SakuraLuci SakuraLuci komentáře u knih

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Milé počtení, nejkrásnější na knize je jazyk pana Svěráka.

26.12.2018 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Řekla bych klasická HartLOVina. Asi nejslabší knížka ze všech, ale jako oddechovka před Vánoci se hodí. Kdo nečeká žádnou velkou myšlenku, tak se i pobaví a možná i najde. Každopádně já mám Patrika ráda a už se těším na další počin.

24.12.2018 3 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Pěkně, výstižně napsaná kniha. Reálné příběhy ze života Martina Selnera ze stacionáře s autisty. Jako matka autíka se dokáži přesně vcítit do jeho role.

26.11.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na tatera jsem se neskutečně těšila ale kniha mě celkem zklamala. Příběh je silný, ale vyprávění je povrchní a způsob autorčina psaní mě nebavil.

04.11.2018 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nejsem zrovna milovník fantastických příběhů, ale nakonec se mi knížka moc líbila. Rukopis Fredrika se nezapře, příběh pohladil na duši i na srdci a také mi ukápla slza. Vlastně jako vždy u knih tohoto autora. Doporučuji

16.10.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Další kniha ze skvělé detektivní série, Mia a Holger mě prostě hodně baví

05.10.2018 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Jak ráda bych zase zítra otevřela Martin deník a začetla se.. Knížka skoro o ničem a přesto mě tak hrozně baví ten styl psaní, Petra Soukupová prostě best

30.09.2018 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Asi vůbec nedokážu knihu ohodnotit. Takový vztah je mi tak moc cizí, že nedokážu chování Julie vůbec pochopit.. Kniha asi nebyla úplně pro mne, těšila jsem se na houbařku, tak teď nevím, jestli jí dám ještě šanci..

26.09.2018 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Krásná obálka, docela milý příběh. Ale proboha, kdo chce srovnávat s knihou Než sem tě poznala, ten se úplně zbláznil... Příběh nemá takovou hloubku, jako klasický romantický příběh se ale čte velmi dobře.

19.09.2018 4 z 5

Nemůžu se zbavit pocitu, že ty pořádné grady této knize dává Jarda Dušek v divadelním představení.. kniha není špatná, ale bez Duška to není ono.

18.09.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Podle mého názoru po delší době zase dobrá detektivka. Palec nahoru a ráda sáhnu po Sově.

11.09.2018 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Sedí mi styl psaní Petry Soukupové, píše prostě a jednoduše o životě. V několika větách dokáže perfektně vykreslit pocity a charakteristiku dané osoby. Děkuji Děkuji Děkuji za další super knížku

30.08.2018 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Hrozně lidská knížka s reálným příběhem. Petru miluju

26.08.2018 5 z 5

Taková milá, laskavá, hodně dojemná útlá knížečka s velkým poselstvím. Backman je prostě slovní bůh a já ho miluji

21.08.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Bolestivý srdce rvoucí příběh, do dnešního dne jsem o lodi Wilhelm Gustloff neměla ani ponětí. Díky knižní výzvě jsem se zase o něco málo informací vzdělala. Knihu doporučuji a těším se na další knihu od stejné autorky

20.08.2018

Tajemství tří žen Tajemství tří žen Mária Ďuranová

Docela milá oddechová knížka z běžného rodinného prostředí. Neurazí, nenadchne

17.08.2018 4 z 5

Obrázkový slovník 1-99 let Obrázkový slovník 1-99 let Adolf Dudek

Skvělý obrázkový slovník

16.08.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha nebyla špatná, ale trochu jsem nemohla uvěřit Miladě. Přišla mi taková nedotažená, psána (a poznamenána) mladou autorkou a jejím mladistvých rukopisem.. Hodnotím 4*/5*

14.08.2018 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Hodně zajímavý počin, vůbec bych neřekla, že knihu psala česká autorka. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, byla něčím velice zajímavá, nedokážu své pocity popsat, ale něco ve mně zanechala.

12.08.2018 5 z 5

Průvodce muzeem pražské hromadné dopravy Průvodce muzeem pražské hromadné dopravy Lubomír Kysela

Krásně ilustrovaná kniha s decentními popisky. Doporučuji

10.08.2018 5 z 5