SakuraLuci SakuraLuci komentáře u knih

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Zase jedna z knížek, která mě úplně dostala. Věděla jsem o příběhu Anne, ale toto je jiný úhel pohledu a určitě kniha stoj za přečtení. Děkuji Čtenářské výzvě, že mi přináší do života knihy, po kterých bych normálně nesáhla.

10.08.2018 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Další z úžasných příběhů od skvělé autorky. Mě ten styl psaní strašně baví, kniha se čte úplně sama. Doporučuji, po heřmánkovém údolí další krásný příběh silných žen

04.08.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Kniha jako celek se mi líbí, příběh je zajímavý, líbí se mi téma ale úplně nejvíc mě překvapila pestrost jazyka tak mladé autorky. Palec nahoru a těším se na další knihu.

22.07.2018 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Kniha byla fajn, místy jsem se smála tak nahlas, že mě manžel chodil kontrolovat, jestli jsem se už opravdu nezbláznila. Doporučuji

13.07.2018 4 z 5

Svobodná, volná Svobodná, volná Hana Sternlichtová

Zajímavá kniha z jiného úhlu pohledu na holocaust a život po něm. Určitě vřele doporučuji k přečtení

08.07.2018 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Tak útlá kniha a tak mnoho skrývá. Jazyk paní Legátové je fascinující. Určitě knihu doporučuji, kniha je pouze předlohou pro film Želary a nemají mnoho společného.

01.07.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Šokující příběh, který stojí za to si přečíst. Pro nás knihomoly důkaz, že knihy dokáží přes hory přenášet. Doporučuji

25.06.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí jednou za čas připomenout

24.06.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak toto byl ale moc hezký příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za dva večery. Určitě doporučuji, příběh je silný a zároveň velice citlivý.

09.05.2018 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Řekla bych nejvíc brutální, opravdu otevřená, nic neskrývající výpověď s doloženými fakty... Brr, úplně mě mrazí..

26.04.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Woow, já nevím co říct, co napsat. Kniha měla vše, co podle mne kniha mít má. Několikrát jsem se dojala (a to i v metru při cestě do práce), několikrát jsem propukla v smích :-) Určitě knížku moc doporučuji a získává post "nejlepší kniha letošního roku, co jsem četla" Děkuji autorovi za zajímavý počin.

07.03.2018 5 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Nuda, šeď..

28.02.2018 1 z 5

Fantastické dorty Fantastické dorty Karen Sullivan

Pro úplné začátečníky je docela fajn, našla jsem tam několik zajímavých tipů, určitě doporučuji. Hodně rad o zdobení, pro mě laika je docela dobrou pomůckou.

21.02.2018 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Zajímavě pojatá detektivka, dávám 4*. Jako prvotina super, škoda že má zde tak nízké hodnocení, některé čtenáře to odradí od přečtení, což je škoda. Něco mě trochu brzdilo ve čtení, ale jako celek knihu hodnotím pozitivním dojmem.

21.02.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Super příběh, nečekané rozuzlení, super severské krimidrama. Doporučuji a dávám do výzvy č.14 :-)

11.02.2018 5 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Trochu složitější orientace v postavách, ale jinak příběh pěkný.

30.01.2018 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Tak je to takové oddechové čtení, ale přesně výstižné k názvu knihy. Neurazí, nějak výjimečně nenadchne.

22.01.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi je pro mne paní spisovatelka. Klobouk dolů, zase velice zajímavě pojatá kniha

18.01.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý koncept knihy, Patrik Hartl nezklamal. Jako vždy, lehká oddechovka která se čte sama.

06.01.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Hezká inspirativní knížka, Anie je moc milá, ale nemohu se zbavit pocitu, že je to další motivační kniha v naší knihovně - dost podobná, jako ty ostatní. 4 *

03.01.2018 4 z 5