Láska v Paříži

Láska v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273893/bmid_laska-v-parizi-Hyx-273893.jpg 4 54 20

Alain Bonnard, majitel malého kina v Paříži, je nostalgikem z přesvědčení. Rád promítá filmy a má rád lidi, kteří na ně chodí. Hlavně tu okouzlující, plachou ženu v červeném kabátu, která přichází každou středu a vždy sedává v řadě číslo sedmnáct. Jaký je asi její životní příběh? Jednoho večera najde Alain odvahu a pozve neznámou krásku na večeři. Tak začíná jeden z nejúžasnějších milostných příběhů, v němž svou roli hraje i film Woodyho Allena...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Eines Abends in Paris , 2012

Salinka
05.03.2024 5 z 5

Moc krásná kniha, taková trochu jakoby z jiné doby, ale přitom ze současnosti, chvilku mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem knihu přečetla velmi rychle, když byl čas tak i skoro 100 stránek najednou. Bohužel mou častou neřestí je, že knihu většinou i prolistuji na konci, tudíž jsem se připravila o moment překvapení, kdo vlastně Melanie byla a s kým byla opravdu spojená :-) ale každopádně je vždy zajímavé jak se k tomuto rozuzlení dospěje, takže i tak mě kniha bavila a velice hezky se četla. Určitě si přečtu i nějaké další knihy autora.

Katy_vKnihách
29.02.2024 4 z 5

Jenom dobrý autor může napsat příběh bez větší akce, a přitom vás to nutí číst až dokonce. Tohle je jedna z takových knih. Jsem opět příjemně překvapená, že kniha s takovýmto názvem není jen dalším klišé. Velice hezký příběh, řekla bych i trochu nostalgický vzhledem ke starému kinu. Ale, to kino na tom bylo to nejlepší. Tolik narážek na skvělé, staré filmy. Byla jsem v sedmém nebi! A když to celé ještě zabalíte do kouzla samotné Paříže, máte skvělou knihu. Krásné!

akdar72
09.08.2021 3 z 5

Pro mě až příliš jednoduchý příběh. Nicméně jedna věta k zamyšlení "Pokud to dobře nedopadlo, tak to ještě není konec"

ivca84
24.04.2021 5 z 5

krasná kniha, z romantické Paříže

zuzka5372
16.07.2020 3 z 5

Příběh má děj. Čte se to moc hezky.

knihovnička007
25.08.2018 4 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení z mé oblíbené Paříže.
Alain mi připadal jako z jiného světa, jako z jiné doby. Příběh jako takový byl hodně jednoduchý, ale nic mu nechybělo.
Kniha se mi hodně líbila, příběh rychle ubíhal.

Marla
01.08.2018 4 z 5

Sladkobolné, romantické, dojemné čtení, které se líně vleče bez jakékoliv akce a přece jsem si po dočtení povzdechla, že už je konec.

rajen
12.06.2018 3 z 5

Bohužel je to už hodně dlouho, co jsem tuto knížku dočetla a popravdě jsem si děj musela už připomenout přečtením anotace. Ale vybavila se mi v celé své kráse, vzpomněla jsem si, že to bylo jemné pohlazení po duši, lehce romantické, naivní i dobrodružné, prostě takové francouzské. Jako čtení pro romantické duše a pro odreagování naprosto ideální.

lenka6504
12.10.2017 3 z 5

Takové nenáročné čtení, hlavní hrdina je sympatický. Líbila se mi víc až druhá polovina knihy.

niknikita
01.05.2017 3 z 5

Nicolas Berreau používá opravdu malebný jazyk a kouzlo milované Paříže jsem si vychutnala. Nicméně, příběh byl pro mne moc naivní, moc se vlekl a moc mne nenadchl.

