi velice líbili, Nevítaný host se četl dobře, ale úplně mě neuchvátil.
Tato kniha se mi od začátku četla velice dobře, v podstatě úplně sama, jak tu píše více lidí tak se od ní nedalo odtrhnout. Opět jsem neměla dobrý odhad co se týče toho jak to "opravdu bylo". Zase mě pak překvapilo, že jsem se "spletla", nakonec se to tedy zamotalo ještě poněkud více než by asi muselo, ale v podstatě to svým způsobem dávalo smysl i když to bylo poněkud radikální.
A na úplně poslední stránce nás stejně autorka nechala "na vážkách" a nevíme, můžeme se jen domnívat :-)

30.08.2023 4 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Tak toto bylo velice pěkné, čtivé, takové milé, místy opravdu vtipné, ze života, nepříliš přeslazené... místy samozřejmě člověk sám sebe vidí v lehce podobných situacích nebo mu to prostě jen připomene nějaký zážitek, pocit, který sám zažil a i to v člověku vyvolá tu emoci z dřívějška. Knížku jsem v podstatě přečetla za víkend, jak tu už někdo psal, chtělo se pořád číst dál a zároveň nechtít, aby příběh skončil. Také je pravdou, že ten šťastný konec byl pak najednou takový náhlý, nic nic a najednou vše na pár stránkách, ale tak i to je realita a možnost jak by to mohlo ve skutečnosti být :-)

14.08.2023 5 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Zezačátku mě kniha moc nezaujala, trochu jsem uvažovala, že ji odložím, ale protože to moc nedělám, tak jsem překousla prvních cca 50 stránek kde se hlavně popisovala minulost a vše okolo jednotlivých postav. Pak se příběh rozběhl hezky, postupné pátrání a odkrývání toho co se vlastně událo. Posledních více než 100 stran jsem úplně hltala, vše bylo pořád jinak a jinak, pořád nějaké překvapení, ale vše do sebe hezky zapadalo a nepřišlo mi to přehnané nebo nereálné. Nakonec tedy za mě super kniha a autor opět nezklamal, jeho dvě starší předchozí knihy byli úžasné, má velmi ojedinělý způsob vyprávění a stylu psaní. Určitě se co nejdříve chystám na jeho další knihu.

07.10.2022 5 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Po předchozím díle jsem hned sáhla po další knize ze série, opět mě nezklamala a opět zajímavý a napínavý příběh. Moc se mi líbil Baako :-) při popisu pokusů na šimpanzech mi bylo do pláče... je hrozné, když si člověk představí jaké hrůzy se opravdu dějí :-( konec knihy kde bylo naznačeno "cosi" s Kowalským ve mě hned vzbudilo zvědavost, ale právě ten náznak také ukázal, že to nebude nic co se bude dobře číst... každopádně na další knihu se určitě chystám, i když ne úplně hned :-)

14.04.2019 4 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Po delší době jsem opět sáhla po další knize z mé oblíbené série se Sigmou :-) příběh se mi jako vždy velmi líbil, autor mě svým stylem pořád baví, svým způsobem je to pořád stejné, ale přesto pořád jiné. Hrdinové jsou sice takový nesmrtelní, ale alespoň je co číst dál :-) obdivuji autorovy nápady a skvělé popisy všeho. Hned se chystám na další díl.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Druhá kniha od této autorky po Než jsem tě poznala. Kniha mě nenadchla úplně tak jako ta předchozí, ale přesto byl příběh čtivý a zajímavý. Díky skvělému autorčinu popisu se dalo krásně představit si všechna místa kde se příběh odehrával. Příběh z Lisiny minulosti byl velmi silný a emotivní. Celkově milá knížka :-)

14.04.2019 3 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Knížka mě prvotně zaujala svou obálkou :-) příběh se mi líbil, byl milý, romantický, vše bylo pěkné popsané a vysvětlené. Určitě si přečtu i další knížky od této autorky.

