Salinka Salinka komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Už je to více jak tři měsíce co jsem knihu dočetla a pořád mám z ní takové smíšené pocity... napsané je to velmi dobře, je to čtivé, zajímavé a rozhodně nečekané. Dvě linie příběhu nevadily, postupně se spojovaly a jednotlivé věci se rozplétaly. To co se opravdu stalo je vysvětlené až na konci knihy a musím říct, že jsem sice čekala, že to bude jinak než v "knize", ale toto jsem nečekala a tak nějak jsem z toho měla "divný" pocit...
Líbil se mi styl psaní, je to místy zavádějící, ale dobře promyšlené, že si čtenář myslí, že ví a ono to je vlastně jinak :-)
Určitě jsem ráda, že jsem knihu četla, ale vracet se k ní asi nebudu, ještě, že jsem si ji jen půjčila v knihovně.

05.11.2017 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tak toto byla opravdu kouzelná knížka! Nádherná už od první chvíle kdy jsem spatřila obálku :-)
Knížka opět objevena náhodou v knihovně na "stolku" kde byli právě v ten den vrácené knihy a tahle na mě čekala přímo navrchu :-) váhala jsem jen chvilku než jsem ji vzala.
Malá, útlá knížečka, ale velký a krásný příběh, četlo se to samo velmi rychle, naopak jsem si ji šetřila a četla po částech a každý večer jsem se těšila na pokračování, které si zase přečtu. I tak byla ale po chvíli přečtená...
To, že v dialozích nebyli uvozovky bylo zezačátku matoucí, ale pak jsem si zvykla i když jsem se někdy musela vrátit a některou část dialogu přečíst znovu, abych se zorientovala.
Mohla bych toho o této knížce napsat spoustu...byla opravdu kouzelná, nenapadá mě jiné slovo které by ji lépe vystihovalo. Více takových!

05.11.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha mě také zaujala obálkou, hodně se o ní psalo a mluvilo, takže jsem byla zvědavá. Nebylo to špatné, zezačátku jsem se bála, že to bude takové nudné a zdlouhavé, ale pak se to celkem dobře četlo, střídání minulosti a současnosti mi nijak nevadilo. Jako většině zde tak i mě vadil takový ten nedotažený konec, nic nebylo detailně vysvětleno, motiv, průběh, souvislosti... to mi docela vadilo. Postava Lydie byla zajímavá - dobře popsaná. Celkově ale hodnotím knihu kladně.

03.08.2017 4 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Tak já nevím, ale asi to byla blbost...nutně jsem potřebovala něco "tenkého" ke čtení, abych překlenula týden mezi dočtenou a rezervovanou knihou a v knihovně jsem po delším hledání narazila na tohle. Zaujalo mě to, ale po několika stránkách mi to přišlo takové... já nevím, zvláštní? Přečetla jsem to, ale už bych se k tomu nikdy nevrátila. Ta poslední část mi přišla vysloveně "ujetá", jinak se to nazvat nedá. Napsané to bylo celkem dobře, dalo se to číst, ale obsahově to bylo divné. Na zadní straně obálky je kniha popsána jako "vtipný horor" - není to ani vtipné ani horor. Takže tuto knihu za sebe opravdu nedoporučuji číst :-)

03.08.2017 2 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

K agentu Pendergastovi jsem se vrátila po dlouhé době a přeskočila jsem v sérii několik knih, poslední kterou jsem četla byl Horečnatý sen a série s jeho manželkou mě opravdu nezaujala (jak tak čtu tak nejsem sama), takže jsem další díly vynechala.
Tato kniha se mi v celku líbila, jiné z dřívějška mě nadchly více, jiné méně, ale určitě se už chystám na Černou komnatu, Pendergast mě zase začal bavit :-)

03.07.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jsem ráda, že se mi knihu podařilo sehnat v knihovně tak brzy a nemusím čekat několik měsíců než na mě přijde řada :-) kniha se mi moc líbila, také jsem si zezačátku říkala, o čem, že bude skoro těch 300 stránek, ale ono nejen, že bylo o čem psát, ale také to mělo spád a zajímavě se to zamotávalo. Během čtení mě napadlo mnoho možností jak to bylo, ale to jak to nakonec bylo jsem nečekala.
Velmi dobře napsaná kniha, nutí to pořád číst dál a dál.

