saez saez komentáře u knih

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Malé, milé, české. Josefína nemá chybu. Kniha je jednohubka na jedno kafe po obědě. Kéž by byla delší.

24.09.2019 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Mám ráda Svěráka, jeho humor, jeho krásnou češtinu a schopnost pro čtenáře vytvořit prostor k zastavení se v tom rychle se točícím světě a tichému zamyšlení.

11.09.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Když jsem zjistila, že se chystá pokračování Smrtky, bála jsem se, že to zabije dobrý příběh. Bála jsem jsem se zbytečně, bylo to skvělé čtení, Nimbovy úvahy stály za hlubší zamyšlení a samotný děj byl překvapivý. Už se nebojím, už se nesmírně těším na další díl.

28.08.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Josefína a léto je pokaždé skvělá kombinace. Děj odehrávající se v závějích ochladil při teplotách nad třicet. Jen představivost jsem musela zapnout na maximum :-)
Doufám v další knihu, protože bych ráda věděla, jak to bude se Stehlíkem a hlavně s Tvrdíkem. Vážně bude Josefína zatvrzelá?

08.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorčiny knihy se prakticky čtou samy. Mám ráda její češtinu, její příběhy a dokonalé zpracování. Zde mám jedinou výtku - četla bych dál a dál a najednou byl konec.

23.07.2019 5 z 5

Mám ráda ten magický svět a baví mě se do něj vracet. A protože příběh ještě neskončil, netrpělivě čekám pokračování.

06.05.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Mám určité výhrady, ale zdá se, že autor má vzestupnou tendenci.

29.04.2019 4 z 5

Splněné sny Splněné sny Jude Gilliam White

Když chceš a potřebuješ oddechovku a dostaneš to co chceš. Po dlouhé době opět Deveraux jak ji známe.

12.04.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nebylo to špatné, ale úplně odvázaná jsem zase nebyla.

01.04.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Měla jsem trochu problém se začíst, ale nakonec dostal děj spád. Líbily se mi krátké kapitoly, ale úplně odvázaná jsem z knihy nebyla. Další vyšetřovatel s poraněnou duší. Uvidím, jak bude vypadat další díl.

19.03.2019 4 z 5

Tajemství mladíkova hrobu Tajemství mladíkova hrobu Pieter Aspe (p)

Když se člověk konečně zorientuje, tak je konec. Ale i tak mi Van In přirostl k srdci.

26.02.2019 4 z 5

Bohyně pomsty Bohyně pomsty Jackie Collins

Knihu jsem pořídila ve výprodeji z čiré nostalgie. Kdysi jsem ságu rodu Santangelo četla a bavila mě. Tohle však už byl jen odlesk někdejší slávy.

18.02.2019 3 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Jména se mi pletla ještě více, než v prvním dílu, ale děj byl poutavý a vztah mezi hlavními hrdiny se slibně rozjíždí :-)

12.02.2019

Kvadratura pomsty Kvadratura pomsty Pieter Aspe (p)

Z těch jmen jsem měla noční můry, než jsem si zvykla. Nicméně je to dobře napsaná detektivka.

07.02.2019 4 z 5

Milá kniha o stárnutí a stáří. Citlivě podané a krásně zpracované.

07.02.2019 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zdá se mi to, nebo to ještě neskončilo? Mám totiž tendenci vědět víc navzdory tomu, že nejsem cílová skupina.

04.02.2019 3 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Bod za Prahu, ale jinak si pořád myslím, že už jsou to zbytečné díly.

28.01.2019 2 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Teda, kdyby to skončilo předchozím dílem, tak by to vůbec nevadilo. Sérii dočtu, ale už je to nastavovaná kaše. Navíc mizernej překlad.

25.01.2019 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Pořád pohádka, ale přiznávám čtivost a touhu znát konec.

21.01.2019 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Taková drsná pohádka pro teenagery.

16.01.2019 5 z 5