Saimoon Saimoon komentáře u knih

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Tato kniha mě opravdu mile překvapila. Od začátku do konce jsem hltala každou stránku. Děj má spád, nejsou tam žádné nudné pasáže a u některých dialogů mezi hlavními hrdiny jsem se opravdu nasmála. Kniha začíná zábavně, ale postupně se tam vrkade i závažnější dějová linka. Je to opravdu moc hezky napsané a mohu vřele doporučit. Autorku mám moc ráda a opět mě nezklamala. Za co bych ovšem zabíjela, je překlad názvu knihy. Jak někdo může Beautiful Mistake přeložit jako Sexy profesor, to mi teda hlava nebere. =D

28.10.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Toto byla první kniha, kterou jsem od autorky četla. Kniha se četla moc hezky až na pár vniřních mologů hrdinky, které mi přišly zdlouhavé a podle mne by tam být vůbec nemusely. Škádlení obou hlavních postav mne moc bavilo a moc se mi líbilo, jak se špičkovali a nadávali si. Rodina Jasmine byla hrozně vtipná a u jejich rodinných večeří jsme se neskutečně bavila. Moc se mi líbila postupná změna ve vztahu Jasmine a Ivana, kdy z nenávisti přešli k lásce. A epilog - u toho mi srdce zaplesalo. Kladně musím hodnotit i prostředí, do kterého autorka zasadila děj. Opět musím knihu kladně hodnotit a všem doporučuji.

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tohle bylo naprosto sladký, krásný a dokonalý. Ačkoliv se českým autorům vyhýbám, tuto knihu jsem si koupila hlavně, protože mě uchvátil přebal knihy. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Ze začátku mi trochu dělalo problém s českým prostředím v knížce a s českými jmény, ale pak jsem se začetla a už mi to tak divné nepřišlo. Kniha se čte moc pěkne. Děj krásně odsejpá, hlavní hrdinové jsou super a čtenář se i párkrát pořádně zasměje. Knihu bych doporučila spíše mladším ročníkům, přece jen hlavní hrdince je 19 let a chodí na vysokou školu. Ale i tak jsem si čtení moc užila a i zavzpomínala na svoje léta na vysoké. Toto určitě není poslední kniha, kterou si od autorky přečtu.

24.03.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle je bohužel jedno velké NE. Většinou nebývám moc kritická a na každé knížce najdu nějaké pozitivum, ale tady teda ne. Neskutečně mě tu vytáčela hlavní hrdinka. Ač měla být zábavná, chytrá a trhlá, mě spíš přišla ubohá, trapná a hloupá. Obdivovala jsem hlavního hrdinu Jaka, jakou s ní měl svatou trpělivot. To jak ho v jednum kuse sekýrovala a furt mu vyčítala, co dělá blbě - chlap snů by udělal tamto, a proč se tak nechováš, ty dokážeš všechno zkazit - já bych se asi neudržela a jednu jí natáhla :D. Jake je vlastně klasický typ hlavního hrdiny (bohatý a sexy), tam se asi nedá nic vytknout. Knížku je opravdu nemastná, neslaná. Není tu skoro žádný děj a o nějaký zápletce si můžete leda tak nechat zdát. V knize jde vlastně jenom o to, že se dva úplně odlišní lidi potkají, vyspí se spolu a za den se do sebe bláznivě zamilují.

06.01.2022 1 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Moc pěkně napsané. Určené akorát tak k odreagování a nejedno srdce na konci zaplesá. Kdo chce nějakou pěknou romantiku, vřele doporučuji.

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Musím se přiklonit k tomu, že tento díl je z celé série nejslabší a Christopher Miles můj nejmíň oblíbený bratr. Vždyť on se 90% knihy choval jako dítě, vyjma pár světlých momentů. A velký dojem na mě neudělala ani Hayden. Nechci být zlá, ale ona opravdu byla průměrná. Mě si ničím nezískala a ani neuchvátila. Co jsem ale ocenila, bylo prostředí, ve kterém se většina knihy odehrávala. A ta jejich parta batůžkářů byla taky správně trhlá. Je tu pár momentů, kdy se zasmějete, ale celkově mi přišla kniha táhlá. Knihu zachraňoval Eddie, to byl miláček. I když jsem se na knihu moc těšila, musím hodnotit jako průměr.