03.07.2017 4 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Tak musím říct, že tato kniha mi "sedla" od prvních řádků :-) a ani jsem to nečekala!
Byla to pro mě první kniha tohoto žánru a byla to skvělá volba, jsem ráda, že jsem si ji koupila a budu se k ní ráda vracet.
Příběh je velmi čtivý, každá kapitola se mi líbila, vše o čem autorka vypravuje je zajímavé, zábavné, dojemné a velmi dobře popsané.
V knize se mi líbilo mnoho autorčiných postřehů, některé úvahy byli jako moje :-)))

.....zezadu do nás udeřily vibrace varhan. Vlasy na krku se mi naježily. Potřebovala jsem plán. ne ale takový jako dříve. Už žádný kontrolní seznam, žádné cizí názory na to, co je podstatou úspěchu. Tady znamená úspěch něco jiného. Úspěchem může být čas stejně jako peníze. Rodinný život. A nemusí jít jen o veřejné uznání. Stále jsem hledala nějaký projekt. Něco, co bych doopravdy chtěla, místo toho, co se ode mne čekalo, že chtít budu. Jenže já kromě svého pětiletého plánu potřebovala mít i cíl. A odvahu za ním jít....

Asi to není žádné hluboké životní moudro, ale cítím to stejně :-)
Kniha pro mě byla perfektní, knih jako je tato (myšleno, že cizinec se učí žít v nové zemi a popisuje své zážitky) je v současné době mnoho, ale takhle byla pro mě první a skvělá.

08.06.2017 5 z 5

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Kniha nebyla špatná, ale jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila v knihovně. Bohužel to není kniha ke které bych se někdy vracela... podobné příběhy mám ráda, ale toto nebylo úplně ono. Kniha byla sice čtivá a neměla nějak hluchá místa, ale "něco" mi na ní nesedělo. Tři roviny příběhu mi nevadily, logicky navazovali a příběh dával smysl. Celkově ji hodnotím tak půl na půl, vracet se k ní nebudu, ale za přečtení stála :-)

08.06.2017 3 z 5

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Losí hovno mě nadchlo :-) takže s koupí dalšího dílu jsem neváhala. Také mi možná místy přišel příběh slabší, ale po přečtení už bych to neřekla, jen je to jiné prostředí, ale stejné výborně popsané postavy a úžasné hlášky... perfektní kapitola z pláže s Torstenovými předraženými šortkami :-) rapl Vanessa-Elektra, trs močálové trávy Rainer :-)
Velmi příjemné čtení a Sobí bobky už jsou přichystány.

26.03.2017 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Kniha slibovala zajímavý příběh, ale nějak mě to neoslovilo...pokud má být toto klasická detektivka tak asi nejsem její fanoušek... nemám ráda nějaké brutální popisy vražd a podobně, ale toto mi přišlo takové nijaké...hlavní postava nevadila, ale celkově byl příběh takový nudný, takže do dalších dílů už se nepouštím.

26.03.2017 2 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Pokračování bylo podobné jak první díl, ani horší ani lepší. Příběh rychle ubíhal, četl se dobře a třetí díl si určitě chci přečíst, ale asi se k němu jen tak nedostanu, protože u nás v knihovně není a kupovat se mi ho nechce-natolik mě série nezaujala. Ale v knihkupectví už jsem si přečetla závěr, takže už vím jak to dopadne :-)

20.11.2016 3 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Knížka slibovala zajímavou zápletku, ale nějak to nebylo ono. Příběh sice rychle ubíhal a - jak už tu někdo psal - neměl žádné odbočky, popisy nebo filosofování, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Zatím jsem od autora četla jen knihy které napsal společně s Douglasem Prestonem a myslím, že u nich zůstanu, Pendergast je Pendergast :-)

20.11.2016 2 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Knihu jsem měla už dlouho v "Chystám se číst" a konečně na ní došlo.
Nezklamala mě, příběh má spád a i když se tam vlastně zase tolik neděje tak kniha rychle ubíhá a nemá hluchá místa. Pravda, příběh je poněkud "přitažený za vlasy", ale tak proč ne :-) druhý díl už mám připravený ke čtení...

17.08.2016 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Jak už tu někdo psal tak na tuto knihu jsem také měla "tip" už dávno, ani už také nevím odkud. Konečně jsem se tedy k ní dostala. Skoro přesně před rokem jsem na dovolené četla "Budeš tam?" a kniha mě velmi nadchla.
Nyní jsem si v knihovně půjčila tuto s tím, že si ji tento týden také vezmu na dovolenou, ale... sobotní ráno jsem si řekla, že si přečtu kousek, abych se dostala do příběhu a najednou jsem byla na nějaké padesáté straně a nemohla jsem přestat číst :-) příběh mě úplně pohltil a četla jsem kdy se dalo celý víkend... v neděli večer mi zbývalo už jen cca 25 stran, ale ty jsem si šetřila na nějaký večer kdy budu mít klid a konec si vychutnám, což mi úplně nevyšlo, ale musela jsem dočíst, abych věděla jak to tedy vlastně bylo :-)
Dlouho mě žádná kniha takto "nevzala" a i když je to dost nereálný příběh, tak je to ale naprosto skvěle napsané, dokonale zamotané a přesto se dalo v příběhu velmi dobře orientovat. Těžko popsat pocity, ale ty chvíle kdy jsem zrovna nečetla, jsem si říkala, jak je možné "to" a nebo "ono" co jsem zrovna přečetla, a že není možné, aby "ten" nebo "ta" byli takový...
Za mě tedy skvělá kniha ke které se ještě určitě někdy vrátím!!!