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Z této knížky jsem nebyla nijak zvlášť nadšená... zaujala mě obálka a také to, že byla knížka velmi útlá :-) příběh se mi ale strašně vlekl, do čtení jsem se musela celkem nutit a i když popisy byli zajímavé a vlastně mě i zajímaly, tak prostě něco mě od čtení pořád odrazovalo a stránky nějak neubíhaly. O děj v knize vlastně ani moc nejde, jde především o detailní popisy míst, přírody, okolí a hlavně jde o lanýže a vše okolo nich. Knížka určitě není špatná, nějakým způsobem se mi i líbila, ale vracet se k ní určitě nebudu a další knihy od autorky už asi také nevyhledám.

10.06.2018 2 z 5

Druhý díl stejně skvělý jako první, knížka nezklamala. Příběh se mi moc líbil, perfektní pokračování. Knížka se četla sama, zhltla jsem jí za pár dní - když byl čas číst :-) autorka velmi dobře vše popisuje a vypráví, na mnoha místech byl příběh opět velmi dojemný. Rozhodně se k oběma dílům vrátím.

10.06.2018 5 z 5

Další kniha na kterou jsem náhodou narazila v knihovně na stolku s právě vrácenými knihami :-)
Nádherná kniha, která mě opravdu doslova dostala! Nepamatuji si, že bych někdy knihu takto "hltala", nedávno jsem četla Ženu s červeným zápisníkem, ze které jsem byla nadšená a tato ji snad ještě překonala. Příběh se čte sám již od prvních slov a od první stránky se už nelze odtrhnout. Začátek je velmi dojemný, ač se mi to nestává tak při vyprávění o tom co bylo těsně po nehodě a vůbec celá první kapitola, bulela jsem jak želva, opravdu nádherně napsané, těžko hledám slova...
Mohla bych tady toho napsat spousty, ale jen bych opakovala již napsané, je to nádherný příběh, který má všechno, dokonale popsané prostředí, obyvatelé, místa... pláž a Postmana Pata jako bych viděla před sebou.
Není to žádný kýčovitý románek pro ženy (i když asi nemám moc srovnání, protože takové knihy nevyhledávám), silný, emocemi nabitý příběh ve kterém nic nechybí a možná právě proto, že končí tak jak končí je o to zajímavější :-)
Druhý díl jsem si okamžitě rezervovala v knihovně a nemohu se už dočkat. Uvažuji i o koupi knihy, tak se mi líbila a časem se k ní určitě vrátím.

06.01.2018 5 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Řekla jsem si, že do třetice dám tenhle rok (vlastně už loňský) Pendergasta a sáhla jsem po této knize. Nebylo to špatné, ale už to opravdu nějak není ono... pár dílů předtím jsem vynechala, ale nemám nějak velký pocit, že jsem o něco přišla. Známé postavy jsem uvítala, připomenutí událostí z minulosti také (už je to pár let co jsem knihy četla), ale přesto mi příběh nějak neseděl, bylo to takové divné. Knihu jsem rozhodně nečetla s nadšením a v podstatě jsem se do ní nutila, protože rozečtené knihy neodkládám.
Myslím, že si teď dám od Pendergasta nějakou dobu pauzu :-) přesto ale tyto knihy rozhodně do budoucna nezatracuji, přeci jen už jsem si na něj po tolika dílech zvykla :-)

06.01.2018 3 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Po přečtení Karmínového břehu byla tato knížka jasnou volbou, ale nijak nadšená jsem z ní také nebyla...
Jak už zmiňují některé komentáře níže - příběh, děj, postavy a další aspekty - už to není to co to bývalo, je jasné, že nelze psát sérii donekonečna a pořád vytahovat nové nebo staré věci.
Pendergast je moje oblíbená postava, ale když si tak vzpomenu čím vším už si prošel (a to jsem vynechala několik dílů série!) tak si říkám, že je jak Superman kombinovaný s Batmanem a navíc, že snad nestárne, umí a zvládá absolutně všechno :-))))

05.11.2017 3 z 5