03.09.2023 3 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Paráda!! Hltala jsem každou stránku. Je to zase úplně něco jiného něž klasické romantické příběhy. Remy byl úžasný a Brooke jsem si taky oblíbila.

20.02.2022 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Jedním slovem geniální. Příběh je super. Do poslední minuty by vás nenapadlo, kdo je vrah. Poirot jako vždy užasný a mazaný.

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Za mě to byla po Bastardovi nejlepší knížka ze série. Hlavní hrdina byl úplně jiný než v předchozích knížkách. Byl plachý, málo si věřil a před ženami se styděl. Byla to vítaná změna oproti těm sebejistým chlapům, kteří jsou nejčastěji v knize popisováni. Byl to moc pěkně napsaný romantický příběh. Jediný co bych vytkla je opět překlad názvu knihy. Podle mě je zavádějící, protože milostných scén tam oproti zbylým knihám ze série bylo méně. Ale určitě to na kvalitě knihy neubralo. A co mi ještě chybělo, byl nějaký epilog. Knihu doporučuji všem, kteří hledají odpočinkové romantické čtení.

08.02.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Autorku už jsem znala a jelikož se mi knihy S láskou Lukov a Rytmus, já a Malychin hrozně moc líbily, rozhodla jsem se přečíst i tuto. I když bylo na knihu napsáno plno pozitivních recenzí a všichni ji přirovnávají k tomu nejlepšímu od autorky, já se k tomuto názoru tedy nepřikláním. Neříkám, že je kniha špatná, ale mě osobně moc neuchvátila. Hlavní postavy byly takové průměrné. Reiner mi na začátku moc nesedl. Moc se neprojevoval a obecně byl za hrozného morouse. Ke konci knihy už se Sal trochu otevřel a byl příjemnější, ale stejně mi přišel nudný. Sal byla o trochu lepší, líbila se mi její odhodlanost, týmový duch a to, že chtěla za každou cenu vyhrát. První půlka knihy byla za mě až příliš nudná. Ani občasné pošťuchování a výměna názorů mezi hlavními hrdiny to nezachránila. Pak už došlo k většímu rozjezdu, ale i tak na mě kniha působila unaveným dojmem. Jelikož jsem četla tuto knihu až poslední, musím jí hodnotit 3*, protož jí shledávám méně povedenou. Kdyby autorka knihu zkrátila cca. o 100 stránek, udělala by nejlíp.

12.01.2022 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Není co dodat - to je prostě klasika.

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

Příběh nebyl ničím originálním, ale stejně to fungovalo. Taková jednohubka na zachmuřené odpoledne, kdy se vám nic nechce. Styl psaní autorky nebyl špatný, kniha se četla sama.

09.03.2023 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Taková milá jednohubka - neurazí aní nenadchne. Je to přesně ten typ knihy, u které vypnete a relaxujete.

21.03.2022 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

První kniha se mi líbíla o fous více. Asi jsem od Payton čekala víc akce. Jinak kniha je taková odpočinková, žádná velká zápletka zde není. Ale moc jsem si užila popisování japonské kultury, to byl příjemný bonus. Jako u první knihy, tak i zde je hodně sexuálních scén. Až mě někdy překvapovala, kam na to autorka chodí. :D Kniha se příjemně čte a pokud potřebujete vypnout a relaxovat, tak je to jasná volba.

20.02.2022 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Toto byla moje první kniha z mafiánského prostředí a musím uznat, že mě zaujala. Liam byl o hodně jiný hlavní hrdina než ostatní, kteří se v knihách běžně objevují. Podle mě ho autorka vykreslila dokonale. Bose, který má zálibu v prostitutkách, penězích a neštítí se ničeho a nikdo ho nezajímá. A pak tu máme Jessicu. Mladou, nevinnou holku, která se v tomto prostředí ocitne proti své vůli. Ze začátku Liam s Jessicou zachází opravdu jen jako s prostitutkou, kterou má jen pro zábavu a Jessica se snaží v tomto novém prostředí nějak přežít. Jak kniha postupuje, tak se Jassica začne do Liama pomalu zamilovávat. Tady mám ke knize asi výtku, protože opravdu nevím, proč se do něho zamilovala. Liam je furt stejný blbeček jako na začátku. Svoji lidskost ukáže jen na chviličku, kdy se stará o Valerii. Co se mi na knize líbilo bylo, že nás autorka nechala nakouknout do mafiánského prostředí. I když těch scén by tam mohlo být více a trochu mi tu chyběla nějaká Liamova minulost a to, jak se vlastně stal mafiánským bossem. Doufám, že si to autorka schovala pro další díl. Pokud hledáte trochu drsnější čtení s ne moc velkou zápletkou, tak Cizí dluh je jasná volba. Ale romantiku v knize opravdu nenajdete. Z toho důvodu dávám i 4*, protože to nebyla klasická romantika s uhlazeným a něžným hlavním hrdninou. Bylo to prostě jiné.