17.08.2016 5 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Po knize jsem sáhla, když jsem si přečetla knihu Než jsem tě poznala a chtělo se mi přečíst si ještě něco trochu podobného, navíc již podruhé na mě náhodně "vykoukla" v knihovně v právě vrácených knížkách.
Ze začátku se mi četla celkem dobře, pořád jsem čekala na Abdela, postupně už to ale bylo horší a konec už se mi četl těžce a občas už jsem se ztrácela. Kratší kapitoly byli fajn, oddělené odstavce se také četli dobře.
V podstatě se ale dá tato kniha brát ze dvou rovin, pokud bych autora brala jako spisovatele tak to je bohužel celkem hrozné, styl je nepřehledný, děj přeskakující, úplně se ztrácejí souvislosti a návaznost děje tam opravdu není.
Pokud ale beru, že autorem není žádný spisovatel, ale člověk, který vypráví svůj příběh a především své pocity, které opravdu přicházejí náhodně a nesouvisle tak je kniha skoro dokonalá. Některé pasáže jsou opravdu trochu mimo (alespoň pro mě) a nechápu je ani teď, ale některé jsou úžasně napsané, obzvlášť jedna mě hodně oslovila.
Film jsem zatím neviděla, ale určitě shlédnu.

01.07.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na tuto knihu jsem přišla úplnou náhodou, půjčila jsem si jí v knihovně a popravdě musím říct, že zezačátku se mi do ní moc nechtělo a po úplně prvních stránkách jsem si říkala, že asi budu jedna z mála co bude mít jiný názor než většina zde....ALE už po několika dalších stránkách jsem zjistila, že mě to úplně pohltilo a i když jsem si ze začátku říkala o čem tak může být těch 400 stran, co se tam tak může dít...a ono se dělo a četlo se to krásně :-) je to opravdu úžasně napsaná kniha. V knize je plno míst, která stojí za zapamatování, rozhovory mezi Willem a Louisou jsou krásné a některé myšlenky stojí za zapamatování.
Také jsem ráda, že jsem si tuto knihu stihla přečíst dříve než jde do kin film, protože když mi zbývalo pár posledních stran (tak 30) tak jsem si pustila trailer k filmu a obličeje herců jsem si pak už spojila s knihou a to už nebylo ono, ale to byla moje chyba, že jsem to nevydržela :-) :-) :-)

24.05.2016 5 z 5

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Tak úplně nevím jestli se mi to líbilo nebo vlastně ne...styl psaní byl pro mě velmi odlišný oproti jiným knihám, které běžně čtu, ale nebyl to špatný styl, poněkud sprostý, nespisovný, ale zase čtivý. Krátké kapitoly byli fajn, četlo se to dobře, příběh mě nijak zvlášť nezaujal a byl takový "rychlý", půlku knihy se vědělo kdo je vrah...další knihy z této série mě už ale příliš nelákají, ale možná někdy třeba změním názor.

30.03.2016 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Musím se přiznat, že na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou v knihkupectví a popravdě mě na první pohled zaujala svou obálkou :-) přišla mi vtipná a pak jsem si přečetla krátký obsah a musela jsem ji mít ač tento styl knih příliš nečtu, spíš vůbec. Už po prvních stránkách jsem věděla, že jsem udělala dobře, že v budoucnu si ji určitě ještě někdy přečtu. Příběh byl velmi čtivý, vtipný a stránky ubíhaly rychle. Vše v knize bylo popsáno velmi dobře, úplně to všechno vidím - statek i s Björnem, Lasseho :-), Rainera a jeho skla od jogurtů...rozhodně stojí za přečtení!

30.03.2016 4 z 5

Faraonův poklad Faraonův poklad Scott Mariani

Tak touto knihou jsem se "prokousávala" dost dlouho, pravda je, že jsem neměla moc času číst, ale hlavně mě vůbec nebavila. Po předchozí knize, která byla úžasná bylo tohle celkem zklamání. Jak bylo Proroctví dobré tak tohle špatné, nebo mi to alespoň tak přišlo. Děj takový jak jsem očekávala, ale tak nějak to nemělo spád.

23.02.2016 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Tak z této knihy jsem nebyla úplně 100 % nadšená, ale jako vždy se výborně četla, hlavní hrdinové jsou už jako staří známí :-) a jen člověk čeká co jim zase autor přichystá za nové dobrodružství. Takže jsem byla opět spokojená, příběh byl do detailů promyšlený, ale paradoxně se mi Ďáblova kolonie četla o něco lépe. Rozhodně už se ale chystám na Boží oko.

31.08.2015 4 z 5