AnetV
13.03.2017 3 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila, bohužel očekávání nenaplnila. Celý příběh a dialogy postav mi prostě neseděly, přišly mi takové nereálné, co hodnotím kladně je obálka, ta se opravdu povedla. Žena s červeným zápisníkem se mi líbila mnohem víc

Veendy
05.02.2017

Moc krásná kniha. Krásný příběh.

Šánka
02.02.2017 4 z 5

Milý, něžný příběh, jenž vám vykouzlí na tváři úsměv a zahřeje nejednu romantickou duši.
Román o ztracené lásce a jejím hledání. A nečekejte žádné velké zvraty, ale to kouzlo vás stejně pohltí, kouzlo a nostalgie starých artových kin, stejně jako se vás dotkne romantické prostředí Paříže, jejích uliček, kaváren a mostů.
Knížka, která potěší a je plná pohody.

hlina
26.11.2016 4 z 5

Knížka pro mě měla úžasnou atmosféru. Ano, je to román pro ženy, kde se nedočkáte až tak moc překvapivých momentů (i když...), ale čte se to krásně. V dnešním uspěchaném světě to pro mě bylo milé zastavení.

cukrovka
17.11.2016 4 z 5

Z knížky na vás dýchne atmosféra filmů pro pamětníky. Příběh se dobře čte a naladí vás na příjemnou romantickou vlnu i když ho napsal muž. Autor dokáže velice dobře vykreslit prostředí Paříže s jejími kavárnami a mosty. Seznam filmů v závěru knihy je inspirací ke zhlédnutí a já se určitě nechám inspirovat.

Samira
26.06.2016 4 z 5

Okouzlující, jednoduché, reálné, ale přesto snové a krásně napsané. Ano počáteční zápletka vás napadne, ale stejně vám něco bude scházet a to vás v průběhu čtení mile překvapení. Sympatický inteligentní hrdina a atmosféra, jak ze starého filmového plátna. Příjemné čtení nejen na letní večer, po kterém může sáhnout každý, protože ač se nese na romantické struně napsal ho muž, přináší tak úplně jiný pohled a rozdílné postřehy.
Na poslední straně najdete seznam filmů, většinu znám a miluji, ale některé ještě ne a hodlám to napravit. Škoda, že to nebude v tak příjemném artovém kině, jaké je kino z příběhu.
Doporučuji!

Alex.Barunka
29.05.2016 4 z 5

Láska v Paříži je opravdu milý, i když značně naivní příběh odehrávající se v kouzelné Paříži, která na vás z knihy dýchá téměř na každé stránce. Vynechala bych lásku na první pohled a vše by bylo značně uvěřitelnější.

kanitsuj
08.04.2016 4 z 5

Velmi sympatický a milý příběh pro všechny milovníky romantiky, pařížských zákoutí a kouzla starých filmů a artových kin.
Nevím, jak se to spisovateli podařilo, ale v příběhu, který vypráví, dokázal velmi věrohodně a "nelacině" zachytit výjimečnou atmosféru se špetkou nostalgie, romantické sentimentality i ironie vlastní tvorbě Woodyho Allena (a není to jen díky postavě Allena Wooda:-), je to i způsobem samotného psaní, volbou jazykové výbavy postav atd...a samozřejmě zdařilým překladem.
Knížka mne jednoznačně překvapila a moc potěšila!

TerkaM
06.04.2016 5 z 5

Tohle je neskutečně krásná knížka odehrávající se v Paříži, která je mým nejoblíbenějším městem. Přímo kouzelný příběh se sympatickou zápletkou. Tušila jsem, že za tím bude ta jedna osoba, ale o její skutečné zainteresovanosti jsem si mohla nechat jenom zdát. V každém případě je to moc krásný příběh o jednom majiteli starého artového kina, jeho lásce k ženě, která do onoho kina chodí a neblahého zasažení ruky osudu. Recenze již brzy v záložkách. :)

Marselle
03.04.2016 4 z 5

Příjemný román o lásce ne jen k ženě, ale i ke starým filmům a artovému kinu :-)

Paříž

Nicolas Barreau