29.01.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nejprve jsem váhala s koupí této knihy, ale nakonec zvědavost převážila, a protože mám moc ráda příběhy o muzikantech, knihu jsem si koupila. Nedejte se odradit od některých recenzí, že kniha má mnoho fekálních vtipů a já nevím, čeho všeho. Naopak musím autorku pochválit, že reálně popsala prostředí mezi muzikanty, a že sem tam mluví sporstě, který chlap to neděla. Přesně takhle si představuji, že se chlapi mezi sebou baví. Jsou sprostí, krkají a smrdí. =D Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Nebála se kluky pořádně odpálkovat, dokázala si z nich udělat legraci a hlavně to s nimi vydžela 3 měsíce. No a Saša, ten byl dokonalý. To se nedá říct jinak. Trochu mě mrzí, že vedlejší postavy neměly tolik prostoru, protože třeba takový Mason, byl úžasný. Toho bych za kamaráda rozhodně chtěla. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně. Samozřejmě nečekejte bůhví jakou zápletku, ale na odreagování je kniha super. :)

19.06.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První kniha, kterou jsem od Zibury četla a musím říct, že jsem se nasmála. Strašně se mi líbí jeho styl psaní. Bylo zajímavé číst o Evropě, ale úplně jinak. Zibura vůbec nechodí na nějnavštěvovanější místa. Naopak čtenáří přiblíží úplně jiný pohled na danou zem. Moc se mi líbily i rozhvory s místními lidmi. A co opravdu obdivuji, je jeho odvaha sednout si do auta úpně cizímu člověku. Určitě si od něj pořídim ještě nějakou knihu.

Jezdec Jezdec Skye Warren

Tak tohle bylo boží. Ještě lepší než první díl. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, prostě jsem od ní nemohla odejít. Gabriel stále stejně úžasný jako v prvním díle a Avery jsem si taky oblíbila. Po dlouhé době hrdinka, která mě neštvala. Jinak autorka nám v knize servíruje jedno tajemství za druhým a vy nemůžete přestat číst, protože fakt musíte vědět, co se tehdy stalo. Za mě opravdu super díl. Těším se na závěrečný, snad vyjde co nejdřív.

04.11.2022 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Bohužel, tak tato kniha mě uvrhla do pěkné čtecí krize. Už od začátku mi prostě nesedla. Hlavní postavy mě pěkně štvaly a nenašla jsem si k nim cestu. Problém jsem měla hlavně s Ivy. Zase se mi potvrdilo, že hrdinky, které mají být takové nešikovné a miloučké, nejsou nic pro mě. Ta mě vytáčela už od první věty.
Kniha má být slow burn, ale za mě se vlekla neskutečným hlemýždím tempem. Já jsem u hlavních postav žádnou chemii ani jiskření neviděla.
Asi si dám od německých autorek nějaký čas pohov, protože vyjma Mony Kasten jsem si k žádné cestu nenašla a jejich knihy mě nebaví.

28.08.2022 2 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Knihu jsem si nejdříve nechtěla kupovat, ale navnadila mě na ní pěkná recenze a tak jsem do ní šla. Bohužel, měla jsem počkat až bude ve výprodeji. Na zadek jsem si z ní opravdu nesedla. Kniha byla sice hezká, děj ubíhal a postavy nebyly špatné, ale byl to prostě průměr. Asi mě i odradilo, že v knize bylo všechno dokonalé. Charlotte i Spencer byli od hlavy až k patě dokonalí. Oba úspěšní, mladí a krásní. Nic jim nechybělo, na co sáhli, to se jim povedlo a nemuseli řešit nic závažného nebo negativního. U knihy si sice odpočinete a nemusíte na nic myslet, ale můžu potvrdit, že další den už si nebudete pamatovat hlavní jména hrdinů, natož o čem kniha byla.

25.03.2022 3 z 5