Salinka Salinka komentáře u knih

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Já to bohužel za jednu sobotu nestihla :-) čtení mi trvalo déle, ale spíše z nedostatku času než že by mě nezaujala. Série Pendergast mě velmi baví a už se těším na další knihu, konec této knihy je zase poněkud "otevřený" :-) souhlasím s Fabienne, že fantazie autorů je bezedná a pořád stále stejně napínavá. Jen tak dál!

18.01.2012 5 z 5

Rembrandtův portrét Rembrandtův portrét Paul Christopher (p)

Kniha mě původně zaujala svým stručným obsahem, čekala jsem napínavý, čtivý a zajímavý příběh, ale bohužel jsem už po několika desítkách stránek zjistila úplný opak. Co mi na knize nejvíce vadí jsou dlouhé a nezajímavé popisy (především lodí, jejich historie atd.), zhruba v polovině knihy je dosti nechutný podrobný popis mučení člověka což opravdu není nic pro mě. Knihu jsem měla velmi dlouho rozečtenou, ale nakonec jsem ji nechala nedočtenou. Vzhledem k tomu, že knihu jsem si (zlevněnou) zakoupila a mám ji doma, ji možná jednou dočtu, ale rozhodně ne v nejbližší době. Milovníkům podobných příběhu tuto knihu rozhodně nedoporučuji!!!

21.06.2011 1 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Kniha je zajímavá, dobře se čte a posledních cca 150 stránek, když se děj blíží ke konci se opravdu čte "jedním dechem". Pro čtenáře tohoto žánru tuto knihu rozhodně doporučuji.

13.06.2011 4 z 5

Vigilie Vigilie Robert Masello

Jedna z nejnapínavějších a nejpoutavějších knih co jsem četla! O mnoha knihách se dá říct, že se čtou jedním dechem, ale v tomto případě to platí naprosto doslova. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, děj se rozvíjí velmi rychle, dopředu nelze odhadnout jak se bude dál vyvíjet či jak vůbec skončí. Nejprve jsem si myslela, že zařazení mezi horory je přehnané, když jsem se, ale blížila ke konci uvědomila jsem si, že ve mě kniha skutečně vyvolává nepříjemný až mírně plíživě děsivý pocit...právě proto, ale knihu hodnotím velmi kladně. Myslím, že toto dílo mi v hlavě utkví na dlouhou dobu...

27.02.2011 5 z 5